Skocz do zawartości
viper1986

Problem z dopasowaniem paska klinowego silnik 2E

Rekomendowane odpowiedzi

W kupionym passacie z silnikiem 2E mam nietypowe rozwiązanie..Na kole wału silnika mam miejsce na trzy paski klinowe..wewnętrzny (od bloku silnika) napędza w tej chwili pompę wody oraz alternator, środkowe koło puste, zewnętrzne napędza wspomaganie..W aucie jest sprężarka klimatyzacji z dziwna rolką: albo napinacz albo rolka odwracająca...Może ktoś z was spotkał się z takim rozwiązaniem i podpowie jak te paski powinny przebiegać oraz jaki pasek dokupić..Etka oraz panowie w sklepie nie potrafią pomóc.

 

Poniżej zdjęcia dolnego koła oraz sprężarki klimy.

PICT0005.jpg

PICT0007.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Twoje pytanie na fb i dało mi mocno do myślenia.. Na kompresorze masz dwa rowki na dwa paski? Daj więcej fotek m. in. takie żeby było widać alternator i kompresor. Takie jak to pierwsze tylko z większej odległości.

 

Edit. Koło na wale jest równo z tym na alternator czy pasek idzie krzywo?

Edytowane przez Qdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziałem Twoje pytanie na fb i dało mi mocno do myślenia.. Na kompresorze masz dwa rowki na dwa paski? Daj więcej fotek m. in. takie żeby było widać alternator i kompresor. Takie jak to pierwsze tylko z większej odległości.

 

Edit. Koło na wale jest równo z tym na alternator czy pasek idzie krzywo?

 

Koło na kompresorze ma dwa rowki..pierwszy z nich pokrywa się z kołem środkowym wału silnika..drugie nie pokrywa się z niczym, choć może pokrywać się z alternatorem ale z lekkim przesunięciem. Pasek który zasila teraz alternator i pompę wody jest ustawiony w płaszczyźnie i jest to pierwszy pasek od bloku silnika.

PICT0006.jpg

PICT0012.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz odczytać symbol ze sprężarki? Wydaje mi się że takie w passatach nie występowały...

Ja tu widzę dwie opcje.

1. Zmierzyć sznurkiem jaki długi ma być pasek pomiędzy wałem, kompresorem i tą dodatkową rolką i kupić takowy. Jeśli kompresor sprawny...

Albo 2 lepsze tylko tylko czasochłonne i wymagające nakładu finansowego. Czyli zrobić tak jak było ori czyli:

- 2 koła pasowe na wale

- odwrócone koło na pompie wody

- jeden pasek napędza wtedy pompę wody i kompresor (etka 12,5 x 947, dostępny 13 x 950)

- drugi napędza pompę wspomagania (etka 9,5 x 630, kupisz 10 x 630 lub 10 x 625)

- trzeci łączy kompresor z alternatorem. Wg etki jest tam rolka odwracająca ale ja nie stosowałem i nie widzę potrzeby... pasek jak wyżej wg etki 9,5 x 630.

- no i oczywiście zmiana łąpy - mocowania kompresora i alternatora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba klimatyzacja "dokładana". Panel sterowania wewnątrz jest oryginalny czy to jakaś Diavia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chyba klimatyzacja "dokładana". Panel sterowania wewnątrz jest oryginalny czy to jakaś Diavia?

 

Panel jest oryginalny, taki jak przy klimatyzacji ręcznej..do tego chłodnica, osuszasz, węże i cały osprzęt też jak w każdym passacie. Jedynie kompresor i sposób jego podłączenia inny. Kompresor to Sanden SD7H15. Jutro zmierzę odległość sznurkiem i spróbuję coś dopasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi na to że sprężarka nie pochodzi z vw..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka jest uniwersalna (w/g katalogu Sanden'a).

Pytanie tylko czy reszta kółek jest z wersji z klimatyzacją czy też nie. Mi to wygląda na kompletnie zmieniony układ kółek pod akcesoryjny kompresor więc nasze katalogi i Etki nic tu nie dadzą. Metoda z pomiarem przy pomocy sznurka wydaje się chyba najlepsza.

 

Zawsze możesz sprawdzić jakie masz kółko na wale korbowym i alternatorze. Może się okaże, że wystarczy zmienić sprzęgło na kompresorze na wersję od VW (sprężarka SD7H15 to wersja sprężarki SD-709 przystosowana fabrycznie do pracy z czynnikiem R134a zamiast R12) i da się dopasować pasek od VW. Prościej jednak chyba będzie Ci dopasować długi pasek po to co już jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności