Skocz do zawartości
Gość lukens

pólosie i zagadkowa srubka w bloku silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukens

Witam

 

mam 2 pytania pierwsze: 1) w jaki sposow zdejmuje sie połosie, czy wystaerczy je wysunac?

 

2) jakie zadanie spełnia srubka wkrecona w blok silnika w lewym gornym rogu, przy pierwszym cylindrze

 

 

dzieki

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukens, napisz coś konkretniej, bo tak to na 1. pytanie odpowiemy: Nie, nie wystarczy!

Na drugie jeszcze trudniej odpowiedzieć, może jakieś foto ?

 

Zdaję sobie sprawę, że takie odpowiedzi Cię nie mogą zadowalać, ale proszę Cię : DAJ NAM SZANSĘ ! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Ad1. Półosie są rzeczywiście przykręcone to tarczy zabierakowych skrzyni biegów na 6 śrub. Po ich odkręceniu może będzie trzeba lekko "puknąć" przeguby, żeby się oddzieliły od tarcz. Jest tam (między powierzchnią przegubu a powierzchnią tarczy) taka wyprofilowana uszczelka z jakiegoś kartonu, która lubi się przykleić. Zazwyczaj się niszczy przy demontażu, ja nie mając nic lepszego pod ręką dociąłem nową uszczelkę z gumy ze starej dętki. Tarcze mają lekki kołnierz, obejmujący przegub, ma jakieś 4-5 mm głębokości (dokładnie nie pamiętam, bo zbyt dawno przeguby ruszałem). Od strony koła jest nakrętka + wielowpust, więc nie ma z tym problemu.

Niestety, ze względu na ilość miejsca, żeby wyjąć półoś musisz zdjąć kolumnę ze zwrotnicą ze sworznia wahacza i na lekko skręconej zwrotnicy najpierw wysuniesz z niej półoś i dopiero ją wyciągniesz swobodnie (oczywiście po uprzednim odkręceniu tych 6 śrub :hyhy: ).

 

Ad2. Niestety nie mam pojęcia :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności