Skocz do zawartości
noidemm

Nastawnik zmiennych faz rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Podczas wymiany uszczelki nastawnika zmiennych faz rozrządu w silniku 2.0 20v ALT 131 koni obrobiła się śruba na torx. Jest to dolna śruba nastawnika (ciężkie dojście) Czy sam nastawnik jest rozbieralny, chodzi mi o element z lewej strony (wygląda mi to na cewke) przymocowany na dwie śrubki. Po jego odkręceniu miał bym bardzo dobry dostęp do uderzenia w łepek obrobionej śruby.

nastawnik.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie możesz tak zrobić.

 

Nic się nie wyśpię ? Jakieś przekładnia ? Nic nie rozszczelni ? Rozbierales już takie coś? Boję się że przy wyjmowaniu całego nastawnika pęknie pierścień. Można same pierscienie dokupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIC ale to NIC kompletnie nie zrozumiałem z tego co napisałeś:blink może to nie po polsku??

Odkręcasz cewkę i tyle, odkręcasz śruby mocujące wyjmujesz napinacz i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIC ale to NIC kompletnie nie zrozumiałem z tego co napisałeś:blink może to nie po polsku??

Odkręcasz cewkę i tyle, odkręcasz śruby mocujące wyjmujesz napinacz i tyle.

 

Przepraszam za chaotyczną wypowiedź. Pisałem na szybko w garażu na telefonie. Poprostu obawiam się iż przez rozpołowienie tego nastawnika może się on rozszczelnić. Pare osób na forum AUDI A4 straszyło mnie, iż przy próbie wyjęcia całego nastawnika lubią pękać pierścienie.

Auto potrzebne jest mi na długi weekend więc narazie złożyłem to do kupy i zostawiłem po staremu. Ktoś wpominał, że sama wymiana uszczelki od nastawnika nic nie da przy wycieku oleju. Ile w tym racji sam nie wiem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam budowy Twojego, różni się od mojego, czy są tam jakieś pierścienie też nie wiem, niech wypowiedzą się znawcy w konkretnym temacie.....wiem natomiast że odkręcenie cewki niczym nie szkodzi, a skoro ktoś, kto zna temat, twierdzi że wymiana uszczelki w niczym nie pomoże, to ja też nie pomogę.....:sorry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Problem rozpoczął się od cieknącego oleju z tyłu silnika w Passacie z 2002 roku z silnikiem 2.0 131 koni o symbolu ALT. Okazało się, iż olej leci z pod nastawnika faz rozrządu. Odkręciłem nastawnik, początkowo nie chciał wyjść z wartiatora, po długim siłowaniu wyszedł ale tłok z pierścieniami został w wariatorze.

Rozebrałem góre silnika, wyciągnąłem wałek ssący na którym znajduję się wariator i teraz jest problem jak wybić tłok z zaklinowanymi pierścieniami z wariatora. Na pierścieniach mi nie zależy bo kupiłem nowe.

Samo rozebranie wariatora nic nie dało.

Pytanie z innej beczki czy przy składaniu góry silnika pokrywę wałków na głowicy składa się na uszczelniacz? Pokrywę zaworów tą górną wiadomo na uszczelkę ( i tu też pytanie czy uszczelkę smaruję się uszczelniaczem??). W instrukcji napisane jest uszczelka pokrywy głowicy cylindrów - przed ułożeniem uszczelki nanieść środek uszczelniający VW D2 na przejścia od pokryw łożysk do głowicy cylindrów.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności