Skocz do zawartości
Gość szefol84

Passat nagle zwiększyl zasięg do 820km

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szefol84

Witam.

Zauważyłem ostatnio iż moje Paseratti potrafi więcej, a mianowicie na jednym baku potrafię wykręcić 820km, więcej nie próbuje ponieważ nie wiem czy nie zapowietrzę układu paliwowego.

Do tej pory na pełnym baku śmigałem około 650km. Zaniepokoiło mnie nagłe mniejsze spalanie, ponieważ nie zrobiłem nic by było niższe. Opony 205,skrzynia automat,jazda normalna.

Moje teza to kontrolka rezerwy mi nie świeci i jeżdżę czasem na oparach.Ostatnie tankowanie z odpowietrzeniem zbiornika i weszło 59l.Gdzie rezerwa zapala się przy około 8 litrach w moim przypadku, bo bak ma 62l.

Kolega coś wspomniał ze może dpf zaskoczył i działa jednak szczerze wątpię bym miał filtr dpf.

Samochód zachowuje się normalnie nie zauważyłem nic szczególnego, ani nie jest bardziej mułowaty.

Szczerze nie pamiętam czy kiedykolwiek próbowałem by zapaliła mi się kontrolka komornika (paliwo),co nie zmienia faktu że robiłem 650km bo wskazówka była już prawie na czerwonym polu, a teraz robie 820 i wskazówka również nie wchodzi jeszcze na czerwone pole.

Silnik to AFN skrzynia automat 4 biegowa, rocznik 1998.

 

Drodzy forumowicze jakieś porady? Ewentualnie jak sprawdzić czy kontrolka poziomu paliwa działa.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez szefol84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wreszcie sprzedali dobre jakościowo paliwo które idealnie podpasowało paskowi :hurra

 

EDIT: identyczną historię miałem jakiś czas temu w tym roku. Zawsze pół baku = 500 km a tamtym razem wyszło 600 z hakiem. Trasy te same, styl ten sam. Szukałem różnicy w temperaturach i oponach które może zaczęły pracować na 100% w temperaturach 20+

Mam opony z oporami toczenia klasy A i tak rozmyślałem, że może wysoka temp pozwoliła im w pełni pracować.

Nawet klima chodziła o wiele dłużej a i tak zasięg większy.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na jednym baku potrafię wykręcić 820km

szczerze, to żaden szał :bezzebow. U mnie to prawie norma. Ja się trochę zdziwiłem (pozytywnie) jak na zbiorniku wykręciłem 1kkm. Ale było dużo trasy, bez ścigania, więc jak widać można.

Edytowane przez kolec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szefol84

Kurcze na 99% mam coś albo z pływakiem albo z sygnalizacją(czujnikiem) poziomu paliwa, choć gdy odpalam auto to kontrolka rezerwy na chwilę się zapala także to nie wina samej diody, obstawiam jakiś czujnik.

Dzisiaj wskazówka przed tankowaniem była na pierwszym czerwonym polu (wg mnie powinna zapalić się już rezerwa).

Tankowałem teraz i pod sam korek weszło mi 60L, pistolet strzelił kiedy miałem 54,49L ale odpowietrzyłem i dolałem maks.

Dla mnie to szok ponieważ mam automat i one z reguły więcej palą, manual to inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbo do wymiany :bezzebow

Wylicz rzeczywiste spalanie i będziesz wszystko wiedział. A może na stacji gdzie tankujesz naprawili wreszcie dystrybutory i leją w końcu tyle ile pokazuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szefol84

Rzeczywiste spalanie to 7l/100 km. Czemu turbo do wymiany?

Jeżeli chodzi o stacje to tankuje na kilku i to raczej nie to. Pytanie z innej beczki kiedy powinna zapalic sie rezerwa. Chodzi mi o położenie wskazówki.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez szefol84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A komp ile zasięgu pokazuje? Mi zazwyczaj sie zapala jak pozostaje ropy na 60-80km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szefol84

Nie mam kompa.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności