Skocz do zawartości
okiemserca

bagażnik rowerowy, dachowy - co macie/polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że nie znam się zupełnie rozważałem coś Thule albo Mont Blanc.

 

Polećcie co używacie, potrzebuje przewozić 2 rowery na dachu (brak haka) mojego Varianta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od dawna Thule i nie mam żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja używam od dawna Thule i nie mam żadnych problemów.

 

mozesz napisać jakie konkretnie belki (i jak z hałasem?) i jaki bagaznik rowerowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż hak...to tak jak z DSG jak przewieziesz rowery za autem chociaż raz - już nigdy inaczej tego nie zrobisz. Wożenie na dachu to pomyłka. Lepiej wypożyczyć na miejscu.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram, też woziłem i na dachu i na haku, faktycznie na haku lepiej, bagażnik na dach to bardziej, jak potrzebujesz jakieś długie rzeczy przewieźć (np. drabina). Zarówno bagażnik (nie na passacie co prawda) na dach, jak i na hak z thule, żadnych zastrzeżeń do obydwu. Ze względu na swoją konstrukcję, to ten na hak aż imponuje solidnością ;) Same uchwyty na rowery które montowałem na dachu były z firmy fapa, również bardzo dobre i solidne, te kilkanaście lat temu wygrały jakiś test w auto świecie i dlatego je też kupiłem ;) podejrzewam, że dziś będą lepsze pewnie :)

Problem w tym, że kolega nie ma haka. A dawać samochód partaczom do rozgrzebywania i potem się denerwować, że zderzak krzywo leży, albo że coś obrysowali.. Najlepiej jest moim zdaniem w fabryce przy zamawianiu samochodu, ale wiadomo - jest to spory koszt. Ja mam jedno auto z hakiem, także do passata już odpuszczę temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dołóż hak...to tak jak z DSG jak przewieziesz rowery za autem chociaż raz - już nigdy inaczej tego nie zrobisz. Wożenie na dachu to pomyłka. Lepiej wypożyczyć na miejscu.

 

Bez przesady, nie każdy wozi rowery co kilka dni. Ja wożę na dachu i jest ok. Chociaż auto wtedy nie lubi autostrad (chociaż wczoraj mnie wyprzedziło bmw z 2 rowerami na dachu z prędkością ok170-180).

Rozwiązanie dachowe jest na pewno tańsze i bardziej uniwersalne (bo jak już masz belki to i boxa założysz i kajak i inne)

 

Ja mam belki thule aero + najpopularniejsze uchwyty thule 391(czy jakoś tak).

Szumy jakieś duże nie są, w zasadzie słychać przy większych prędkościach jak są rowery założone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK Panowie, hak na razie nie jest mozliwy. Rowery będą przewozone sporadycznie, Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z oferty Thule które belki polecacie do varianta? Czy Wingbar Edge (9594) czy może standardowe WingBar 961 z mocowaniem 753?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląd - weź edge, (ktoś pisał, że ma taki bagażnik to łapy boxa dachowego dotykały dachu przed skręceniem - ale to chyba dotyczyło takiego typu belek, ale innej firmy.

użytkowanie - weź standard - będziesz miał pewnie 20-30cm więcej belki do montowania gratów na dachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj Thule ClipOn 9106 według listy kompatybilny jest z B7 ale do mojego pasuje,

 

6a209ff48f14548187cd1b7bd416462b.jpg

Edytowane przez d4r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem ten klip on 9106 w B7, ale przy próbie dopasowania do B8 był kłopot z wchodzeniem zaczepów od góry (mała luka miedzy klapą a dachem) - no i mam elektryczna klapę więc obawiałem się co ten ciężar zrobi z siłownikami.

 

wiec sprzedałem. Zdecydowałem się na belki dachowe Thule WingBar Edge (+ KIT 4059) - wyglądają świetnie, pomimo niskiego profilu szyberdach się spokojnie otwiera. (byłby kłopot po zamontowaniu boxa na belki bo boxy mają obejmy)

 

bagażnik rowerowy kupiłem tez Thule - ProRide 598 (są już dostępne od 450 z faktura i gwarancje 5 lat). Jeszcze nie wkładałem rowero ale wykonanie i obsługa genialne, prosty montaż. Obsługa jest mega wygodna - bardzo polecam

 

IMG_20170625_134118.jpg

 

no i dzieki panoramicznemu szyberdachowi mam podgląd stanu rowerów w trakcie jazdy :-)

IMG_20170625_130433.jpg

IMG_20170625_133249.jpg

IMG_20170625_134112.jpg

Edytowane przez okiemserca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowałem się na belki dachowe Thule WingBar Edge (+ KIT 4059) - wyglądają świetnie, pomimo niskiego profilu szyberdach się spokojnie otwiera. (byłby kłopot po zamontowaniu boxa na belki

rozumiem że problem z otwieraniem szyberdachu a nie mocowaniem boxa? waham się między tymi Edge a

961, oba typy wyglądają nieźle i cenowo podobnie w sumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem mógłby być z otwieraniem dachu przy założonym boxie, box oczywiście zamocujesz, choć pewnie zależy to od typu. Belki sa ok 6 cm od dachu.

jesli wybierzesz belki 961 to i tak wysokość zależy nie od nich a od wysokości "stopy" tj Thule rapid system, czy to bedzie 753 (ok 7) czy 757 ciut wyższy (7,5)

Edytowane przez okiemserca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 3 rowery, może nie dachowy, ale osadzany na hak i trzyma się solidnie, w dodatku po złożeniu można zapakować do bagażnika i nie zajmuje dużo miejsca. W przypadku otwierania bagażnika wystarczy nacisnąć stopą na tylnią stópkę odchylić do tyłu i nie trzeba nawet ściągać rowerów. Za równo sama platforma/bagażnik tak też i mocowania do rowerów są zabezpieczone na zamek z kluczykiem.

Bagażnik/platforma posiada złącze 13 pinów, ze wszystkimi wymaganymi światłami, oraz miejscem na osadzenie tablicy rejestracyjnej.

 

THULE EASYFOLD XT 3 934 (bagażnik na hak na 3 rowery)

Thule EasyFold XT Carrying Bag 3 (pokrowiec, futerał, zdjęcie dodam potem)

 

20170706_193207.jpg

20170706_222432.jpg

20170706_225823.jpg

20170706_225905.jpg

20170706_225944.jpg

20170706_230132.jpg

20170706_230336.jpg

20170706_230431.jpg

20170706_230342.jpg

20170706_230833.jpg

Edytowane przez jopstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do użytkowników uchwytów rowerowych. Zakupiłem juz same uchwyty rowerowe (thule FreeRide 532) Zostały mi jeszcze do kupna bagażnik bazowy. Od razu odrzucam opcje thule(koszt) i mam do wyboru dwa bagażniki Mont Blanc silver

http://allegro.pl/bagaznik-dachowy-na-relingi-uniwersalny-aluminiowy-i6794852846.html

 

a Menabo dozer

http://allegro.pl/bagaznik-bazowy-dachowy-relingi-alu-dozer-120cm-i6108835532.html

 

Co byście wybrali? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że nie masz prześwitu pod relingami, to trochę utrudnia zakupy. Tak mi się wydaje, że te konkretne nie podejdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności