Skocz do zawartości
KrystianPoland

Kabel do chiptuningu-galletto ,mpps czy coś innego

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie szukam kabelka do chiptuningu i waham się z zakupem.Możecie pomóc w wyborze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel to nie wszystko. Ogarnij najpierw obrabianie sterowników w winolsie.

Ale jeśli chodzi o interfejs to galletto v54 eu clone daje radę, ewentualnie kess + ktag tylko tutaj musisz pamiętać o tokenach i nie słuchaj tych bajek ze bez limitu tokenów, jeśli nie ma przycisku do resetu to musisz robić to zdalnie ( mowa o europejskich klonach chyba ze umiesz postawić samodzielnie ecu na bdm po uwaleniu i oddnalezc epprom w sieci to nie widzę przeszkód żeby kupić chińczyka ) . Ja korzystam z New geniusa i New transdata oraz cmd i magpro x17. Do tego kess i galletto w oryginale. Właściwie nie ma ecu którego nie mogę ruszyć po OBD, wiadomo PCR trzeba odblokować.

Powiem tak, jesli nie wiesz co robisz lepiej sobie odpuść temat bo szkoda zachodu na sprzęt jeśli uwalisz sterownik i nie wiesz jak go postawić. Pozdrawiam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem elektronikiem z wykształcenia.Ma cały sprzęt by wymienić każdy układ scalony itp.Posiadam też kilka programatorów więc w razie uwalenia mogę postawić wszystko na nowo. Niestety chiptuningiem nigdy się nie bawiłem a chciałbym w moim pasku coś pozmieniać.Na początku raczej gotowe mapy, potem zobaczymy,mówisz o tym zestawie:

http://allegro.pl/fgtech-v54-galletto-4-auto-ecu-chip-tuning-pelna-f-i6570777250.html#thumb/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mapę do Twojego paska to wyślij mi wsad i Ci zrobię... :) zacznie fajnie jeździć i będziesz zadowolony a przedewszystkim bezpiecznie. Tel : 798904725

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za ile? Zgadłem? Powiem tak.Nie potrzebuje pomocy w stylu nr telefonu plus 200zł bo nie taki rzeczy robiłem.Od lat 90-tych robiłem radia samochodowe, własne projekty elektroniczne itp. Pytałem tylko o poradę w stronę wyboru kabla ale widzę że i to forum urosło do miana elektrody gdzie za wszystko chcą pieniądze.Akurat mojego paska łyknie galletto za 60 zł ale to inna para kaloszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię Ci to za darmo ;) to edc15P+ wiec mam mappacki do nich ;) galletto za 60zl tak, choć radzę do edc15 mpps, nawet najtańszego, chociaż stawia ten ster po kablu.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie za ile? Zgadłem? Powiem tak.Nie potrzebuje pomocy w stylu nr telefonu plus 200zł bo nie taki rzeczy robiłem

 

a jakie? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociażby to co na zdjęciu. Cyfrowa stacja lutownicza i miernik częstotliwości kalibrowany wzorcem TCXO.

Nie wspominając o setkach innych układów i projektów.

passat.jpg

 

Do Majkiego:

o taką odpowiedź mi chodziło:kciuczki Widzę że jest Galletto 1206 i nowszy v54. Różnica w cenie jest spora i ten drugi lepsze możliwości łącznie chyba z EDC17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O EDC17 nawet z dobrym europejskim klonem zapomnij, za duże ryzyko. No chyba ze bdm to nie ma problemu :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie zajmę się swoim paskiem ale czekam na hybrydę turbo do niego.Auta raczej z zakresu 97-2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli edc15 EDC16.

Jak będziesz potrzebować wiecej informacji, pisz dzwon. Lubię się dzielić wiedza, nie jak większość ;)

Co do aut z 97 do 2000 raczej czeka Cię wylut i czytanie na programatorze, w tych sterach masz dwie kości pamięci :) zdarzają się jednorazowego zapisu wiec trzeba kupowac. Ewentualnie wal na skype [email protected]

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności