Skocz do zawartości
karlik

falujący wskaźnik temperatury/

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. faluje mi wskaźnik temperatury , niekiedy trzyma 90 żeby zaraz spadło na 0 lub faluje pomiędzy 90 a 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędy w zegarach ? Jak brak to sprawdź jabłek do czujnika.

 

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm co mam sprawdzić??????bo nie kumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmmm co mam sprawdzić??????bo nie kumam

 

sprawdź błędy w liczniku a jak nie ma to odłącz czujnik temperatury i sprawdź czy faluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok .dla pewności podajcie gdzie ten czujnik się znajduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok .dla pewności podajcie gdzie ten czujnik się znajduje

 

pod pompą tandemową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn gdzie ......teraz jest check na zegarach.

Jak dałem ogrzewanie na Maxa i przejechałem trochę to wskazówka się uspokoiła. Ale check pozostał. gdzie ten czujnik. chce to sprawdzić sam zanim mechanik łapy tam wsadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Check zniknął ale wskaźnik faluje nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Check zniknął ale wskaźnik faluje nadal.

 

z prawej strony silnika nad skrzynią biegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam DSG. w grudniu 2016 była robiona uszczelka głowicy, wymieniany termostat. jutro podepnę pod kompa (nie mam vag-a ale jakis program Delphi) czy do tego czujnika temp. jest jakieś dojście? czy trzeba coś rozbierać aby się do niego dostać? oba przewody (te grube z lewej strony kolo alternatora i ten pod filtrem powietrza) są gorące.

o co chodzi,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj z rana znowu falowała wskazówka ale potem się uspokoiło.Wywaliło check ale potem i on zgasł.Chyba wentylatory chodzą cały czas. Byłem na kompie i jest błąd czujnika temperatury cieczy. Mechanik wskazał na czujnik na przewodzie gumowym tym grubym koło alternatora. Czy to o ten czujnik chodzi ,bo DarkFace pisał że znajduje się on z prawej strony silnika koło skrzyni biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarkFace stał "tyłem" do "przodu" to się mu strony pomyliły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DarkFace stał "tyłem" do "przodu" to się mu strony pomyliły :)

 

Nic mi się nie pomyliło!!

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Nic mi się nie pomyliło!!

 

Nad skrzynią biegów nie na !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj z rana znowu falowała wskazówka ale potem się uspokoiło.Wywaliło check ale potem i on zgasł.Chyba wentylatory chodzą cały czas. Byłem na kompie i jest błąd czujnika temperatury cieczy. Mechanik wskazał na czujnik na przewodzie gumowym tym grubym koło alternatora. Czy to o ten czujnik chodzi ,bo DarkFace pisał że znajduje się on z prawej strony silnika koło skrzyni biegów.

Jeździsz do mechanika, robi Ci diagnozę , wskazuje czujnik ...to po kiego grzyba lecisz na forum i pytasz raz jeszcze ?

nikt tu nawet nie wie który czujnik i jaki jest błąd ... nigdy nie dałeś żadnego autoscanu z błędem ..to czego oczekujesz ?

wróżenia z fusów ?

strata czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po takiego grzyba ze chyba nie ten czujnik wskazał mechanik.To ma być czujnik G62.Jak wiesz to pomóż, bo szczekać to każdy potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek : Kłopotliwa temp silnika, mój post nr. 6 wkleję go żebyś nie musiał szukać..

 

Wymieniałeś termostat i nie wymieniłeś przy okazji czujnika temperatury? Czujniki siadają co kilka lat jak i termostaty. Wymieniam zawsze termostat z czujnikiem nawet jak czujnik jest ok. Czujnik płynu masz z tyłu silnika po prawej stronie nad skrzynią biegów a pod pompą tandemową stojąc przodem do silnika. Znawca go dojrzy, jest w "dużej obudowie plastikowej" przykręconej do głowicy, po foto zerknij do wątku.

Edytowane przez BociekCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A po takiego grzyba ze chyba nie ten czujnik wskazał mechanik.To ma być czujnik G62.Jak wiesz to pomóż, bo szczekać to każdy potrafi.

 

Przyleciałeś na forum i " mamo mamo ... a pan zdiagnozował i chyba źle zdiagnozował bo nie wie "

nawet autoscanu nie wkleiłeś z błędem to czego Ty oczekujesz ?

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem czujnik temperatury i temp. trzyma 90 ale cały czas pracują wentylatory. Jest nadal check.

W aso podpowiedzieli ze zdarzają sie sytuacje że czujnik STOPu może trzeba będzie wymienić. Słyszał ktoś o takiej przypadłości.

 

"Major" nie mam swojego kompa, nie robię tego oryginalnym programem a forum chyba jest po to aby się chwalić i żalić!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności