Skocz do zawartości
nowson

piszczy łożysko przy silniku - które to może być ???

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie , film :

 

piszczy jak zimny silnik jest

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo (a nawet gorzej) w Audi A4 B9 2.0TDI 190KM.

Również rano jak auto jest nierozgrzane, po zimnej nocy piszczy na maxa.

Byłem w sevisie n przeglądzie 30Tkm - nic nie stwierdzili.

Ponownie, przedwczoraj odwiedziłem servis z nagranym filmem pokazującym jak coś niemiłosiernie piszczy.

Chcieli abym auto zostawił im do następnego dnia, aby rano mogli to zweryfikować. Tak też się stało. Przy odbiorze poinformowali mnie, że faktycznie coś piszczy, nie wiedzą co, nagrali fil i wyślą celem konsultacji. n wszelki wypadek zamówili komplet części do wymiany rozrządu (!) oraz pasek wielorowkowy z rolką prowadzącą. Jak części przyjdą to będą stopniowo wymieniać aż dojdą co to jest. Oczywiście jak dostaną odpowiedź z 'Centrali' naprowadzającą ich na przyczyną - to się podporządkują.

Dla mnie to pasek wielorowkowy (osprzętu) ale raczej bym stawiał na rolkę prowadzącą / napinacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety miałem to samo, do wymiany cały rozrząd przy przebiegu 20kkm:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety coraz więcej producentów korzysta z tanich chińskich podzespołów i części. Efektem są nadpalone zawory, zacierające się łożyska, przepalone przekaźniki i moduły, a i blachy potrafią korodować już w okresie gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest raczej postarzanie produktów lub jak kto woli skracanie ich cyklu życia. Do tego redukcja kosztów. Bo to, że coś jest w Chinach produkowane według wymagań zamawiającego nie jest problemem. Chińczyk jak mu powiesz z czego i jak ma być zrobione to tak zrobi. Musisz rozróżnić rodzimy produkt Chiński i to budżetowy, od produktu jakościowego, jeszcze zamówionego przez kontrahenta. Widocznie takie są zamawiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 30 tys przy takich samych objawach wymienili cały rozrząd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy 70kkm tez tak  piszczy na zimnym silniku,

serwis stwierdzil że rozrząd do wymiany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw.

ma ktoś potwierdzone informacje przy jakim przebiegu wymienia sie rozrząd w 2.0 TDI? 
w ASO audi z tym samym silnikiem (190km) mowią ze przy 120kkm a przy serwisie passata powiedzieli mi ze normalnie przy 210kkm? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sadam1988 napisał:

btw.

ma ktoś potwierdzone informacje przy jakim przebiegu wymienia sie rozrząd w 2.0 TDI? 
w ASO audi z tym samym silnikiem (190km) mowią ze przy 120kkm a przy serwisie passata powiedzieli mi ze normalnie przy 210kkm? 

zawsze tak było że pierwszy rozrząd od nowości to 120 tys a później co 80 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam (miałem) to samo przy 40 tkm. W ramach gwarancji ASO wymieniła rolkę napinacza + pasek, ale samochód musiał pozostać w serwisie kilka dni w celu ... "weryfikacji"

Problem z piszczeniem na zimnym silniku jest dobrze znany w ASO VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B8 mojej mamy to samo jak u kolegi powyżej. Wymiana napinacza pomimo, że auto już po gwarancji była nieodpłatna. Zaproponowali wymianę rozrządu (przebieg ok. 60Tkm) z jakąś dopłatą, ale tylko za części - jak już tyle rozbierali to warto to było zrobić.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update z mojej strony. 

następnego dnia okazało się że jednak ASO nie chce wymieniać całego rozrządu, tylko jedną rolke/napinacz w ramach gwarancji (przebieg 67kkm), tłumacząc że producent tego nie zaleca i że normalnie rozrząd wymienia się przy 210kkm)

Sam zaproponowałem, żeby też wymienili rozrząd przy okazji i że ja zapłacę za dodatkowe części  -  (w szczególności pasek - bo i tak był zdjęty). Delikatnie mówiąc nie podeszłi chętnie do tego pomysłu, zdecydowanie mi to rozradzano, i potraktowano mnie jakbym chciał wymusić wymianę rozrządu w ramach gwarancji.  

 

Wydało mi się to dziwne, przystałem na wymianę samego napinacza i stwierdziłem że będę tak jezdzil do puki jest gwarancja, a potem wymienię rozrząd ale już na pewno nie w tym serwisie. 

 

PS. w tą wymianię rozrządu przy 210kkm jakoś nie chce mi się wierzyć. 

Edytowane przez sadam1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam ten sam problem i pytanie czy jazda z tym będzie ryzykowna czy  nic nie powinno się stać? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczęło przy ok 20 tys km teraz mam 140 tys poza ćwierkaniem rano nic złego się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten PISK to Wadliwa rolka napinacza firmy GATES.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności