Skocz do zawartości
Ishar

Passat 1.9 130 avf turbodziura a chip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w środę odebrałem Passata od mechanika (regenerowana była turbina) w pt jechałem z nim na chipa (aktualnie 157km) i mam takie pytanie czy jest to normalne, że turbina zaskakuje teraz na obrotach 2100-2200 a wcześniej było 1800-1900?

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wykres z hamowni przed i po modyfikacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto chodzi? 0a423eb546c4a26ae341af54281bbe08.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie dał momentu 411 Nm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie pokoi mnie tylko ta turbodziura, zaczyna dopiero łapać powyżej 2000 ?

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są trzy opcje:

1. Turbo po regeneracji ma do ustawienia sztangę lub geometria jest do wymiany

2. Tak zrobiony nowy program

3. Czy turbina jest seryjna? czy hybryda? Niektóre nieseryjne turbiny wstają później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 3 opcji nie mam pojęcia

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na ten wykres to Chip spierniczony. Moc i moment jest dopiero w górnym zakresie obrotowym, więc chip jest dobry gdybyś chciał popiszczeć oponami ze świateł, ale sprzęgło by długo nie wytrzymało. Jedź na korektę, poproś o obniżenie maksymalnego momentu a o wyrównanie momentu w całym zakresie obrotowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej mocy,standardowej modyfikacji na takiej turbinie 411 niuta,...akurat:hurra...dynomety rządzą.

Edytowane przez sagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy tej mocy,standardowej modyfikacji na takiej turbinie 411 niuta,...akurat:hurra...dynomety rządzą.

 

Mnie już mało zdziwi przy chipach. Widziałem 307 z 2.0 benzyną ze 136KM na 155KM...:brawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy tej mocy,standardowej modyfikacji na takiej turbinie 411 niuta,...akurat:hurra...dynomety rządzą.

 

Przecież wyraźnie widać że pomiar jest źle zrobiony.

Przełożenie 4ki dla AVF to Diff 3.5-3.6, a tutaj mu wyszło 3.7 i finezyjnie nie wpisał/zmierzył Total Ratio które zostawił tak jak program przyjmuje nominalnie 4.000, dlatego zakres obrotów dla pomiaru jest w przedziale 1300-3800obr.

 

Moc maksymalna przy 3300 na serii i sofcie nie zdziwiła nikogo że coś jest nie tak z tym pomiarem ? Już nie wspomnę o wadze która była pewnie wzięta z dowodu albo wpisana na oko.

 

Pomiar źle zrobiony, a jak oni tak robią pomiary to i program musi być ciekawy.

Wracaj, niech wgrywa serie i oddaje gotówkę.

 

Dynomet jest na prawdę powtarzalnym i bardzo miarodajnym sprzętem, ale ten kto go obsługuje nie może przekłamywać danych a szczególnie masy całkowitej auta i przełożeń bo później kosmiczne wartości mogą wychodzić. Najważniejsza przy dynomecie to to, że każde auto musi być zważone na wadze z dokładnością co do 5-10kg żeby mieć wiarygodny pomiar !

Edytowane przez Daron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież wyraźnie widać że pomiar jest źle zrobiony.

Przełożenie 4ki dla AVF to Diff 3.5-3.6, a tutaj mu wyszło 3.7 i finezyjnie nie wpisał/zmierzył Total Ratio które zostawił tak jak program przyjmuje nominalnie 4.000, dlatego zakres obrotów dla pomiaru jest w przedziale 1300-3800obr.

 

Moc maksymalna przy 3300 na serii i sofcie nie zdziwiła nikogo że coś jest nie tak z tym pomiarem ? Już nie wspomnę o wadze która była pewnie wzięta z dowodu albo wpisana na oko.

 

Pomiar źle zrobiony, a jak oni tak robią pomiary to i program musi być ciekawy.

Wracaj, niech wgrywa serie i oddaje gotówkę.

 

Dynomet jest na prawdę powtarzalnym i bardzo miarodajnym sprzętem, ale ten kto go obsługuje nie może przekłamywać danych a szczególnie masy całkowitej auta i przełożeń bo później kosmiczne wartości mogą wychodzić. Najważniejsza przy dynomecie to to, że każde auto musi być zważone na wadze z dokładnością co do 5-10kg żeby mieć wiarygodny pomiar !

 

 

Daron ma racje. Wyraźnie widać że pomiar jest źle wykonany .Też posiadam Dynomet i zazwyczaj po dokładnym skalibrowaniu urządzeniu i wpisaniu prawidłowych wartości Seryjna moc i moment zawsze wychodzi w przybliżeniu tak jak należy.

Tutaj widać że coś jest nie tak 129km i 340 Nm w seri ?:# A potem 411 Nm :o . Kolego jak możesz wklej loga Dynamicznego zobaczymy co sie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności