Skocz do zawartości
marekmoleda

Paliwa premium a wtryski

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie paliwa spełniają normę, również co do zawartości siarki. A chciejstwo VW wynika z konieczności "dbania" o środowisko a nie o silnik. Rzecz w tym, że za mało to też jest niezdrowo. I jeszcze raz powtarzam nie wierzcie w marketingowy bełkot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A chciejstwo VW wynika z konieczności "dbania" o środowisko a nie o silnik.

 

Dobrze mówisz :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rzecz w tym, że za mało to też jest niezdrowo. I jeszcze raz powtarzam nie wierzcie w marketingowy bełkot.

 

 

 

Więc jakie jest Twoje zdanie o paliwie premium w stosunku do zwykłego paliwa ? Jakie zalety, jakie wady, co jest prawdą, co mitem, co lać lepiej jeżeli cena jest taka sama ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie że od tego co, ważniejsze jest gdzie się tankuje. Osobiście nie widzę żadnych korzyści z tankowania paliw premium. A jeśli już to tylko na shellu bo cała reszta to wytwory naszych rodzimych rafinerii + dodatki, których skład owiany jest tajemnicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Jeździłem i na premium i na zwykłym ON. Jak dla mnie czysty marketing, bo poza dobrym samopoczuciem specjalnie różnicy nie zauważyłem. Subiektywnie wydawało mi się, że na premium jakby ciszej pracował. Ale po powrocie do zwykłego paliwa nie zauważyłem głośniejszej pracy silnika. Aczkolwiek zdziwiłem się na BP 2 razy-raz nalałem 6 l paliwa więcej niż pojemność baku, a innym razem na zimowym paliwie stanąłem na drodze przy temp -15 st.C. Od tej pory omijam te stacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shell, bp, Statoil itp to jest jedno i to samo gówno bo wszyscy kupują paliwo od tego yebanego orlenu a to jest największe szambo. Wiem co mowę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogdan - A jaką różnicę chciałeś widzieć i w jakim celu nalałeś paliwo premium ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale vpowera shell importuje. Jako jedyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale vpowera shell importuje. Jako jedyny

od września 16 robią go w polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie już całkiem nie ma po co tankować lepszej zupy. Dzięki za info Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że na polskich stacjach mamy też paliwa z Białorusi. Cysterny jeżdżą w tą i z powrotem po paliwo na wschód. Zdziwiłem się że zlewają to na różnych stacjach. Chyba wszystkie oprócz Orlenów.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że prze 5 lat przyjaźniłem się z kolem co pracował w petrochemii rozwieje trochę wątpliwości tak Baza paliwowa jest jedna góra dwie( orlen i lotos) lecz robienie paliw jest według procedury danej marki( dodatki itp) do do paliw " premium" to one zawierają bazę z mniejszą zawartości siarki i dodatków czyszcząco smarująco konserwujących( olej napedowy) do do benzyn to ja jedyne co zauważyłem to na vpower 100 mam niższą temperaturę spalin niż na 98( 95 nie tankuję nie wolno) dodatkowo jako jedyne paliwo które nie wytrąca się parafina tak by zapchałafiltr przy ok -30 jest gold na statoil

np jakiś filmik

Ja osobiście leje paliwo na 2 stacjach w warszawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc gold z Statoil jest też z tych dwóch baz? I jego właściwości wynikają z dodatków?

Oczywiście jest jeszcze import paliwa. W moich rejonach jest też paliwo z Czech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jako że prze 5 lat przyjaźniłem się z kolem co pracował w petrochemii rozwieje trochę wątpliwości tak Baza paliwowa jest jedna góra dwie( orlen i lotos) lecz robienie paliw jest według procedury danej marki( dodatki itp) do do paliw " premium" to one zawierają bazę z mniejszą zawartości siarki i dodatków czyszcząco smarująco konserwujących( olej napedowy)

 

 

 

Kolego, więc paliwo premium zapewnia lepsze smarowanie, płukanie i konserwację mimo mniejszej zawartości siarki czy nie ?

 

Bo ja już nie wiem czy mam przestać lać VERVĘ ON i lać zwykłą. Według Ciebie co najlepiej zrobić?

 

- Zwykły ON

- Zwykły ON + Monzol 5C

- VERVA ON

- VERVA ON + Monzol 5C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lej zwykle z pewnego źródła. Nie ma co kombinować... lałem kiedyś verve jak jeszcze paliwo było poniżej 4zł/l, gdy zaczęło drożeć przestawiłem sie na zwykle i różnicy poza ceną nie zauważyłem.

Jedynie na paliwie tankowanym w DE/NL dało sie zrobic ok 100km wiecej na zbiorniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie tu o paliwie z DE. Powiem Wam jak ja mialem. Piatek mialem wyjezdzac do Polski, w czwartek zatankowalem sobie w DE paliwko do pelna. Trasa- auto pod gore nie chcialo jechac. Myslalem, ze cos z autem a to okazalo sie paliwo. We Wroclawiu zatankowalem na Orlenie i nagle moc wrocila. W De nie tankuje na jakims gownie tylko o ile dobrze kojarze byl Esso. A w PL zatankowalem verve. Pasek smiga az milo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bogdan - A jaką różnicę chciałeś widzieć i w jakim celu nalałeś paliwo premium ?
Jak więksdzość(tak mi się wydaje) dałem się skusić reklamie(mniej pali, nie niszczy układu paliwowego itd., itp.,...). I klika tankowań mój pasio zaliczył paliwo premium. Ponieważ nic z tych rzeczy, którymi chwalili się reklamodawcy, nie miało miejsca(poza subiektywnym odczuciem cichszej pracy silnika), doszedłem do wniosku, że nie ma co przepłacać. Po powrocie do "normalnego" ON nie zauważyłem aby silnik pracował głośniej(skoro wcześniej wydawało mi się, że jest ciszej). Od czasu do czasu, sam nie wiem dlaczego i chyba tylko dla lepszego samopoczucia, zaleję mu "lepszej" ropki(i tu się łapię, że jednak reklama spełnia swoją rolę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak więksdzość(tak mi się wydaje) dałem się skusić reklamie(mniej pali, nie niszczy układu paliwowego itd., itp.,...). I klika tankowań mój pasio zaliczył paliwo premium. Ponieważ nic z tych rzeczy, którymi chwalili się reklamodawcy, nie miało miejsca(poza subiektywnym odczuciem cichszej pracy silnika), doszedłem do wniosku, że nie ma co przepłacać. .

 

 

Lej zwykle z pewnego źródła. Nie ma co kombinować... lałem kiedyś verve jak jeszcze paliwo było poniżej 4zł/l, gdy zaczęło drożeć przestawiłem sie na zwykle i różnicy poza ceną nie zauważyłem.

 

 

 

 

Panowie po co wy lejecie paliwo premium ? Dla osiągów czy dla utrzymywania silnika w lepszym stanie ?

Jak chcecie siedząc za kierownicą zauważyć to niby lepsze smarowanie, konserwowanie, płukanie, czyszczenie itp. ?

 

To co piszecie jest głupie no bo paliwo premium to dodatki uszlachetniające dbające o kondycje silnika, a wy mówicie, że to nie prawda bo nie widać różnicy zza kierownicy.

 

W takim razie po co lejecie najlepsze oleje silnikowe skoro i tak nie widać różnicy siedząc za kółkiem ? Mimo to lejecie możliwie najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto przemyśleć jeszcze jedną rzecz - paliwo premium mało kto kupuje i w zbiorniku długo zalega. Należy wiedzieć, że olej napędowy starzeje się, np. utleniając się. Więc często, w mało ruchliwym miejscu, albo gdzie mało ludzi ogólnie kupuje takie droższe paliwo, to ono naprawdę długo tam się kisi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co piszecie jest głupie no bo paliwo premium to dodatki uszlachetniające dbające o kondycje silnika, a wy mówicie, że to nie prawda bo nie widać różnicy zza kierownicy.

Nie jest to moja opinia ale słyszana od mechanika, że te "pożal się Boże" premium to o d....ę rozbić bo nie tyle dbają o silnik co go kończą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności