Skocz do zawartości
darotczew

WV B6 2006 brak czujnika temperatury zawnętrznej

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy sprowadziłem z Holandii Passata b6 z uszkodzonym lekko uszkodzonym przodem. Oddałem go do kolegi blacharza celem wymiany pasa przedniego i zderzaka przedniego. Po naprawie auto super wygląda i chodzi super poza jednym szczegółem, a mianowicie po włączeniu zapłonu zaraz startują dwa wentylatory ( mały i duży). Okazuje się, to po naprawie jest brak czujnika temperatury zewnętrznej i dlatego tak się dzieje. Rozebrałem zderzak i próbuję zlokalizować z której wiązki kabli mógł zostać wyrwany przewód do czujnika, ale nigdzie go nie widzę.

Proszę koledzy pomóżcie mi zlokalizować skąd przewody do tego czujnika mogą wychodzić i gdzie się znajdują. Według wszelkich prawideł czujnik powinien być zamocowany po stronie kierowcy przy chłodnicy, niestety nic tam nie ma.

Bardzo proszę o pomoc, bo już nie mam pomysłu skąd ten przewód powinien wychodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik temp zewnętrznej jest w dolnej części grila w wiążące zderzaka

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że tam powinien być, ale niestety u mnie go nie ma. Nie ma również przewodów do których mógł bym go podłączyć. Czy może ktoś z kolegów wie w jakiej wiązce mam szukać tych przewodów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy napewno nie masz innego problemu, podpinałes auto pod kompa?

czujnik temp zew może mieć wpływ na odpalanie, nie wie z jaką dawka rozruchowa podac paliwo ale na wentylatory to jakos raczej nie powinno mieć zadnego wplywu. mogło by byc takie zabezpieczenie dla silnika i po zapłonie włączac te wentylatory ale wtedy gdyby był uszkodzony czujnik tempo silnika i komp nie wie ile jest i włacza aby nie przegrzać go albo czujnik temp na dpf'ie albo turbo, wtedy napewno właczają sie wetylatory dla bezpieczeństwa ale brak czujnika temp zewnętrznej raczej nie ma wplywu na to (moge sie mylić, bo pierwszy raz o czymś takim slysze, a oplem czy renówką jezdzilem długo bez czujnika tylko wyswietlalo wtedy kreski zamiat temp zew).

na kompie powinno ci napewno coś wyjść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gdzieś wyczytałem, że ten czujnik temperatury zewnętrznej ma właśnie wpływ na załączanie wentylatorów. Jest tak, że komputer mierzy temperatury i jak nie ma jakiegoś sygnału z czujnika to automatycznie je załącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sygnał z jakiegokolwiek czujnika który ma wpływ na pracę sylnika zgodzę się, dla bezpieczeństwa aby go nie przegrzac ale z czujnika temp zew raczej nie. bo temp otoczenia ni jak wpływa na jego działanie a już na pewno przegrzanie. jedynie do rozruchu jest ważny chyba. poza tym silnik bierze sygnał gdy nie na tamtego z czujnika zasysanego powietrza może tez brać z plynu, paliwa, dpfa turba itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie chodzi mi teraz o to na co wpływa ten czujnik, ale gdzie go podłączyć. Ma ktoś może schemat instalacji elektrycznej gdzie by go podłączyć? Mogę sam wyprowadzić ten czujnik , tylko muszę wiedzieć fizycznie gdzie on jest podłączony. Jeżeli ktoś takowy schemat posiada, to prosił bym bardzo o podpowiedź. Bardzo bym prosił może o namiary na jakiś program, gdzie bym mógł sprawdzić gdzie wpina się przewody do tego czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności