Skocz do zawartości
ru-dy

odpowietrzanie sprzęgłą passat b6 2.0 tdi

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

 

ostatnio zaczął wpadać mi pedał sprzęgła w Passacie B6 podczas jazdy na autostradzie. W zbiorniczku płynu nie ubywa, skrzynia sucha więc mam nadzieję że wysprzęglik nie puszcza. Pompa również sucha, więc postanowiłem tylko odpowietrzyć. I tu jest lipa, jak robię to sposobem "klasycznym", takim jak się odpowietrza hamulce, to pedał zostaje w podłodze i płyn nie nalatuje do pompki. W końcu wpompowałem płyn do pompki strzykawką i sprzęgło działa, ale mam wrażenie że ono nie jest odpowietrzone prawidłowo. Do samego końca wylatywał spieniony płyn, a przepompowałem ponad litr płynu. Czy jest ktoś kto podpowie jak je prawidłowo odpowietrzyć? Widziałem że ludzie używają pompek, ale gdzie je podłączają? Czy pompuje się ciśnienie do zbiorniczka hamulcowego czy być może odsysa się przez odpowietrznik?

Sama pompa jest prymitywna i nie ma żadnego zaworka który wciągałby płyn do cylindra podczas cofania tłoka. To jest tak zrobione że gdy pedał jest u góry to tłok odblokowuje napływ płynu i teoretycznie powinien się zapełnić się płynem, ale oczywiście się tak nie dzieje (wiele ludzi ma ten sam problem). Jak to odpowietrzyć? Jakie narzędzia są potrzebne? Czy u mnie jest coś uwalone że nie idzie tego dziada odpowietrzyć, czy bez dodatkowej pompy się nie obejdzie? W dodatku, po konstrukcji tego odpowietrznika wnioskuję że osobno trzeba odpowietrzać siłownik oraz pompę, czy ktoś to potwierdza?

Edytowane przez ru-dy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompe na skrzyni odpowietrzałem strzykawką i przewodem przezroczystym odkręcilem odpowietrznik i ściągałem do siebie pilnując płyn zaznaczam że to był golf 5 ale to raczej to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompki pod pedałem od Paska nie rozbierałem ale od Opla tak... i niby jak podciągniesz pedał nawet ręką do góry to powinno zrobić się przejście do zbiorniczka i zassać ale tak nie było w tym przypadku. Tłoczek miał w swoim wnętrzu dodatkowy zaworek który przepuszczał płyn na drugą stronę tłoczka, płyn był kiepski, dawno nie wymieniany i te wszystkie gumki się porozłaziły i zaczęły bardziej blokować niż przepuszczać, nie dało się odpowietrzyć od góry ani wciskając płyn strzykawką od dołu (wysprzęglik), dopiero nowa pompka i gładko poszło. Z Paskiem i sprzęgłem mieliśmy jeszcze taki problem : Wątek : Wymiana klocków hamulcowych i płynu hamulcowego. post 181 może coś Ci to podpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności