Skocz do zawartości
Cin3k

Passat 2003 1.9tdi avf wysokie bipy na jednym cylindrze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, VW kupiłem rok temu na początku wiosny. Na początku zimy od 3 biegu przy 3k RPM zaczął przerywać, przy ostrzejszym gazowaniu potrafiło wywalić ESP i samochód pracował jak na 3 cylindrach. Z biegiem czasu problem się tak nasilił że nawet na luzie na postoju wyskakiwalo ESP. Zdjołem pokrywę zaworów, kostki od PD popryskalem kontaktem, wymieniłem filt paliwa, wyczyscilem egr, przepustnice i kolektor dolotowy. Problem ustał. Teraz po 3 miesiącach problem powrócił, komputerem sprawdzałem grupę 004, 013, 018 parametry prawidłowe, grupa 023 pokazuje też nie najgorsze bipy lecz przy ciepłym silniku cyl 2 w grupie 023 zaczyna swirować wywala błąd ESP, nawet przy postoju. Sprawa dzieje się tylko i wyłącznie na ciepłym silniku przy temperaturze roboczej.

Dodatkowo na okrągło wyskakują mi kody błędów :

-18263 - powertrain data bus software version monitoring

-18075 - pd unit injector cylinder 2 (n241) electrical malfunction [tylko po wyskoczeniu ESP tzn po przekroczeniu bipow]

-18265 - load signal error message from ecu

-00476 - control module for fuel pump

-00463 - control module for digital sound package

 

Już nie mam pojęcia co mam robić zdaje mi się że przeszukałem cały internet, pytałem wielu mechaników, nikt nie jest w stanie opowiedzieć o co chodzi. Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony do prawidłowego działu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności