Skocz do zawartości
maajeranek

Klimatyzacja - odwieczny problem

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie

Jakieś pół roku temu kupiłem 1.9 TDI

 

wydawało mi się ze klima lekko chłodzi ..może tylko wydawało

Wczoraj pojechałem załadowałem uzupełnienie czynnika (cała procedura) i wg mnie dalej nie działa

 

Bezpiecznik 40 jest cały

przekaźnik 267 włączając klimę pstryka

wiatrak się kręci na wolnych obrotach

wszystkie paski śmigają

Zrobiłem test climatronika wyszło 444 02

Na Vagu nie pokazuje żadnych błędów w grupie 08

filtr kabinowy czysty

 

Gdzie mogę dalej szukać przyczyny barku chłodnego powietrza ?

 

Dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie pomogło mycie skraplacza i wymiana dyszy rozprężnej. Temp w nawiewach spadła o dobre 5 stopni.

Zamrażarka to może nadal nie jest, ale dużo przyjemniej w upały :hurra

 

Dasz radę zatrzymać wiatrak na wolnych obrotach (przy nagrzanym aucie ) ? Tylko wiesz ...np. trzonkiem od młotka a nie gołą łapą :what

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rozgrzanym aucie zatrzymałem ten wiatrak ale az darło mi kawałek gumowanego trzonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

U mnie pomogło mycie skraplacza i wymiana dyszy rozprężnej. Temp w nawiewach spadła o dobre 5 stopni.

Zamrażarka to może nadal nie jest, ale dużo przyjemniej w upały :hurra

 

Dasz radę zatrzymać wiatrak na wolnych obrotach (przy nagrzanym aucie ) ? Tylko wiesz ...np. trzonkiem od młotka a nie gołą łapą :what

 

pozdrawiam

Jakie mycie skraplacza nigdy w życiu teraz to do śmieci z nim. Skraplacz co 3-4 lata się wymienia a jak klimatyzacja była rozlaczona więcej niż 30 minut tez powinno się wymienić skraplacz szybko łapie wilgoć. Mi kiepsko chodziła klima i po wymianie skraplacza wszystko teraz działa jak trzeba

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jakie mycie skraplacza

Zwykłe , wężem ogrodowym z zimną wodą. :pardon

 

Skraplacz co 3-4 lata się wymienia a jak klimatyzacja była rozlaczona więcej niż 30 minut tez powinno się wymienić skraplacz szybko łapie wilgoć

Ja mówię/piszę o skraplaczu, a nie osuszaczu. Kolega ma na myśli osuszacz a naskakuje tu na mnie o skraplacz :umm

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co należy wymienić / umyć / zbadać gdy klima ma osłabioną wydajność chłodzenia ? Skraplacz czy osuszacz ?

 

Czy przy wymianie tych rzeczy nastąpi utrata czynnika chłodzącego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co mam zrobic Panowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja zainteresował bym się samą sprężarką. Niby wszystko działa i jest ok ale sprężarka może straciła wydajność. Napewno warto to zbadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie

Jakieś pół roku temu kupiłem 1.9 TDI

 

wydawało mi się ze klima lekko chłodzi ..może tylko wydawało

Wczoraj pojechałem załadowałem uzupełnienie czynnika (cała procedura) i wg mnie dalej nie działa

 

Bezpiecznik 40 jest cały

przekaźnik 267 włączając klimę pstryka

wiatrak się kręci na wolnych obrotach

wszystkie paski śmigają

Zrobiłem test climatronika wyszło 444 02

Na Vagu nie pokazuje żadnych błędów w grupie 08

filtr kabinowy czysty

 

Gdzie mogę dalej szukać przyczyny barku chłodnego powietrza ?

 

Dziękuję za pomoc

Jeśli jesteś pewny, ze sprężarka się włącza, to najpierw radzę jechać na maszynę do napełniania klimy i niech ci sprawdzą, jakie ciśnienie daje sprężarka. Bo jak poniżej 10, to jest już po prostu do D....... 10 to w sumie też już za mało. A jeśli daje 12-14 i więcej.... to wymień dyszę rozprężną w przewodzie przy króćcu ładowania.

Jak to nie pomoże, to osuszacz. I tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka jak pracuje to daje na przewodzie wysokiego ciśnienia HP (cienki Przewód) 10 bar to jest dobra. przy ko 15 bar powinien włączyć się wentylator elektryczny żeby zbić ciśnienie. Na przewodzie niskiego ciśnienia LP (gruby przewód) ma być ok 2 bary. Takie ciśnienia przy pracującej sprężarce są prawidłowe i klima musi chłodzić.

podjedź do kogoś kto ma zegary do klimy i niech sprawdzi ciśnienia HP i LP. i napisz jakie są u ciebie.

przy nie pracującej sprężarce (wyłączonej klimatyzacji) cisnienia HP i LP są jednakowe ok 5 bar (w zależności od temp zewnętrznej)

Jeżeli po podłączeniu zegarów do układu nie ma ciśnienia to układ jest pusty nie ma czynnika r134a.

 

p.s gruby przewód LP na podszybiu ma być zimny a nawet lodowaty.

Edytowane przez kedpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje..jutro podjade i posprawdzam to wszystko.

I oczywiscie napisze co bylo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, teraz ja napisze o swoim problemie moze ktoś mi cos doradzi;)

Passat B5fl szukam takiej małej porady odnośnie climatronica. Mam takie cos ze jak wcisne tryb econ ok gasnie na wyświetlaczu chodzi sprezarka od klimy i włącza sie wentylator tak jak powinno byc. A pozniej jak wcisne dalej ten tryb econ wentylator przestaje chodzic ale sprężarka dalej pracuje i daje zimne powietrze. Wiecie moze gdzie lezy problem? Bo wydaje mi sie ze nie powinno tak byc. Bo po wcisnieciu trybu econ i powinno sie tam zaświecic econ sprezarka ma przestac pracowac i wentylator a tutaj wlasnie jest tak ze wentylator przestaje a sprezarka dalej pracuje i daje zimne powietrze. Licze na jakies porady;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonaj chociaż auto diagnostykę klimatronika to może się dowiemy czegoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonalem juz wczesniej i żadnych błędów nie wykazalo wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Moj problem z klimatyzacja w w passat b5fl wyglada nastepujaco.Sprężarka się załacza,wentylator tez a rurka która idzie do kabiny jest lodowata.Niestety w kabinie nie czuc klimy.Co to może być za problem? Bo czasami nie idzie obejść się bez klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klapy sterujące nawiewami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
klapy sterujące nawiewami

 

A jak dostać się do tych klap?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Błędy jakie mam to 01271silniczek v71 i 01274 dla silniczka v70 czy one moga mieć wpływ na chlodzenie w kabinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:pardon dziękuje bardzo.A powiedzcie mi proszę te dwa przewody na podszybiu ten cięki mam zimny troche a ten gruby ciepły.Tak powinno być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie który przekaznik odpowiada za wentylator klimy (czy taki w ogóle jest) w passat b5 fl 1.9TDI 2005r? Czy to ten ktos pisał ze ten tez jest niby od klimatyzacji:

http://i32.tinypic.com/2mmed7o.jpg

 

Pytanie czy sprawdzajac przekaznik 267 od klimy zwarte na krótko powinny byc styki 87-30, czy tez 85-86 bo gdzies tak na forum wycztałem ze powinny byc zwrte w pionie i te w poziomie?

Ja zwarłem na krótko styki 87-30 sprzezarka nie załaczyła sie witrak od klimy tez nie. Zdjecie układu przekaznika:

20170520_124258.jpg

 

Czy przewód odpowiedzialny za dostarczenie prądu do sprężarki to ten najbliżej zbiorniczka po prawej (zielony) do niego mam dac plusa z akumulatora zeby na krótko sprawdzic sprezarke czy zaskoczy:

http://i25.tinypic.com/szx7d4.jpg

 

Problem polega na tym ze właczyłem klime ale słabo chłodziła słychac było jak sprezarka załacza sie (obroty na chwile zmalały). Postanowilem nabic gaz bo dawno nabjany nie był (weszlo okolo 260g czy cos takiego), po nabiciu okazało sie ze sprezarka nie załacza sie słychac jak przekaznik pstryka.

Przekaznik sprawdzilem na odpalonym silnkiu łaczac na krótko styki 87-30 ale nic sie nie dzialo nawet wiatrak nie zaskoczył (czekałem kolo minuty). Bezpieczik pod kierownica tez sprawdzilem dobry. Czy za klime odpowiadaja jeszcze jakies przekazniki lub bezpieczniki i czy wentylator klimy ma swoj własny przekaznik? Dodam ze nie posiadam miernika. Jutro postaram sie sprawdzic zaworki w rurkach od klimy czy jest tam jakies cisnienie. Dodam ze kilma odgrzybiana w zeszłym roku i wymieniony filtr.

Co moge jeszcze sprawdzic pomoze ktos i odpowie na powyższe pytania?

 

Jeszcze jedno pytanko czy gdy witrak od klimy nie wystartuje lub bedzie uszkodzony to czy sprezarka powinna zadziałac czy też nie?

Dodam jeszcze ze robiac diagnostyke klimatronika przed sprzawdzeniem przekaznika nie było zadnych błedów po sprawdzeniu przekaznika i jego włozeniu i odplaeniu silnika wyswietlacz klimatronika migał zrobiłem diagnostyke i pokazał bład 4A4.

Edytowane przez mysi26pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności