Skocz do zawartości
wemb

Tylna wycieraczka ciągle działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W mroźny zimowy dzień zepsuła mi się tylna wycieraczka. Po włączeniu nie udało mi się jej normalnie manetką wyłączyć. Cały czas wycierała do czasu wyjęcia bezpiecznika. Nadszedł czas naprawy, prośba o kilka wskazówek:

 

1) Od czego zacząć sprawdzanie usterki: manetka, przekaźnik, mechanizm wycieraczki (silniczek + elektronika) ?

2) Gdzie jest umiejscowiony przekaźnik tylnej wycieraczki, jak go wyjąć ?

3) Cytat z elektrody, jak działa wycieraczka:

 

"Zasilanie idzie przez przełącznik, gdzie masz na wejściu dwa styki: jeden podłączony do stałego zasilania, a drugi do zasilania, które włączasz przełącznikiem pod kierownicą. I teraz załączasz prąd wyłącznikiem, mechanizm robi obrót o pewien kąt i przełącza się na podtrzymanie na zasilanie stałe. Dlatego też wycieraczki wykonają pełny ruch mimo ich wyłączenia pod

kierownicą."

 

Pytanie, CO steruje przełączeniem zasilania z manetki na stałe napięcie ?

 

pzdr

Bogdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Opis z elektrody dotyczy "starych samochodów".

W twoim modelu pracą tylnej wycieraczki steruje Bordnetz. Nie ma tam żadnego przekaźnika.

Manetka zaś podłączona jest do modułu kolumny kierownicy - informacje to tym jak ma pracować tylna wycieraczka są przekazywane do Bordnetz'a za pośrednictwem magistrali CAN.

Musisz zacząć od podłączenia do kompa (program VCDS) - w ten sposób możesz sprawdzić działanie manetek.

Odczyt ewentualnych błędów z tych dwóch modułów to podstawa do działania.

 

Pozdr. Tomek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wyjaśnienia i wskazówki.

Spróbuję wobec tego rozpracować temat, dam info po znalezieniu przyczyny.

 

pzdr

Bogdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jest też stałe zasilanie do wycieraczki gdyż bordnetz nie ma bladego pojęcia w jakim położeniu jest wycieraczka i nie wie kiedy odciąć zasilanie aby była ustawiona na "zero"

 

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest.

Główne zasilanie wycieraczki idzie z bezpiecznika SC42 (jest podłączone też do Bordnetza na pin J1) i pojawia się tam po zapłonie.

Dodatkowo idą jeszcze 2 przewody z Bordnetza - piny J2 i J4 - one zasilają pompkę spryskiwacza (wspólna dla przodu i tyłu) i sterują tylną wycieraczką.

Nie wiem dokładnie jak jest w tej wycieraczce ale zwykle było to załatwiane w ten sposób, że w silniku był dodatkowy styk pomiędzy stałym zasilaniem a silnikiem, który załączał się kiedy ramię przemieściło się z pozycji zero i rozłączał gdy wróciło. Wystarczyło zatem zasilić na chwilę silnik za stykiem aby ruszył i po wykonaniu pełnego cyklu zakończył w pozycji wyjściowej. Dodatkowo mierząc napięcie na silniku można było wywnioskować kiedy ramie powróciło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie byłoby, gdyby ktoś opisał zgrubnie, jak właściwie działa sterowanie wycieraczkami (przednimi lub tylnymi, rozumiem, że zasada jest ta sama). Tyle co wiem:

 

Do sterowania pracą tylnej wycieraczki biorą udział:

-manetka (włącza/wyłącza, ustawia przedział czasowy)

-centralny moduł elektryczny Bordnetz (komunikacja z resztą za pomocą CAN?)

-elektronika/płytka przy silniku wycieraczki

 

Jak wygląda współpraca między tymi urządzeniami?

 

pzdr

Bogdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł kierownicy J527 odczytuje stan manetki i udostępnia te informacje na magistrali CAN.

Moduł instalacji J519 (Bordnetz, a w nowszych BCM) bazuje na tych informacjach i steruje tylną wycieraczką za pomocą kombinacji 2 linii (zgaduję na podstawie schematu), które dodatkowo służą do zasilania pompki spryskiwaczy (wspólna dla przodu i tyłu w przypadku nadwozia kombi).

Przednie wycieraczki (Wischer) posiadają swój własny sterownik (mikroprocesor), który odpowiada za tryb pracy (I bieg, II bieg, itd).

Komunikacja pomiędzy J519 a tym sterownikiem odbywa się za pomocą magistrali LIN.

W całym tym systemie może się jeszcze pojawić czujnik światła i deszczu (RLS) podłączony także do J519 przez LIN. Oprócz sterowania przełączaniem świateł DLR/mijania wpływa również na częstość pracy wycieraczek przednich, gdy manetka ustawiona jest w pozycji "okresowe".

To tyle co ja wiem - mam nadzieję, że ci to pomoże w diagnozie twojego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zdemontowałem wycieraczkę - spalona elektronika (scalak)

wycieraczka_elektronika.jpg

 

Samej elektroniki nie da się dokupić.

 

Używane mechanizmy do passata b6 można kupić za grubo ponad 100zł, natomiast ja kupiłem pasujący (plug&play) z golfa V za 60zł w stanie idealnym.

Pamiętać, żeby testować działanie wycieraczki przy zamkniętej klapie bagażnika - przy otwartej nie działa wycieraczka :)

I tyle w temacie.

Edytowane przez wemb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności