Skocz do zawartości
Izzy70

1.9 TDI silnik AJM (115KM), na hamowni wyszło 108KM

Rekomendowane odpowiedzi

Passat B5 1.9 TDI AJM (115KM)

Witam, prosiłbym aby ktos ocenił moje logi, na hamowni wyszlo jedynie 108KM, musze znalezc przyczyne. Z gory dzieki za pomoc :)

 

Grupa 011: http://vaglog.pl/log-011_s880iiu.html

Grupa 010: http://vaglog.pl/log-010_VZ0tw.html

Grupa 008: http://vaglog.pl/log-008_6L9y3.html

IMG_20170403_112821.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbo się nie słucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega po oględzinach logów stwiedzil że wyczyszczenie turbiny i zmiennej geometrii powinno pomóc, ma rację? A czy z tego można wywnioskować czy przepływka i zawór n75 są sprawne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega po oględzinach logów stwiedzil że wyczyszczenie turbiny i zmiennej geometrii powinno pomóc, ma rację? A czy z tego można wywnioskować czy przepływka i zawór n75 są sprawne?

 

Jak na moje oko przepływka sporo zaniża, przy doładowaniu 1,3bar powinien być przepływ sporo ponad 1000mg/str.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak na moje oko przepływka sporo zaniża, przy doładowaniu 1,3bar powinien być przepływ sporo ponad 1000mg/str.

 

"Odczyt przeplywomierza zaburzony jest przez przeladowujaca turbosprezarke .... na moje oko po czyszczeniu bedzie zanizala .... ale to sie okaze po logach" taka odpowiedź dostałem, to ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Odczyt przeplywomierza zaburzony jest przez przeladowujaca turbosprezarke .... na moje oko po czyszczeniu bedzie zanizala .... ale to sie okaze po logach" taka odpowiedź dostałem, to ma sens?

 

Ten silnik ma seryjnie doładowanie 1,1bar i przepływ przy WOT 1000mg/str, więc jeśli przeładowuje Ci turbo do 1,3 bar, a Twój przepływomierz pokazuje 900mg/str to znaczy że masz nieszczelność w układzie dolotowym lub przepływka zaniża o jakieś 300mg/str ;)

Edytowane przez gule
błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i wskazania przepływomierza powinny być trochę wyższe przy aktualnym ciśnieniu, ale nie ma to wpływu na osiągi auta, ponieważ nie tnie dawek co widać w gr008. Za małe wskazania (tu nie są jakoś drastycznie małe) mogą być powodowane przez niezamykający się do końca EGR, przytkany kat, nieszczelność układu dolotowego pomiędzy przepływomierzem a turbo. Zaznaczam, że nieszczelności pomiędzy turbosprężarką a silnikiem prowadzą do zawyżonych wskazań MAF.

 

Proponuje ogarnąć sterowanie ciśnieniem doładowania i dalej się zobaczy. Najpewniej turbo na stół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może i wskazania przepływomierza powinny być trochę wyższe przy aktualnym ciśnieniu, ale nie ma to wpływu na osiągi auta, ponieważ nie tnie dawek co widać w gr008. Za małe wskazania (tu nie są jakoś drastycznie małe) mogą być powodowane przez niezamykający się do końca EGR, przytkany kat, nieszczelność układu dolotowego pomiędzy przepływomierzem a turbo. Zaznaczam, że nieszczelności pomiędzy turbosprężarką a silnikiem prowadzą do zawyżonych wskazań MAF.

 

Proponuje ogarnąć sterowanie ciśnieniem doładowania i dalej się zobaczy. Najpewniej turbo na stół.

 

 

Zgadza się, "nieszczelności pomiędzy turbosprężarką, a silnikiem prowadzą do zawyżonych wskazań MAF"

A przepływka w tym aucie kończy się na 1025mg/suw i wskazać więcej nie jest w stanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności