Skocz do zawartości
merci_94

Pierwsze oznaki rdzy

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze dzisiaj odebrałem auto od znajomego z detailingu i zwróciłem uwagę na przebarwienia w okolicy tylnich drzwi zarówno z prawej jak i lewej strony. Na aucie od nowości położona ceramika. Od pewnego czasu zauważyłem owe przebarwienia, jednak liczyłem ze przy rocznym odnowieniu hydrofobowki zejdzie. Jak widać na filmie niestety nie zeszło No i teraz pytanie czy to pierwsze oznaki "rudej" czy reakcja na chemię. Auto od początku myte neutralną "chemia" zawsze na dwa wiadra i płukane na bezdotyku zdemineralizowaną.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne miejsce na rdzę ... i to jeszcze na całej długości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wygląda jakby tam nałożyli ceramikę ale ze względu na to, że jest to w przerwie między drzwiami to jej nie spolerowali i teraz ta gruba warstwa pożółkła. No ale nie znam się na tym zupełnie więc mogę gadać bzdury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli byłaby to kwestia niespolerowania to występowałoby to na całej długości, jutro podjade do ASO niech zrobią zdjęcia i wyślą zapytanie do Poznania.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak czasem, ze to jest przepolerowane zbyt mocno podczas przygotowań do powłoki? Choć w rdzę z winy fabryki jestem jak najbardziej w stanie uwierzyć, tak samo jak i w to że przed wydaniem auto miało jakąś przygodę w transporcie. Ciekawe jest to, że występuje to z jednej i z drugiej strony. W każdym razie daj znać, co Ci diler powie, ja sam wstrzymuję się jeszcze z zakupem :/

Niektórzy dilerzy współpracują ze studiami kosmetyki samochodowej i oferują powłoki, przykładem może być salon porsche (polecam zobaczyć ceny na ich stronie, samo woskowanie kosztuje 600 zł), kwestia jak na tą konkretną co ty masz zareagują jako gwarant. Nie ma chyba takiego czegoś jak lista powłok z aprobatą vw, także mają niby jakiś pretekst, żeby powiedzieć sam żeś pan sobie zepsuł jakas powloka, idź pan do studia detailingu. Ja prywatnie fanem powłok nie jestem, w kwestii ochrony lakieru uważam, że najlepiej zastosować wosk syntetyczny min 2 (najlepiej 3-4) razy na rok np collinite 476s, a miedzy woskowaniami podczas myć neutralna chemią na 2 wiadra, psiknąć jakimś QD (np sonax bsd). Sceptyczny byłbym także do aktywnych pian, choć detailerzy je stosują, także może zbyt przesadzam. :D

Korozja to ciekawy temat, wiem, że na zabezpieczeniu bardzo się ostatnio oszczędza (w imię pseudoekologii zapewne, wszak ekologiczniej jest co kilka lat złomować auto i truć środowisko produkcją nowego, niż zrobić raz a porządnie na 30 lat), nawet na a4 b8 wg czasopisma motor można znaleźć rdzę na błotnikach (kiedyś to by było nie do pomyślenia) sam chciałbym zrobić zabezpieczenie przed pierwszą zimą i wyciszenie przy okazji poprawić, wiem, że niektórzy tu uznają to za śmieszne, ale nie każdy zmienia auto co 3-5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam B7 model 2012 i mam straszne problemy z blachą:

1. nad szybą przednią odpryski lakieru od kamieni, byłem luknąć inne sztuki i mają to samo ale na kolorach jasnych to widać

2. od anteny cb magnes zrobiły się pory rdzy - katastrofa ! szok ! niedowierzanie bo cb założyłem pół roku temu i takie dziadostwo się zrobiło

 

jestem w szoku

bo wcześniej miałem FIata Stilo i 6 lat ta sama antena i nic takiego oraz ocynk był trwały bo auto miało 14 lat jak sprzedałem i nie było problemów ani z lakierem ani z rdzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno winić producenta za odpryski lakieru od kamieni.

Rdza pod magnesem od anteny CB - miałeś podkładkę z folii ?

Czyściłeś powierzchnie przed założeniem anteny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to czemu nie miałem takich problemów z Fiatem ?

TO jakość lakieru jest do bani i to samo jest u mojej matki w Seacie Exeo. Po prostu słaba jakość lakieru/podkładu/ocynku/ blachy a ja nie będę przecież dochodził co dokładnie jest powodem czy czynnikiem skoro wyśmiewany FIat nie miał z tym problemu !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, już kiedyś pisałem - porównywanie modeli czy marek, które od siebie dzielą dziesięciolecia jest pozbawione sensu. To są inne czasy i samochody. To jakbyś porównywał grubość blach w FSO Warszawa i B8. Te dziesięciolecia w tym przypadku powodują, że mówimy o różnych lakierach. Ekologia wymusza malowanie wodą i tyle. Do tego jak wynika z opisu uszkodzenia mają charakter mechaniczny a nie samoistny, więc czytaj d7d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to czemu nie miałem takich problemów z Fiatem ?

TO jakość lakieru jest do bani i to samo jest u mojej matki w Seacie Exeo. Po prostu słaba jakość lakieru/podkładu/ocynku/ blachy a ja nie będę przecież dochodził co dokładnie jest powodem czy czynnikiem skoro wyśmiewany FIat nie miał z tym problemu !

 

Przysłowiowe Fiaty 126p, 125p i inne nie miały problemu z rdzą ??

Jak wyglądał lakier po 10 latach ?

Ile km rocznie jeździłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stilo miał nawalone 800 tys km w o 14 latach i jeździłęm bardzo dużo, pasek ma teraz 220 tys. o 5 latach więc jeżdże mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności