Skocz do zawartości
ElNinijo

VCDS - odczyt prawdziwego stanu licznika

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Kolega poprosł mnie o pomoc przy zakupie vw passat b7.

Chodzi o to ze mam vcds i pyta mnie czy przy pomocy vcds idzie odczytac prawdziwy stan licznika.

Znalazlem na necie opcje ze odczytuje sie to z poziomu Application i ECDS mileage ale jak testuje ta opcje to u mnie nie bangla (tez mam b7) wyskakuje blad w kmounikacji ze sterownikiem, z tym ze moj vcds jest w wersji 11.11.5.

 

Czy można ten prawdziwy przebieg jakos inaczej odczytac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy przebieg licznika jest cały czas wyświetlany na liczniku. Pamięć licznika zapisuje tylko ten jeden który oficjalnie wyświetla.

VCDS ma możliwość odczytu przebiegu ze sterownika silnika EDC-15 i EDC-16. Passat B7 jeśli diesel ma sterownik EDC-17 lub Simos PCR i VCDS nic nie zrobi.

 

Ponadto umiejętne cofnięcie licznika, sterownika, dsg i nie jesteś w stanie niczym tego sprawdzić.

Zostaje historia w ASO, ale i na to są sposoby. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponadto umiejętne cofnięcie licznika, sterownika, dsg i nie jesteś w stanie niczym tego sprawdzić.

Zostaje historia w ASO, ale i na to są sposoby.

 

da się ustawić przebieg w DSG? Czy tylko zrobić reset i zacząć zliczanie od zera ;)

 

Druga sprawa - w kilku miejscach jest jeszcze zapisana ilość odpaleń samochodu (przynajmniej w Audi / B8), to też można sobie jakoś aproksymować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak albo czym mogę zrobić korekcie przebiegu bo wymieniłem licznik z czerwonego na biały nr 3C0920971R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś odpowiedzieć na moje pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności