Skocz do zawartości
Aleosuza

Dobieranie lakieru do koloru auta.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć koledzy i koleżanki, mam do Was pytanie, gdzie i w jaki sposób dobrać lakier do listw? Strasznie się napaliłem na listwy w kolor, ale nie uśmiecha mi się wyrzucać 500zł na listwy, wolałbym sam to pomalować, tylko pytanie jak dobrać lakier, żeby było dobrze? Druga sprawa kupić lakier w sprayu czy taki do pistoletu? Wiem, że gdzieś na pewno da się wymieszać lakier ale gdzie? Byłbym wdzięczny za podpowiedź. Jakby co to mam lakier LC9Z, pewnie już ktoś przerabiał ten temat i może mi podpowie :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko Ci pisze przy slupku od drzwi ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko Ci pisze przy slupku od drzwi ..
Ke ...? :ocochodzi

 

 

gdzie i w jaki sposób dobrać lakier do listw?
pytanie jak dobrać lakier, żeby było dobrze?
Napisze kilka zdań, które na słupku nie znajdziesz :what

 

Proponuję wizytę u pana lakiernika samochodowego i zlecenie jemu właśnie tej czynności.

 

1. Malowanie elementów auta, to nie taka prosta sprawa, jakby się to może, niektórym fanom motoryzacji, wydaje....

2. Lakier w twoim aucie jest tzw. dwuskładnikowy - baza(to co nadaje kolor) matowa + bezbarwny, to co nadaje blask.

3. Listwy nie są gładkie, a posiadają fakturę, którą przed malowaniem trzeba wypełnić.

4. Listwy są wykonane z plastiku. Istniej potrzeba zastosowania specjalnego podkładu (warstwa lakieru podkładowego) do plastiku właśnie.

5. Lakier końcowy(nie zapominaj o podkładzie do plastiku i podkładzie akrylowym pod lakier końcowy) w spray-u - właściwie dwa (dwie puszki) - baza /kolor w jednym, w drugim lakier bezbarwny. Lakiery w puszce nie posiadają utwardzacza, ten bezbarwny nie będzie tak trwałą/twardą warstwą, jak te z "pistoletu". Jednym słowem tylko "pistolet".

5. Jeśli mimo wszystko postanowisz malować samemu (jeśli nie miałeś z tą czynnością jeszcze do czynienia) wydasz więcej na materiały użyte w nieudanych próbach, niż zażąda od Ciebie fachowiec, a i efekt końcowy nie będzie zwalał z nóg.

6. Niestety lakiernicy(dobrzy lakiernicy) nie należą do tanich....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam już lakierowałem sam, powiem nawet że spore doświadczenie mam, a mój brat jeszcze większe. Tylko że ja sprężarką malowałem drzwi i jakieś inne rzeczy w celu odnowienia. Swoją drogą to się zastanowię nad tym, niby mam do wymiany tylny i przedni zderzak, więc pasowałoby poczekać na wymianę tych elementów i dopiero się bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko pytanie jak dobrać lakier, żeby było dobrze?

 

 

 

Oddajesz klapkę od wlewu do mieszalni i tam Ci dobiorą na podstawie aktualnego lakieru lub podajesz im kod lakieru który zajdziesz na nalepce aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kodem lakieru bywa różnie. Na jednym ze spotów były 4 auta z tym samym lakierem, a właściwie z tym samym kodem lakieru i każdy był w innym odcieniu. Powiem więcej, Romeo9999 lakierował spojlery i też wyszły inaczej. Powiem jeszcze więcej. Ja malowałem cały bok(liczne blokowe pamiątki i lakiernik uznał, że prościej i taniej wyjdzie malować cały bok). Efekt mnie zmroził. Lakiernik tłumaczył się, że malował wg kodu lakieru, a wyszedł całkiem inny kolor(ze dwa odcienie różnicy). Miesiąc temu odebrałem z poprawki-jest lepiej, ale efekt i tak nie zwala z nóg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lakier na plastikach wychodzi jaśniejszy. Ja miałem dobierany najpierw do klapki wlewu - na plastiku wyszedł duuuużo jaśniejszy i wyglądało to fatalnie. Trzeba było robić trochę ciemniejszy i korygować barwę na bieżąco. Po 3-4 próbach wyszedł mi na plastikach prawie taki sam kolor i się nie rzuca w oczy. Więc łatwo nie jest...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

I faktycznie, wg. kodu były 4 barwy tego lakieru więc ten co miesza musi mieć bazę i wzór koloru żeby domieszac idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba wina lakiernika. Ja niedawno malowałem plastiki w kolor auta i co więcej pomalowali mi to na L041, a nie na aktualny ( L041 ale zużyty przez tyle lat) i odróżnić nie można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To miałeś farta, zobacz na dokładki Rline samochodów i jak się przyjrzysz to zawsze są jaśniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ke ...? :ocochodzi

5. Lakier końcowy(nie zapominaj o podkładzie do plastiku i podkładzie akrylowym pod lakier końcowy) w spray-u - właściwie dwa (dwie puszki) - baza /kolor w jednym, w drugim lakier bezbarwny. Lakiery w puszce nie posiadają utwardzacza, ten bezbarwny nie będzie tak trwałą/twardą warstwą, jak te z "pistoletu". Jednym słowem tylko "pistolet".

 

 

Są lakiery bezbarwne 2K w puszce z nabojem z utwardzaczem. Tak samo twardy jak lakier w pistoletu.

Lakierowałem takim swoje lampy przednie w Passacie i aktualnie po roku i zimie brak zarysowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są lakiery bezbarwne 2K w puszce z nabojem z utwardzaczem. Tak samo twardy jak lakier w pistoletu.

Lakierowałem takim swoje lampy przednie w Passacie i aktualnie po roku i zimie brak zarysowań.

 

A masz jakiś link lub dokładną nazwę tego lakieru? Też bym musiał zrobić moje lampy żeby mieć zgłowy kolejne ich odnawianie! Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba też będę sam się za to zabierał. Już kiedyś malowałem listwy i klamki w Hondzie Civic EG4 i wyszły bardzo fajnie, jedynie pod pewnym kontem było widać różnicę. Lakier dobierałem w Arpolu w Toruniu i wyszło idealnie. Nie pamiętam ile płaciłem za wszystkie materiały ale kosztowalo mnie to chyba max 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności