Skocz do zawartości
Meon

Sharan ASZ 130KM Szarpanie przy 3k obrotow -przepływka?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

problem tyczy się sharana ASZ 130KM, 2005r.

Jadąc trasę zaczęło poszarpywać przy ok 3k obrotów, niezależnie od biegu.

Problem jest inny niż wszystkie które znalazłem tutaj, a trochę się naszukałem.

Szarpanie ustąpiło po kilku razach, było ono od ok 2,8k, do 3.2k obrotów, w pozostałym zakresie szło dobrze.

Po przejechaniu kolejnych 100km, znów to samo. Szarpanie w stylu odcinki paliwa.

Później znów ustało.

Przyjechałem na miejsce, zabrałem się za diagnozowanie. Podłączyłem komputer, VAG no i ukazał się błąd:

 

17552 - Mass Air Flow Sensor (G70) Open or Short to Ground

P1144 - 35-10- --Intermittent

 

Był to jedyny błąd, auto akurat szarpało, więc odłączyłem przepływkę i jechałem bez. To samo. Tak samo szarpał.

Następnie podłączyłem przepływkę znów, błąd wykasowałem, samochód troszkę ostygł.

Obecnie jedzie jak powiniem w pełnym zakresie obrotów zarówno z podłączoną przepływką jak i BEZ niej!!

Logowałem kanały 003,008,011.

Oto wartości z podłączoną przepływką:

http://vaglog.com/log-003_008_011_Z1BOAeQ.html

Oto wartości bez przepływki:

http://vaglog.com/log-003_008_011_kF5W6J.html

 

Logowałem 3 bieg, do oporu, zmiana na 4 bieg i dalej gaz w podłogę.

 

Niestety obecnie za chiny samochód nie chce zacząć szarpać, i już nie wiem co diagnozować.

Kolega mówił mi o listwie zasilającej pompowtryski.

Samochód nie szarpie, wskazania na grupie 013 niemalże idealne wszystkie poniżej 0,5 bądź -0,5.

Nie mam pojęcia co robić już, jutro samochód musi znów jechać w trasę.

Skoro to przepływka to nie rozumiem dlaczego szarpał zarówno z podłączoną wtyczką jak i bez niej. Jednak błąd wskazuje na przepływkę.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logi OK. Musisz poczekać, aż wystąpi to ponownie i wtedy logować. Tylko po 2 grupy. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że muszę poczekać, jednak nie umiem doprowadzić do błędu, a samochód jutro musi lecieć w trasę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności