Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Już za kilka m-cy kończy mi się leasing, paru kolegom z forum pewnie też, powstaje wiec naturalne pytanie na co zmienić B8? Wiadomo, że wszystko zależy od budżetu i potrzeb ale jakie macie typy i pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Leasing jeszcze 2,5 roku, ale przebieg spory wiec pewnie będę uciekał z cesja. Po przemyśleniu i sprawdzeniu opcji za i przeciw chyba drugi raz wziąłbym B8. Ten sam motor w Higlinie identyczny config, plus ze ACC 210 już w standardzie i LA zdaje się tez No i oczywiście 2.0 220.

Myślałem o przesiadce na arteona jednak po przetestowaniu dwóch nie zamieniłbym się za B8 na coś co jest B8 bez ramek z liftbackiem i trochę większa ilością miejsca z tylu. 2.0 220 jak dla mnie najlepiej zestopniowane DSG w gamie i relatywnie niskie spalanie jak na benzynę (trasa Katowice-Bolonia 7.2 przy średniej prędkości 107km/h, 140-150).

Rewolucji technologicznej póki co nie będzie, fajnie jeżeli w MY2018 tempomat działał jak w arteonie ze znakami, czasami się przydaje chociaż rozpoznawanie znaków jest trochę upośledzone i często znaki nie odpowiadają temu co jest w rzeczywistości.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kończę dopiero za dwa lata, ale wiem , że wracam do premium i 6 garów

Korci mnie w213 lub nowa 5er. Oba w wersji 4x4 i dieslu 6 cyl. Będzie to auto na minimum 5 lat ( jak Bozia da )

 

Jedyna możliwość w 4 cyl. to volvo v90 cross country...

 

Pasek wdzięczne auto, ale to nie to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze daleko do sprzedaży auta ale jakbym miał okazje teraz zmienić auto to wziąłbym to samo. Ewentualnie wziąłbym w zamian 2 auta: Subaru BRZ + jakieś tanie kombi. A na następne auto jeśli wystarczy kasy to BMW 5 ale już raczej bez tylu bajerów co ma Passat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nadal jest B6 i pierwotny pomysł kupna B8 odchodzi w zapomnienie. Pozostaje Arteon lub coś z OOOO - A5 lub A4 w wydaniu Quattro.

Kiedyś myślałem o A6 ale obecny jest już stary (nadal ładny) i jednak dużo droższy niż wcześniej wspomniane.

Passat B8 z silnikiem 2,0 220 KM z napędem 4Motion też byłby ciekawy (i najtańszy).

Nie ma podobnego 2,0 TSI 220 KM z napędem 4x4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co patrzylem to jesli sie bierze 2.0 190km tdi lub tfsi 252km to zarowno a4 jak i a6 wychodza bardzo podobnie w takich samych konfiguracjach. A4 i a5 sa w tej chwili bardzo drogie a a6 z racji ze schodzi z rynku ma wieksze rabaty i stanowi teraz ciekawa alternatywe. B8 nie ma nawet startu ani do a4 ani a6 w kwestii wrazen z jazdy, jakosci i wyciszenia. To dobre auto, duze, wygodne ale dopuki nie wsiadzie sie do audi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A5 jest droższe od A4 i ma droższy leasing. Na A4 jest tańsze od A5 i ma leasing 101% (10% i 3 lata). Na A4 / A5 można uzyskać ~12% rabatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie zgadza ale te roznice pomiedzy modelami o takiej samej konfig czyli a6, a4, a5 to gora 10-15 tys co przy kwocie 200-220 tys nie stanowi jakiejs przepasci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wyposażony A4 2,0 TFSI 252 KM Quattro jest w cenie od 280 tys. zł. A5 pewnie +10-20 tys. więcej a A6 kolejne 20 tysięcy więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dopiero 6 mcy od rejestracji B8 to jednak wiem ze kolejne auto to benzyna i raczej padnie na Mustanga, oczko w głowie żony. Na codzień używam CC z rocznika 2014 1.4TSI i nie licząc dźwięku silnika kosiarki to autem jeździ się o niebo ciszej (drzwi bez ramek) to komfort pracy DSG jest również wyższy. Po głowie jeszcze chodzi Arteon, dzięki otwieranej klapie wraz z szyba czego w CC mega brakuje. Pewne jest ze kolejne auto tyko i wyłącznie w benzynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie daleko też - ale typ to coś premium. A4,A6 lub BMW 5. będę już raczej kupował używkę roczną, dwuletnia...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też daleko ale jak już będę zmieniał a budżet na to pozwoli to przyświecać wyborowi będzie jedno hasło - Bez gwiazdy nie ma jazdy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem na pewno, że następny będzie czterodrzwiowy sedan, a to dość ogranicza wybór, więc pewnie coś z premium... albo passat B8 FL.

No i oczywiście, nie diesel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie daleko też - ale typ to coś premium. A4,A6 lub BMW 5. będę już raczej kupował używkę roczną, dwuletnia...:-)

 

Z jakiego źródła i w jakiej cenie ? Tak szacunkowo w %% do ceny nowej sztuki ?

Leasing ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o auta roczne, 2 letnie premium to ja bym bral tylko z salonow. Drozej niz w komisach czy u handlarzy ale chyba duzo mniejsze ryzyko kupienia auta bitego, kreconego itd. Cenowo wychodzi ok 20-25% taniej niz za funkiel nowke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bmw 4 liftback, BMW X3 nowa za chwilę, A5 liftback, Volvo xc60...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z jakiego źródła i w jakiej cenie ? Tak szacunkowo w %% do ceny nowej sztuki ?

Leasing ?

 

W BMW znajdziesz duży wybór aut używanych z centrali BMW. Przeważnie piątki z rabatami ok 100k i przebiegami 20-30 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja drugi raz nie kupiłbym tego samego samochodu. Dlaczego ? Bo to nudne. Oczywiście, mogę pozostać wierny marce, kupując następny model, ale na pewno nie ten sam. Przesiadka z B8 na B8 ? Słaba opcja jak dla mnie. No chyba, że zdecydowałbyś się na Alltracka, to to co innego, ale z drugiej strony ten sam środek co w zwykłym Passku. Polecisz za miasto w trasę, ale też dobrze się będzie spisywał na wiejskiej szutrówce z dziurami. Zresztą, masz leasing, więc może warto poszerzyć horyzonty? Podobnego typu propozycja to V60 CrossCountry Summun. A4 Allroad też fajne, ale droższe od Volvo. A jeśli coś bardziej „przyziemnego” to może… Superb Sportline, A4, albo S60. Wybór jest trudny ? Powodzenia.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak już zmieniać auto to tylko na lepsze - oczywiście jeśli ktoś czuje taką potrzebę i ma możliwości finansowe. Zgadzam się z przedmówcą, że zmiana B8 na B8 nawet po lifcie czy na arteona to mała zmiana. Pozostaje więc tylko wejście w klasę premium. Jak dla mnie w grę wchodzi A6, A4 allroad, A4 avant i może nowe BMW 5 - takiej kolejności jak podałem. Pytanie tylko czy funkiel nówka czy roczne z małym przebiegiem. Drugie pytanie to jaki silnik. W audi raczej 2 TFSI 252KM. 2.0 TDI 190 chyba troszkę za słabe, przynajmniej w A6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ostatnio podoba się Lexus GS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności