Skocz do zawartości
rafik39

Klimatyzacja Passat b6 climatic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i potrzebuję pomocy. Mój Passat b6 2006 2.0tdi posiada klimatyzację manualną-climatic. od paru miesięcy nikt nie może mi pomóc, układ odgrzybiony , szczelny nabity gaz a nie włącza się kompresor. Bezpieczniki w kabinie sprawdzone są dobre, odłączyłem kostkę od kompresora sprawdziłem i masa jest sprawdziłem miernikiem, nie ma plusa. Czytałem ,że climatic nie posiada przekaźnika. Nie wiem gdzie szukać przyczyny.Proszę o pomoc bo niedługo jadę w podróż do Polski i mam 5000km a bez klimy ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek trzeba sprawdzić czy nie ma błędów. Mimo, że to nie Climatronic to też ma sterownik, a sam kompresor jest sterowany sygnałem PWM. Obstawiam właśnie na zaworek.

 

Poza tym zwykłym miernikiem nie sprawdzisz tam napięcia - najlepiej jest mieć oscyloskop ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam klimatyzację manualną Climatic , jest tylko przycisk ECO . Jaki zaworek? gdzie on jest? można go wymienić bez ubytku gazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie on jest?

Zawór sterujący w kompresorze.photo-f04544f4-9134-4617-841d-6b86bcb05326-for_zoom.jpg

 

 

można go wymienić bez ubytku gazu?

Niestety nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mogę podać plus z aku do kompresora zeby sprawdzić czy ruszy kompresor? wnioskuję że ten zawór uruchamia kompresor ale jak nie ma plusa w kostce to jak ma działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podanie 12V spali zawór. Jest on sterowany częstotliwościowo sygnałem PWM z ograniczeniem prądu (do 0.9 A jak dobrze pamiętam). Do testowania tego są specjalne testery.

Zaworek reguluje ciśnienie po stronie układu korbowego i tym samym zmienia pojemność skokową kompresora oraz jego wydajność. Zaworek w VW oznaczany jest jako N280.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie będę testował , tylko jak sprawdzić czy na pewno jest to wina tego zaworku bo kupić nie problem ale potem trzeba znowu nabijać układ po wymianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczytać w VCDS ciśnienie (i sprawdzić je na manometrach) oraz natężenie prądu dla sterowania. 0,8 A to 100% i wtedy klimatyzacja, po stronie HP-wysokiego ciśnienia, powinna mieć ciśnienia w okolicach ponad 10 bar, jeśli jest około 5-6 bar to masz uwalony zaworek/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sprawdziłem ,prąd 0,8 A , ciśnienie 9,5 bar. leci zimne:brawo tylko że prawa strona trochę zimniejsze powietrze od lewej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał, coś robiłeś? Wymieniałeś, że juz w porządku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja również mam w B7 Climatic i mam z nim problemy. Opiszę to chronologicznie do chwili obecnej.

Początkowo klimatyzacja przestała działać, było tak, że raz działała i raz nie działała. Dodam, że jak odpaliłem auto i działała to już działała do końca jazdy samochodem. A jak po odpaleniu nie działała to już się nie włączyła. Myk był taki, że jak nie działała i zgasiłem na chwilę auto i włączyłem ponownie to potrafiła w cudowny sposób zacząć działać. Pojechałem więc do speców od klimy, stwierdzili za pomocom kompa, że jest błąd czujnika ciśnienia. Czujnik został więc wymieniony na nowy i po wymianie sprawa nieco się zmieniła. Nadal została kwestia, że raz działa raz nie dział. Nadal jest to związane z odpalaniem auta tak jak opisałem wyżej. Doszedł natomiast nowy szczegół, że jak odpalę auto i klima nie dział to po chwili potrafiła się włączyć i działać jakby nigdy nic. Wróciłem więc do speców i sprawdziliśmy układ i okazało się, że nie było problemu ze szczelnością czy małą ilością czynnika. Miałem 540g/600g fulla. Układ został dopełniony i znowu coś się zmieniło. Jak klima dział to jest znacznie chłodniejszy nadmuch (dla mnie oczywiście zmiana na plus), klima działała przez dwa dni 100% skuteczności po każdym odpaleniu auta. Teraz od dwóch dni mam upały po ok. 30*C i klima raczej nie działa, dziś po odpaleniu auta nie działała, a po chwili się włączyła. Taka jest sytuacja obecna, spec twierdzi, że teraz należało by wymienić zawór w kompresorze tak ja Wy tutaj piszecie. Pytanie czy objawy które opisałem wskazują na zawór ? Nie chciał by znowu w ciemno wydawać kasy na zawór (z tego co widziałem to 200PLN w górę). Bardzo Was proszę o poradę co robić za tydzień czeka mnie trasa 650km i wolałbym mieć klimę sprawną w 100% bo jadę z dzieckiem.

 

Panowie update z przed chwili.

Sprawdzałem co i jak za pomocą VCDS i wyniki są następujące. Oczywiście klimatyzacja nie działała więc ciśnienie 6.0 bar, a natężenie 0.0A. Włączanie i wyłączanie silnika nic nie zmieniało. Naciskanie przycisku AC też nic nie zmieniło i wtedy z głupoty przekręciłem pokrętło na grzanie i ku mojemu zaskoczeniu wszystko się włączyło. Ciśnienie od 9.4 do 12.4 bar (ustabilizowane na 10.0 bar) Natężenie dość nie stabilne 0.53A do 8.0A ale nawet na tym najniższym klimatyzacja działała.

Teraz pytanie czy to problem z zaworem czy może też z panelem sterowania skoro pokrętło na zimne nie włącza kimy, a na gorące włącza klimę ? Kolejne odpalania i gaszenie silnika skutkowało tym, że klimatyzacja zawsze działała poprawnie.

Edytowane przez Shark44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdeczne!!

Mam taki problem z klimatyzacją półautomatyczną climatic, mianowicie, temp. nawiewu powietrza mam ustawioną na 22 stopnie, w nocy gdy jest 10-11 stopni na zewnątrz climatic przez chwilę dmucha ciepłym powietrzem tak że robi się przyjemnie, po chwili zaczyna temperaturę obniżać i robi się już zimno dlatego zwiększam temp. na ok 23 stopnie i znowu zaczyna lecieć ciepłe powietrze, robi się ciepło i climatic znowu obniża temp. do takiego stopnia że znowu jest zimno w samochodzie to znowu zwiększam temp. i tak w kółko aż dojdę do 26 stopni to wtedy jest już ok. W dzień natomiast gdy na dworze jest ok 23-24 stopnie a ja mam ustwioną temp. na 22 to parują mi szyby od zewnątrz. Czasem potrafi tak zrobić że jak jest na dworze ok 23 stopnie i mam ustawione 22 stopnie to zamiast schładzać delikatnie to jeszcze dogrzewa. Po podpięci do komputera błędów brak. Da się coś z tym zrobić czy po prostu ten typ tak ma? Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności