Skocz do zawartości
jumanji1987

Xenon ustawienie pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam oryginalny xenon pojechalem na regeneracje lamp bo byly matowe i slabo swiecily.wypolerowali klosz wymienili na nowe nie regenerowane odblysniki i nowe zarniki no i efekt WOW swieca super.Problem jest taki ze swieca mi za wysoko pojechalem na stacje kontroli, diagnosta obnizyl dosc sporo i wszystko bylo ok do nastepnego dnia. Znowu mam mega wysoko i swieca po budynkach tzn jak stoje za autem poprzedzajacym to strumien swiatla idzie pod jego tablica rejestracyjna ale juz oswietlam znaki z 300 metrow ( nie wiem czy tak powinno byc )

Wyczytalem ze trzeba podczas regulacji mechanicznej rowniez VAG-iem ustawic i zapisac zmiany , powiedzialem to diagnoscie na co on mi powiedzial ze nic nie programuje bo po to sa czujniki. powiedzial rowniez ze moze mam je uszkodzone.

Czy wyjsciem z tej sytuacji bedzie podjechanie do ASO skody niech ustawia i zaprogramuja czy swieca mi dobrze te swiatla?

Drugie pytanie co do linii swiatla .Jest pozioma ale w pewnym momencie odchodzi od kazdej lampy pod katem 45 stopni taki snop czy mogli przestawic przeslone w zla pozycje podczas regeneracji?

Pozdrawiam serdecznie.

 

tak mniej wiecej wyglada snop swiatla

xenon.png

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony do prawidłowego działu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym właśnie polegają światła asymetryczne, że po prawej stronie świecą wyżej, niż po lewej.

Przy ponownej regulacji (po wymianie lamp) nie trzeba niczego kodować-regulujesz śrubami ustawienia zerowe lamp i to wystarczy.

Patrząc po rysunku, masz zbyt wysoko ustawioną prawą lampę.

One powinny świecić na jednakowej wysokości.

Podjedź jeszcze raz do diagnosty i ponownie wyreguluj lampy-najpewniej trzeba je nieco obniżyć i to wystarczy.

 

Ew. może być źle osadzony palnik xenonowy, ale to już diagnosta powinien wyłapać przy urządzeniu od regulacji świateł-on też ogląda granicę światło-cienia, czy przebiega ona prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na tym właśnie polegają światła asymetryczne, że po prawej stronie świecą wyżej, niż po lewej.

Przy ponownej regulacji (po wymianie lamp) nie trzeba niczego kodować-regulujesz śrubami ustawienia zerowe lamp i to wystarczy.

Patrząc po rysunku, masz zbyt wysoko ustawioną prawą lampę.

One powinny świecić na jednakowej wysokości.

Podjedź jeszcze raz do diagnosty i ponownie wyreguluj lampy-najpewniej trzeba je nieco obniżyć i to wystarczy.

 

Ew. może być źle osadzony palnik xenonowy, ale to już diagnosta powinien wyłapać przy urządzeniu od regulacji świateł-on też ogląda granicę światło-cienia, czy przebiega ona prawidłowo.

 

No ok ale wiesz co nie zauwazylem by ktorykolwiek inny samochod jak jechalem np wczoraj z Lomianek do Warszawy po 21 tak oswietlal tablice i znaki na odleglosc 300 m.nie sadze zeby moje "nowe" lampy az tak dawaly czadu?moze ten diagnosta to jakas noga byl...to w takim razie czemu na forum jest instrukcja i kodowanie xenonow poprzez vag do czego sluzy to??nie wiem czy jechac do innego diagnosty czy do aso czy zostawic?

Jal zostawilem auto i odszedlem wczoraj na jakies 100m to niezle dawaly czadu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to w takim razie czemu na forum jest instrukcja i kodowanie xenonow poprzez vag do czego sluzy to?

Przy wymianie czujników i innych elementów elektronicznych koduje się lampki.

Ja ostatnio 3x demontowałem u siebie reflektory (w tym montaż nowych lamp) i ani razu niczego nie kodowałem, nie robiłem żadnej adaptacji-ustawienie reflektorów śrubkami i na tym koniec.

 

Masz źle ustawione lampy-albo przez diagnostę, albo coś się poluzowało (wyczepiło) w lampie po regeneracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy wymianie czujników i innych elementów elektronicznych koduje się lampki.

Ja ostatnio 3x demontowałem u siebie reflektory (w tym montaż nowych lamp) i ani razu niczego nie kodowałem, nie robiłem żadnej adaptacji-ustawienie reflektorów śrubkami i na tym koniec.

 

Masz źle ustawione lampy-albo przez diagnostę, albo coś się poluzowało (wyczepiło) w lampie po regeneracji.

 

hm ciekawe.no ustawil sporo obnizyl jak patrzylem na lustro podczas ustawiania ale wychodzi na to ze nadal za wysoko?...dobra podjade do niego na poprawke juz mam nadzieje ze za friko. narazie odpuszcze sobie chyba aso bo tam za to biora 150 zl chyba ze rzeczywiscie mam cos popsute jakies czujniki na " kolach " ...ogolnie zauwazylem ze ten prawy reflektor ( strona pasazera ) jak linia swiatlo cienia zaczyna isc pod katem 45 stopni to idzie no bez konca ze tak powiem i to ona tak oswietla mi pobocze i znaki i tablice az sie mienia z 300 metrow. co ciekawe auta nie oslepiam jak za nim stoje ruszam na swiatlach linia swiatla siega do tablicy rejestracyjny max tylko to oswietlanie pobocza prawego tak bardzo....

Edytowane przez jumanji1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ogolnie zauwazylem ze ten prawy reflektor ( strona pasazera ) jak linia swiatlo cienia zaczyna isc pod katem 45 stopni to idzie no bez konca ze tak powiem i to ona tak oswietla mi pobocze i znaki i tablice az sie mienia z 300 metrow. co ciekawe auta nie oslepiam jak za nim stoje ruszam na swiatlach linia swiatla siega do tablicy rejestracyjny max tylko to oswietlanie pobocza prawego tak bardzo....

No to też jest opcja źle osadzonego palnika.

Jak możesz, to wrzuć tutaj najlepiej foto, jak świeci przed ścianą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jade do aso skody niech mi powiedza co i jak.ogolnie nie mam passata b5 tylko octavie 1 z oryginalnym xenonem i na forum zagranicznym wyczytalem ze w europie w duzej czesci linia odciecia jest tzw ece i idzie tak ------/ a w usa jest DOT prosta linia ---------- ja mam ten pierwszy rodzaj i strasznie rozswietlam znaki tym odcieciem pod katem 30-45 stopni mimo iz diagnosta ustawial...tam chyba zLe palnika nie da sie wlozyc bo jest tylko 1 mozliwosc z tymi otworami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palnika inaczej nie wsadzisz oryginalnego pasuje tylko w jednej pozycji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, palnika nie obrócisz, ale możesz zamontować go krzywo-tak, jak żarówkę H7... No chyba, że w Octavii jest jakieś konkretne mocowanie takiego palnika.

Aha, tak przy okazji-kiedyś jeździłem Octavią I przez miesiąc-wyposażona była w ori xenon... I zaskoczeniem dla mnie było, że miała lepiej zrobione doświetlanie pobocza, niż Passaty B5 i B6... Mianowicie, nie było tylko jednego "ząbka" typu _/--- ale był podwójny ząbek przesłony typu _/--/--- (ostatnie trzy kreski jeszcze wyżej)... No chyba, że tam też przez ASO były źle światła ustawione, ale rzeczywiście świeciłem po prawej sronie wysoko, wyżej niż w B5 czy B6. Tak, jak rzeczywiście jest na ryskunku z pierwszego postu...

Dlatego pisałem o tym, żeby kolega wrzucił zdjęcia, jak te lampy świecą przed ścianą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta niekompeteny, nie zna się na xenonach a bierze się za regulacje. Trzeba wpierw poprzez vaga włączyć adaptacje xenonow, dopiero wtedy można regulować imbusami i po regulacji zapisać nowe położenie jako zerowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Diagnosta niekompeteny, nie zna się na xenonach a bierze się za regulacje. Trzeba wpierw poprzez vaga włączyć adaptacje xenonow, dopiero wtedy można regulować imbusami i po regulacji zapisać nowe położenie jako zerowe.

Nieprawda.

Nie trzeba robić żadnej adaptacji VCDSem.

Wystarczy wyregulować imbusami.

jumanji, co tam po wizycie w ASO???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyregulujesz imbusami i wróci do pozycji przed regulacją bo taka jest zapisana w sterowniku jako zerowa. Poczytaj sobie o adaptacji, inżynierowie z VW nie dodali tej funkcji dla żartu.

 

http://www.vag-com.pl/index.php?mod=site&id=7

Edytowane przez Fenio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyregulujesz imbusami i wróci do pozycji przed regulacją bo taka jest zapisana w sterowniku jako zerowa. Poczytaj sobie o adaptacji, inżynierowie z VW nie dodali tej funkcji dla żartu.

 

http://www.vag-com.pl/index.php?mod=site&id=7

No zobacz... nowe reflektory wsadziłem, wyregulowałem imbusami, nie robiłem żadnej adaptacji i wszystko mi działa, poziomowanie, skręcanie, nie wyskakuje mi żaden błąd...

Cuda :-)

W B6 robiłem raz adaptację-przy montowaniu bixenonów skrętnych do auta, które ich wcześniej nie miało (temat na forum w dziale warsztat).

W B5 robiłem raz adaptację-przy wymianie reflektorów na nowe, bo wyczytałem, że niby tak trzeba robić... Od tego czasu już 2x wymieniałem w B5 palniki, reflektory demontowałem chyba ze 4x i niczego nie kodowałem... i nawet to wszystko działa... Cuda :-)

Dajcie sobie spokój z każdorazową adaptacją reflektorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie żadnego błędu i nie należy mylić tego z kodowaniem. Ustawianie tylko imbusami nie ma sensu, to fuszerka. Odpalisz silnik ponownie i ustawią się w innej pozycji. Czasami bardziej lub mniej różnej od pierwotnego ustawienia imbusami ale nigdy nie będzie to pozycja zerowa. Dodatkowo jak będziesz miał pecha to wyjedziesz regulacją imbusami poza zakres. Tak jak pisałem, to nie jest opcja dodana przez VAG'a tak dla żartu tylko ma ona konkretne zastosowanie do regulacji ksenonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności