Skocz do zawartości
dszyszko

Stuki w komorze silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że zadam trochę głupie pytanie, ale może ktoś miał podobny problem, a ja się z tym borykam i nie mam pojęcia co to jest.

Otóż słyszę ewidentne stuki metaliczne z okolicy komory silnika. Oglądałem silnik i miejsca obok, i z kanału, podnośnika, z góry i nic nie widać, nic nie jest rozkręcone. Byłem u mechanika, na podnosniku sprawdzał zawieszenie na "szarpakach" i też nic, zresztą to nie zawieszenie bo one objawia się bardziej głuchym stukotem, a ten jest ewidentnie metaliczny. Dzisiaj wyjąłem podstawe akumulatora, aby sprawdzić poduche od silnika, tą nad skrzynia, też jest OK, widać całą gumę, zero jakiś zużyć. Sprawdziąłem również wszystkie blachy, wygłuszacze przy rurze wydechowej,, chyba każdą śrubę i dalej nic.

Dlatego już piszę bo nie mam pojęcia co to może być, dźwięk wydobywa sie gdy najezdzam, a raczej wjezdzam w np studzienkę, gdzie występuję szybki, gwałtowny ruch koła. Koła też sprawdziłem, sprężyny również, górne mocowanie teleskopu też.

Pisze, bo może ktoś miał podobny kiedyś objaw, bo już nie wiem gdzie i czego szukać. Jeszcze jedno, czego nie sprawdziałem to może mocowanie przedniego zderzaka, tylko raczej tam nie ma nic metalowaego, pomiędzy samą rama i zderzakiem co by wydawało taki dźwięk.

Za wszelką pomoc dzięki bo już irytuje mnie to dzwonienie.

ps. dwumasa raczej przy zużyciu nie wydaje takiego dźwięku? Ona tylko podczas pracy jałowej wydaje chyba dźwięki, a podczas jazdy raczej jej nie słychac, tymbardziej tylko podczas wybojów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh :) przypomniało mi się jak kiedyś szukałem czegoś podobnego u siebie w B5, no dzwoni i dzwoni i to za licznikiem słyszę jakby w desce. Narozbierałem się i narozbierałem aż doszedłem do zderzaka i mocowania intercoolera. Było nitowane do budy i wpadało w rezonans. Jaki byłem szczęśliwy jak to znalazłem... a za plecami pół auta rozebrane. Przy składaniu oczywiście poprawiłem fabrykę. U Ciebie może być to jakiś element z układu nieresorowanego, piszesz że szybki ruch kołem i słychać.... to weź większy młotek np. 5kg i uderzaj w oponę od przodu (w bieżnik) jakbyś na cegłę najeżdżał, na skręconych lub prostych kołach i powinno zacząć dzwonić. Może to tylko zacisk, może brak sprężyny na zacisku (bywało że pękła), koledze dzwonił jeden zwój sprężyny bo akurat pękła i sobie leżał, dzwonią czasami koszyki od zabezpieczeń śrub łożyska (akurat w vw ich nie ma). Najważniejsze wydobyć dźwięk na postoju i wtedy szukać. Powodzenia, bo w większości się znajdzie ale bywają też i "trudne" przypadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede probowal, mam wrazenie ze to cos wiekszego niz np. koszyk. Ten dzwiek jest dosc glosny, ale moze fakt, zwykle bujanie samochodem nie pomaga, moze mlotkiem pomoze :-) najgorsze ze ciezko to na postoju znalezc a w czasie jazdy bez problemu slychac :-(

 

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od niedawna mam ten sam problem.Sprawdzilem wszystko(zawieszenie,poduchy,plastiki itp) I ludzie z forum pisali ze to może być maglownica Podobno często to pada w całej grupie VW.Co dziwne auto się dobrze prowadzi ,tylko na małych nierównościach taki mega irytujący dzwiek (stuka coś jakby plastik o plastik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Od niedawna mam ten sam problem.Sprawdzilem wszystko(zawieszenie,poduchy,plastiki itp) I ludzie z forum pisali ze to może być maglownica �� Podobno często to pada w całej grupie VW.Co dziwne auto się dobrze prowadzi ,tylko na małych nierównościach taki mega irytujący dzwiek (stuka coś jakby plastik o plastik)

 

Nie sądzę ze to maglownica bo są dobre i bardzo rzadko padają. A mógłbyś ten dźwięk nagrać? i czy masz luzy w układzie kierowniczym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zero luzów.Najpierw sam sprawdziłem a później dla pewności pojechałem na stacje diagnostyczna.No właśnie słyszałem co innego... (padają w passatach)Ktoś z forum mial tak samo ,i nagrał ten dźwięk(takie chrobotanie,stuki)i to była maglownica,a też nie miał żadnych innych objawów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale bzdura...Co się okazało !? Mechanik jak wymieniał klocki to z jednej strony założył klocek bez blaszki,która wchodzi do tloczka.Myslalem , że oszaleje.Teraz cisza i w końcu zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurde ale bzdura...Co się okazało !? Mechanik jak wymieniał klocki to z jednej strony założył klocek bez blaszki,która wchodzi do tloczka.Myslalem , że oszaleje.Teraz cisza i w końcu zadowolony

 

To niezły ten Mechanik!!! może był kucharzem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem i już sprawdzać nie będę...Ale w końcu mogę się delektować jazda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzwonił jeden zwój sprężyny bo akurat pękła i sobie leżal

 

tez i mnie to spotkalo w B6, a caly tydzien przesluchiwalem cale auto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności