Skocz do zawartości
Jaycob

zbieznosc 4motion B6 2.0TDI 2009r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Witam Panow, podjechalem na zbieznosc, bo mam oponki poscinane, a szczegolnie cial prawa przednia i chcialem zeby mi chlopaki zbiezke ustawili. Okazalo sie ze 4motion nie maja w katalogach i w systemie od maszyny. Kola byly symetrycznie rozbieznie ustawione 1tsopien 14' i tak prowadzil sie dobrze, al ebral opony od wewnetrznej. Chlopaki ustawili jak dla zwyklego 2.0 tdi i kierka stoi krzywo, auto sciaga do rowu a na mokrym nie da sie szybciej jechac niz 50, bo wyrzuca z pasa. Ustawili o ile sie nie myle rozbieznie 10' na kaze kolo. Macie moze dane jak powinno byc ustawione?? Zebym pojechal i mi dobrze poprawili?? Bo z dzieckiem jezdze i nie chcialbym zeby ta sytuacja sie powtorzyla.*

Pozdrawiam

Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zorientowalbym się w serwisie ile chcą za ustawienie zbieżności, być może masz dobrze ustawiona, piszesz że masz z jednej strony sciachane. Spróbuj zabawę z oponami, bo one też mogą powodować że samochód ucieka tobie, tył z przodem zamień lub dla testu załóż zimówki, tylko sprawdź żeby też nie były poscinane

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coooo?! 10 stopni?! No to miesiąc jazdy i po oponach. Zrób wszystkie na ok 0,7 stopnia, czyli zbieżne.

Edytowane przez popiolek4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Koledzy, nie na 10 stopni tylko na 10minut. Jeden stopien ma 60minit, czyli okolo na 1/6 stopnia rozbieznie i przod i tyl.... Nie jestem w stanie sprawdzic jak sie zachowuje na uimowkach, bo zimowki sa w garazu w domu, a teraz jestem na urlopie u mamy. No ale kierka stoi krzywo, wiec przypuszczam, ze zbieznosc zle ustawiona. Nie sadze zeby opony, ktore w miare identycznie wygladaja i na ktorych przed ustawieniem zbiezmosci jechal ok mialy taki efekt po przestawieniu zbieznosci. Popiolek4, z tego co wiem to kola napedowe powinny byc lekko rozbieznie ustawione, a w necie dla wszystkich modeli passata i nowszego b7 4motion ustawienia sa takie same na przod i tyl 10minut rozbieznie... Masz moze dostep do takich danych?? Bo autem strach jchac. Dobrze ze sprawdzilem a nie ruszylem od razu w trase.... To bylby klops. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W książce Etzolda podano - "Wartość regulacyjna całkowitej zbieżności kół przednich i tylnych przy zalecanym pochyleniu kół ...+10' +/-10'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dane byly poprawne, bo tam ustawil... bylem przy tym i tyle maszyna pokazywala.... moze przed pomiarami cos zle zalozyl, bo skad kierka bylaby tak krzywo... jutro pojade na poprawke, powiem zeby jeszcze raz zalozyl kamery i sprawdzil co zczyta maszyna jak jest ustawione... dam znac co bylo nie tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jedna rzecz, zbieżność jest na plus ➕ a rozbieżność na minus ➖. Passat B6 i B7 przednio czy też 4motion ma te same ustawienia. Od 0,00 do +0,10' czyli zbieżne, ale zaleca się ustawienie na +0,05' przód i tył. Jeśli z doświadczenia zalecam ustawienie na ok +0,08'. Nie będzie cieło opon od srodka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj mi ustawili na +0,05' tyl i przod i jest bajka... Problemwm byly chyba felgi. Mam takie z nierownym ramtem i chlopacy chyba nie zauwazyli i przypadkowo zapieli na kola, stad pojawil sie blad w pomiarach i ustawianiu. Po zapieciu poprawnie bylo widac ze auto jest ustawione jak banan... Dziekuje wszystkim za pomoc :) wszystkie rady byly jak najbardziej sluszne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności