Skocz do zawartości
Draganta

Turbo dziura czy problem ze skrzynią EYF?!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Wiem że na wstępnie posypię się, że temat o turbo dziurach już niejeden był itp ale większość z nich dotyczy manualnych skrzyń więc mi nie pomoże.

 

Proszę o radę, opinie, spostrzeżenia.

 

Mam B5 z 2003 FL silnik AVF i skrzynia EYF. Nowa turbina, filtry, olej, zero błędów na kompie w warsztacie, auto można by powiedzieć że hula bez problemu. Z wyjątkiem jednego.

Na zimnym silniku po nocy np gdy chce ruszyć gwałtowniej (np włączając się do ruchu) wciskam pedał gazu i nic auto w ogóle nie reaguje tylko "kula się na obrotach" a po 1-2 sekundach dostaje mega mocy (wygląda to jakby na opóźnienie sygnału gazu/turbiny).

Niestety ten przypadek nie ma reguły tylko na zimnym silniku. Czasem gdy potrzebuje "wyprzedzić traktor" i wcisnę gaz sytuacja jest podobna z tym że auto długo zwleka z kickdownem i potem rwie asfalt.

Niby wygląda to na turbinę i turbo dziurę ale zastanawiam się czy nie ma to nic wspólnego np z dogorywającą skrzynią kończącą swego żywota albo złym stanem oleju w niej?

Oczywiście są też sytuacje że gdy wciskam gaz to auto reaguje bez zwłoki i ciągnie do przodu, ale nigdy na zimnym silniku. I nie chodzi tu że chcę na zimnym oleju katować auto do 3500rpm, ale włączyć się normalnie do ruchu z podporządkowanej bo teraz wygląda to tak że moje kombi jak puszczam hamulec i wciskam gaz kula się jak na obrotach na drogę a gdy jest już całe na drodze nagle przyspiesza :/ komiczna ale zarazem niebezpieczna sytuacja :/

 

Ktoś spotkał się z podobnymi problemami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakim stanie masz przepływkę? ona ma też dość duże znaczenie...u mnie tak jest można powiedzieć tylko za pierwszym razem jak ruszam po odpaleniu na zimnym, ale po chwili już jest ok.

Kiedyś miałem tak właśnie że miał taką większą zwłokę ale nie bardzo pamiętam co było przyczyną...ale wiem że przępływkę wymieniałem i możliwe że dlatego.Znaczy ja ją sobie tak wyczyściłem że całkiem padła i musiałem sobie używkę na allegro znaleźć za stówkę:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Waldi :) teraz wiem gdzie rozpocząć poszukiwania :D jutro wezmę się za przepływkę i zobaczymy może to pomoże.

No niby jak się auto zagrzeje to jest już OK (wiadomo że automat ma lekkie opóźnienie względem manualnego) ale na zimnym to masakra z tą zwłoką, praktycznie jakby nie reagował na gaz.

 

Zastanawiam się jeszcze nad wymianą zaworu turbiny i EGR. I tu mam pytania czy oba to N75? Bo na etce jeden i drugi mają identyczny numer tylko z "A" albo bez niego. Zna ktoś może jakiś domowy sposób na sprawdzenie szczelności układu podciśnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze było jak byś miał możliwość zrobić jakieś logi,najlepiej też i dynamiczne na zimnym i ciepłym.

Co do zaworków to oba są identyczne jedynie się różnią w numerach żeby ułatwić identyfikację w etce:P

Komputerem też możesz sprawdzić czy dobrze chodzi sztanga od turbo.

Gdzieś też była na forum instrukcja jak można było zamiast przepływki wpiąć jakąś diodę w kostkę i ją ominąć dla sprawdzenia różnicy w pracy motoru:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności