Skocz do zawartości
serwomechanizm

Świeci kontrolka (układ hamulcowy)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Serdecznie.

 

Pojawił się w moim autku problemik treści elektryki (tak myślę)

 

Wsiadam do auta,odpalam kontrolki gasną.Jadę,bieg 1,2,3 sprzęgło,hamulec i stoję na skrzyżowaniu,robi się luz,wbijam 1,2,3 i pojawia się paląca kontrolka hamulca.Gaszę auto i historia się powtarza.Sprawdziłem poziom płynu hamulcowego-OK,wypiąłem kostkę z czujnika (zbiornik płynu hamulcowego),historia ta sama,wypiąłem kosteczkę z czujnika ręcznego,historia ta sama.Wyczyściłem i popsikałem preparatem do styków-nie pomogło,dociskałem kostki te w pompie również-to samo.2 miesiące temu zmieniałem komplet tarcz i klocków na wszystkich 4 kołach ale problemu nie było,awaria pokazała się dziś.Podpięty do kompa błąd czujnika ABS,lewe i prawe koło tył ale o tym wiedziałem (o 1) jeszcze przed wymianą tarcz i klocków i kontrolka hamulca ani przed,ani po wymianie się nie świeciła.Jakieś pomysły ? Aha,płynu nie ubywa !

 

EDIT !! Wyszperałem w necie-Padł 2 czujnik ABS i dlatego zapaliła się lampka hamulca. Jak zmienię,napisze czy pomogło.

 

EDIT 2 !! Odłączenie lampek od ABS i PODUCHY spowodowało całkowity brak zapalania się kontrolki hamulca.

Edytowane przez serwomechanizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz uszkodzoną kontrolke ABS. Jeśli ta nie działa zapala się kontrolka od ręcznego, a ABS zostaje wyłączony. Tzn tak powinno być ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz uszkodzoną kontrolke ABS. Jeśli ta nie działa zapala się kontrolka od ręcznego, a ABS zostaje wyłączony. Tzn tak powinno być ;)

 

Jesteś w błędzie kolego.Lampka od ABS działa.Ogólnie wygląda to tak:Jeżeli uszkodzony jest 1 czujnik to zapala się lampka ABS,jeżeli zostają uszkodzone 2 czujniki lub więcej zapala się ABS oraz kontrolka hamulca na desce. :taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który rocznik auta?

Kontrolka ręcznego zapala się jeśli:

- zaciągnięty jest ręczny

- nie ma płynu hamulcowego

- sterownik ABS wykryje awarię lampki kontrolnej lub sam wykryje swoje uszkodzenie

 

Jeśli masz natomiast nowszy ABS to uszkodzenie czujników na tylnej osi poskutkuje zapaleniem dwóch kontrolek - oznacza to brak EBV, czyli elektronicznego rozdziału siły hamowania.

 

Tyle teorii. Ja zwykle widziałem abs+reczny gdy kontrolka miała problem ze stykiem.

Edytowane przez radekrp90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Który rocznik auta?

Kontrolka ręcznego zapala się jeśli:

- zaciągnięty jest ręczny

- nie ma płynu hamulcowego

- sterownik ABS wykryje awarię lampki kontrolnej lub sam wykryje swoje uszkodzenie

 

Jeśli masz natomiast nowszy ABS to uszkodzenie czujników na tylnej osi poskutkuje zapaleniem dwóch kontrolek - oznacza to brak EBV, czyli elektronicznego rozdziału siły hamowania.

 

Tyle teorii. Ja zwykle widziałem abs+reczny gdy kontrolka miała problem ze stykiem.

 

Rok 96.Nie będziemy sie kłócić ;-) ważne że wiemy o co chodzi.Myślę że z Twojego opisu każdy następny szukający rozwiązania problemu,będzie wiedział co i jak ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności