Skocz do zawartości
kzarczyn

Stuki z układu napędowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Robiłem wczoraj trasę i po 100km jazdy zaczęło mi coś rytmicznie stukać.

Stuki pochodzące z przodu, częstotliwość stuków jest zależna od prędkości jazdy.

Powyżej 100km/h odgłosy jazdy zagłuszają stukanie. Stuki występują tylko pod obciążeniem.

Po puszczeniu pedału gazu, wysprzęgleniu lub hamowaniu silnikiem nic nie stuka.

Nie za każdym razem stuka. Jak się zatrzymam i ruszam z jedynki i nie zacznie stukać to nie stuka przez dłuższy czas.

Jak na jedynce zacznie stukać to stuka na każdym biegu, czasami wystarczy przyhamować i stukanie ustaje na dłuższy czas.

Auto po nocnym postoju, przejechałem 2x25km przy prędkości do 120km/h i nic nie zastukało.

 

Podejrzewam, któryś z przegubów. Na parkingu nie idzie zmusić samochodu aby zaczął stukać.

 

Czy jest możliwe że któraś z kulek w przegubie się wyszczerbiła i jak się źle ułoży to stuka?

Ma ktoś pomysł od czego zacząć szukać czy czekać aż się całkiem rozpadnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 1 jest wyszczerbiona dość pokaźnie,inne troszkę więcej niż porysowane i efekt jest taki że nic nie stuka i nic nie puka.Może to coś w układzie hamulcowym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na 2-4 biegu przy mocnym przyspieszaniu lub hamowaniu silnikiem. Jeśli będzie dudnić/stukać to masz uszkodzony przegub wewnętrzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobacz na 2-4 biegu przy mocnym przyspieszaniu lub hamowaniu silnikiem.

 

Próbowałem i nic się nie objawiało.

Po kolejnych 1000km zaczęło stukać cały czas, a w przedziale 50-70km/h samochód wpadał w wibracje.

Okazało się że padł prawy przegub wewnętrzny. Miał delikatnie uszkodzoną osłonę tak że smar powolutku sobie wyciekał aż się całkiem skończył.

Po wymianie cisza.

Umyłem stary przegub i zero zużycia i zero luzu, kulki w stanie idealnym. Zakładam że bez smaru po prostu tak ciężko chodzi że aż stuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności