Skocz do zawartości
marekmoleda

Paliwa premium a wtryski

Rekomendowane odpowiedzi

Warto przemyśleć jeszcze jedną rzecz - paliwo premium mało kto kupuje i w zbiorniku długo zalega. Należy wiedzieć, że olej napędowy starzeje się, np. utleniając się..

 

 

To jest ciekawy argument. Jak będę na stacji to zapytam się jak u nich to schodzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie po co wy lejecie paliwo premium ?

Właśnie nie lejemy :)

Lanie vervy to był krótki epizod w życiu mojego paszteta. Skoro na zwykłym paliwe dokulał się do obecnych 425kkm, jeździ dalej i trzyma parametry to po co przepłacać

StreamHD chyba na siłę szukasz usprawiedliwienia na lanie "lepszych" paliw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie na siłę, poprostu chcę konkrety, a nie domysły.

Oczywiście możemy tylko gdybać póki nie poznamy realnych właściwości pali, a tych nie poznamy bo dokładny skład to tajemnica

Wiadomo jak każdy chciałbym karmić paska jak najlepiej, a ludzie piszą jak by paliwo premium mimo dodatków uszlachetniających miało by być gorsze niż zwykłe paliwo co się nie trzyma kupy zupełnie. Zdaję sobie sprawę, że paliwo premium być może jest zabiegiem marketingowym ale do cholery chyba nie może być gorsze niż zwykłe. Forsa nie gra roli bo tankuję do pełna co miesiąc więc kilka ZŁ więcej za premkę to zerowa dopłata dla mnie. Ja właśnie mam wrażenie, że to tutaj nie ja ale reszta na siłę sobie wmawia, że premka jest gorsza od zwykłego ON.

 

Tak czy srak trzeba sprowadzić Monzol 5C z Niemiec i potem rozważyć które paliwo lać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem b5Fl to tankowałem tylko verve ale silnik i układ wtryskowy w b5 to trochę inna bajka i paliwo premium raczej mu nie zaszkodzi. Mam gdzieś logi pompek i korekcje miałem prawie idealne jak na przebieg auta (ori 320 tyś.) Natomiast nowsze silniki CR mają delikatniejszy układ wtryskowy i są bardziej podatne na gorsze właściwości smarne paliwa. Znane są przypadki zatartych pomp i opiłków w układzie wtryskowym. Ja wolę tego uniknąć i leje normalną ropę z dodatkiem monzolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie,

 

Poczytałem trochę wątek i dopiszę odrobinę swoich doświadczeń.

Auto Passat B5 '98 1.9 AFN

Auto jakies 15 lat temu przyjechało do Polski z przebiegiem ok 100k km, obecnie realnego przebiegu jest 470k km.

Od kiedy auto wjechało do Polski tankowane głownie na stacjach BP - zwykly Diesel oraz Ultimate.

Obecnie od 7 lat użytkuje je w Szczecinie.

Tankujac pod korek(do dobicia) na BP zwykły ON oraz Ultimate - na tej samej stacji z duzym przemiałem - bo niemcy... - w jeździe mieszanej nie widzę różnicy w przejechanych kilometrach. Na trasie potrafie przejechac ok 50km wiecej na paliwie Ultimate.

 

Obecna kondycja auta jest bardzo dobra. Z tym że jeden z wtrysków powoli kwalifikuje się do wymiany.

 

Orlen i jego Verva - byłem kiedys zmuszony zalać na Orlenie, więc wybrałem Verve - zwykłego Diesla nie chciałem ze względu na sporo informacji o zamarzajacym ON z Orlena.

Moje odczucie po tankowaniu - silnik zaczął pracować nierówno i hałasować - nie sądze by spowodowane to było złą jakością paliwa ale ponownie już nigdy nie zalałem na Orlenie.

Tutaj doszukiwałbym się przyczyn w niewielkiej ilości paliwa jaką miałem przed zatankowaniem i może trochę syfu poszło na filtr, a może był to po prostu szok dla ECU - bo dostał paliwo o innych parametrach i musiał się przyzwyczaic ?

 

Zimą do Ropy dolewam dodatek Diesel Skyd, i nigdy nie zdażyło się aby auto odmówiło poszłuszeństwa.

Jakby nie patrzeć tankowanie na BP jest już moim nawykiem, a dodając do tego fakt że blisko domu mam stacje BP która sprzedaje Ultimate w cenie identycznej jak regularne ON w miescie, to... wybór jest jaki jest.

 

Reasumując, różnica pomiedzy ON a ON ULTIMATE na stacjach BP to ok 30 gr. czyli 15-20 pln na baku...

Biorąc pod uwage 2 baki w miesiącu rocznie daje to ok 500PLN oszczędności...

 

Czy paliwo Ultimate lepiej chroni mój silnik ?

Czy paliwa Premium powoduja więcej awarii ?

 

Nie wiem.

Co człowiek to inna opinia. Ale spokoj ducha również jest ważny.

 

Planowałem jakiś czas temu przejechać sie po różnych stacjach i wziąć kilka litrowych próbek postawić je i zobaczyć jak wyglądają po kilku tygodniach... ale jakoś nigdy na to czasu nie ma.

 

Obecnie mam też drugie auto w Dieslu, trochę nowsze, domyślam się że nadal będę tankował paliwo Premium - ot tak dla lepszego snu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieraz porównywałem certyfikat jakości paliwa Premium i zwykłego on i powiem tak... wszystkie parametry są takie same, nawet temperatura blokady filtra paliwa. To jest czysty marketing nic więcej a na stacjach to proponują bo oni muszą to sprzedawać. Ciężarówki jeżdżą na zwykłym on i układ paliwowy spokojnie wytrzymuje przebiegi ponad milion km. Na każdej stacji na wejściu lub przy kasie jest jak wół napisane ile rzepaku jest w on i to jest wyznacznik jakości paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

670 tkm i nigdy nie widział paliwa typu premium.

te same wtryski od początku. fakt, że już umierają, ale padluch dalej jeździ.

następca też nigdy nie poczuje premium -bo to zwykła ściema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki nie znamy dokładnego składu to nigdy się nie dowiemy jak naprawdę takie paliwo działa długofalowo.

Być może gdybyś lał premium co drugi zbiornik to do tej pory miałbyś zdrowe wtryski.

 

Aby powiedzieć jak to paliwo działa to trzeba mieć dokładne dane, a te są ściśle tajne z tego co wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co drugi raz dokładam ekstra 25 zeta (strzelam).

tankuję do pełna 8 razy w miesiącu, co daje stówę miesięcznie(liczę co drugi zbiornik). czizas . zaoszczędziłem na następny samochód ;)

to chyba najlepszy dowód na nie stosowanie paliw premium. :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo jak lejesz tyle paliwa to sprawa wygląda inaczej.

Jak ja zalewam cały bak raz na miecha to mogę sobie pozwolić bo mi nie robi różnicy 10 groszy na litrze.  

 

Ogólnie to dobrze widzieć kolejnego pasia który już ma naprawdę gruby przebieg i nadal śmiga. 

 

 

 

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności