Skocz do zawartości
wladek1181

Cieknąca ropa na połączeniu przewód wtryskiwacz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem związany z wyciekiem paliwa (ON) na połączeniu wtryskiwacze a metalowe przewody paliwa. Musiałem zdemontować listwę rozdzielającą ( czy jak to się tam nazywa) tą do której są przykręcone metalowe przewody paliwa wchodzące do wtrysków. Po zmontowaniu zaczął się cyrk. O ile przed demontażem na tych skręcanych połączeniach pomiędzy przewodami paliwowymi a wtryskami było sucho to teraz po uruchomieniu auta zaczyna śmierdzieć ropa i widać pocenie się w miejscu połączenia. Problem występuje na wszystkich wtryskach. Kupiłem drugie przewody paliwowe i cały czas to samo. Czy tą listwę paliwową to się jakoś ustawia? Gdzie szukać przyczyny, jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no dzięki za pomoc, po raz kolejny pisząc na forum ,,uzyskałem" wyczerpującą podpowiedź. To forum jak widzę z miesiąca na miesiąc schodzi na psy, w porównaniu do poziomu z przed 3-4 lat gdzie rzeczywiście można było faktycznie liczyć na pomoc, podpowiedź. W zamian za to klepane są na okrągło jak miesięcznice Smoleńskie: jakie opony, jakie wahacze, jakie zimówki, etc, ect... Szkoda bo to forum niegdyś było fajne pełne ludzi z fajnymi pomysłami, chętnymi do pomocy czy rady a dziś???? Jedziesz autem widzisz kogoś z wlepą dajesz znak że jesteś z forum a w zamian otrzymujesz faka, nowy rodzaj pozdrowień pomiędzy forumowiczami? Coś mnie ominęło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie płacz, nie każdy ma czas na siedzenie przed kompem, kiedy za oknem taka ładna pogoda.

 

Miałem ten sam problem. Pomogło nasmarowanie gwintu wtryskiwacza i końcówki "główki" przewodu smarem. Dopiero wtedy przewód równo siadł na wtrysku i dał się porządnie dokrecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem związany z wyciekiem paliwa (ON) na połączeniu wtryskiwacze a metalowe przewody paliwa. Musiałem zdemontować listwę rozdzielającą ( czy jak to się tam nazywa) tą do której są przykręcone metalowe przewody paliwa wchodzące do wtrysków. Po zmontowaniu zaczął się cyrk. O ile przed demontażem na tych skręcanych połączeniach pomiędzy przewodami paliwowymi a wtryskami było sucho to teraz po uruchomieniu auta zaczyna śmierdzieć ropa i widać pocenie się w miejscu połączenia. Problem występuje na wszystkich wtryskach. Kupiłem drugie przewody paliwowe i cały czas to samo. Czy tą listwę paliwową to się jakoś ustawia? Gdzie szukać przyczyny, jakieś rady?

 

W opisie benzyna, w temacie ON a nawet nie piszesz o jakim silniku mowa. Listwa rozdzielająca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to może od początku. Na początku pojawił mi się wyciek na połączeniu pompa paliwa - przewód do listwy zasilającej ( na rysunku oznaczone jako 1). Wymieniłem ten przewód na używany ale z młodego auta. Wyciek zniknął. Jednak aby wymienić ten przewód musiałem odkręcić listwę wtryskową i przewody z wtryskiwaczy. I tu się zaczęły schody.

Przechwytywanie.PNG

Po skręceniu wszystkiego do kupy zaczęły pojawiać się zapocenia ropy w miejscach oznaczonych 2 i 3 na wszystkich cylindrach. Wymieniłem przewody paliwowe na inne, pomogło ale tylko na przewodach 1 i 4 cylindra. Po ponownym rozebraniu połączeń paliwowych na cylindrach 2 i 3 zauważyłem że na gładzi nyplów ( oznaczone jako 3 na rysunku ) są wżery, kupiłem nowe zakręciłem w miejsce starych dając pod spód nowe podkładki uszczelniające. Po ponownym skręceniu wszystkiego do kupy zniknął wyciek pomiędzy przewodem paliwowym a listwą paliwową na 2 cylindrze, ale w zamian pojawiło się zapocenie pomiędzy nyplami a wtryskiem ( nr 3 na rysunku ) pomimo dokręcenia w/g zaleceń siłą 60 Nm. Na połączeniu listwy paliwowej a przewodem paliwowym 3 cylindra w dalszym ciągu się poci ropa. Mało tego po uruchomieniu auta i podczas jazdy pod obciążeniem auto kopci na siwo ( nie było tego wcześniej) zapach spalin jakby nie do końca przepalona ropa?

A silnik z którym mam problemy to Iveco 2.3 Multijet

Proszę o jakieś rady, bo auto miało jechać za granicę a tylko stoi i generuje koszta. Znajomy mechanik twierdzi że to dymienie to efekt nieszczelnego układu paliwowego.

Edytowane przez wladek1181

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60 NM dla nowego przewodu, dla używanego więcej i problem zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności