Komunikaty

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47

Wątek: Paliwa premium a wtryski

Awatar kolec
    Imię
    Jerzy
    Mieszka w
    Wola Rzędzińska (KTA)
    Samochód
    B5(3B) 1.9 TDI-PD 115KM (ATJ), 2000
    Cytat Zamieszczone przez StreamHD Zobacz posta
    To co piszecie jest głupie no bo paliwo premium to dodatki uszlachetniające dbające o kondycje silnika, a wy mówicie, że to nie prawda bo nie widać różnicy zza kierownicy.
    Nie jest to moja opinia ale słyszana od mechanika, że te "pożal się Boże" premium to o d....ę rozbić bo nie tyle dbają o silnik co go kończą.
    "CZŁOWIEK Z WIEKIEM STAJE SIĘ ROZUMNY, CZŁOWIEK Z WIEKIEM DO TRUMNY"

Awatar StreamHD
    Imię
    Marcin
    Mieszka w
    Polska
    Samochód
    B5(3BG) 1.9 TDI-PD 101KM (AVB), 2000
    Cytat Zamieszczone przez atmosferyczny Zobacz posta
    Warto przemyśleć jeszcze jedną rzecz - paliwo premium mało kto kupuje i w zbiorniku długo zalega. Należy wiedzieć, że olej napędowy starzeje się, np. utleniając się..

To jest ciekawy argument. Jak będę na stacji to zapytam się jak u nich to schodzi .
    B5 FL --- 1.9 TDI ---101 KM--- AVB
    Nieśmiertelny król ulicy, nie straszni mu kowale, rzeźbiarze, magicy - nasi mechanicy !

dawniej: marcin66389122 Awatar marcin_pesel
    Imię
    Marcin
    Mieszka w
    PTU / Wlkp
    Samochód
    B5(3BG) 1.9 TDI-PD 160KM (AWX+), 2001
    Cytat Zamieszczone przez StreamHD Zobacz posta
    Panowie po co wy lejecie paliwo premium ?
    Właśnie nie lejemy
    Lanie vervy to był krótki epizod w życiu mojego paszteta. Skoro na zwykłym paliwe dokulał się do obecnych 425kkm, jeździ dalej i trzyma parametry to po co przepłacać
    StreamHD chyba na siłę szukasz usprawiedliwienia na lanie "lepszych" paliw

Awatar StreamHD
    Imię
    Marcin
    Mieszka w
    Polska
    Samochód
    B5(3BG) 1.9 TDI-PD 101KM (AVB), 2000
    Nie na siłę, poprostu chcę konkrety, a nie domysły.
    Oczywiście możemy tylko gdybać póki nie poznamy realnych właściwości pali, a tych nie poznamy bo dokładny skład to tajemnica
    Wiadomo jak każdy chciałbym karmić paska jak najlepiej, a ludzie piszą jak by paliwo premium mimo dodatków uszlachetniających miało by być gorsze niż zwykłe paliwo co się nie trzyma kupy zupełnie. Zdaję sobie sprawę, że paliwo premium być może jest zabiegiem marketingowym ale do cholery chyba nie może być gorsze niż zwykłe. Forsa nie gra roli bo tankuję do pełna co miesiąc więc kilka ZŁ więcej za premkę to zerowa dopłata dla mnie. Ja właśnie mam wrażenie, że to tutaj nie ja ale reszta na siłę sobie wmawia, że premka jest gorsza od zwykłego ON.

Tak czy srak trzeba sprowadzić Monzol 5C z Niemiec i potem rozważyć które paliwo lać.
    B5 FL --- 1.9 TDI ---101 KM--- AVB
    Nieśmiertelny król ulicy, nie straszni mu kowale, rzeźbiarze, magicy - nasi mechanicy !

Awatar turek
    Imię
    Michał
    Mieszka w
    mazowieckie
    Samochód
    B6 2.0 TDI-CR 170KM (CBBB), 2010
    Jak miałem b5Fl to tankowałem tylko verve ale silnik i układ wtryskowy w b5 to trochę inna bajka i paliwo premium raczej mu nie zaszkodzi. Mam gdzieś logi pompek i korekcje miałem prawie idealne jak na przebieg auta (ori 320 tyś.) Natomiast nowsze silniki CR mają delikatniejszy układ wtryskowy i są bardziej podatne na gorsze właściwości smarne paliwa. Znane są przypadki zatartych pomp i opiłków w układzie wtryskowym. Ja wolę tego uniknąć i leje normalną ropę z dodatkiem monzolu.
    Był - VW Passat B5 2000r. (ATJ) 115 KM
    Był - VW Passat B5 FL 2003r. (AVF) 131 KM @163,8 KM/350,6 Nm soft by Daron
    Jest - VW Passat B6 2010r. (CBBB) 170 KM @ 199,8 KM/396,5 Nm soft by Daron

Imię
    Jacek
    Mieszka w
    Szczecin
    Samochód
    B5(3B) 1.9 TDI 110KM (AFN), 1998
    Cześć Panowie,

Poczytałem trochę wątek i dopiszę odrobinę swoich doświadczeń.
    Auto Passat B5 '98 1.9 AFN
    Auto jakies 15 lat temu przyjechało do Polski z przebiegiem ok 100k km, obecnie realnego przebiegu jest 470k km.
    Od kiedy auto wjechało do Polski tankowane głownie na stacjach BP - zwykly Diesel oraz Ultimate.
    Obecnie od 7 lat użytkuje je w Szczecinie.
    Tankujac pod korek(do dobicia) na BP zwykły ON oraz Ultimate - na tej samej stacji z duzym przemiałem - bo niemcy... - w jeździe mieszanej nie widzę różnicy w przejechanych kilometrach. Na trasie potrafie przejechac ok 50km wiecej na paliwie Ultimate.

Obecna kondycja auta jest bardzo dobra. Z tym że jeden z wtrysków powoli kwalifikuje się do wymiany.

Orlen i jego Verva - byłem kiedys zmuszony zalać na Orlenie, więc wybrałem Verve - zwykłego Diesla nie chciałem ze względu na sporo informacji o zamarzajacym ON z Orlena.
    Moje odczucie po tankowaniu - silnik zaczął pracować nierówno i hałasować - nie sądze by spowodowane to było złą jakością paliwa ale ponownie już nigdy nie zalałem na Orlenie.
    Tutaj doszukiwałbym się przyczyn w niewielkiej ilości paliwa jaką miałem przed zatankowaniem i może trochę syfu poszło na filtr, a może był to po prostu szok dla ECU - bo dostał paliwo o innych parametrach i musiał się przyzwyczaic ?

Zimą do Ropy dolewam dodatek Diesel Skyd, i nigdy nie zdażyło się aby auto odmówiło poszłuszeństwa.
    Jakby nie patrzeć tankowanie na BP jest już moim nawykiem, a dodając do tego fakt że blisko domu mam stacje BP która sprzedaje Ultimate w cenie identycznej jak regularne ON w miescie, to... wybór jest jaki jest.

Reasumując, różnica pomiedzy ON a ON ULTIMATE na stacjach BP to ok 30 gr. czyli 15-20 pln na baku...
    Biorąc pod uwage 2 baki w miesiącu rocznie daje to ok 500PLN oszczędności...

Czy paliwo Ultimate lepiej chroni mój silnik ?
    Czy paliwa Premium powoduja więcej awarii ?

Nie wiem.
    Co człowiek to inna opinia. Ale spokoj ducha również jest ważny.

Planowałem jakiś czas temu przejechać sie po różnych stacjach i wziąć kilka litrowych próbek postawić je i zobaczyć jak wyglądają po kilku tygodniach... ale jakoś nigdy na to czasu nie ma.

Obecnie mam też drugie auto w Dieslu, trochę nowsze, domyślam się że nadal będę tankował paliwo Premium - ot tak dla lepszego snu...

Awatar truna
    Imię
    Jacek
    Mieszka w
    LB/KR
    Samochód
    B6 2.0 TDI-CR 140KM (CBAB), 2008
    Nieraz porównywałem certyfikat jakości paliwa Premium i zwykłego on i powiem tak... wszystkie parametry są takie same, nawet temperatura blokady filtra paliwa. To jest czysty marketing nic więcej a na stacjach to proponują bo oni muszą to sprzedawać. Ciężarówki jeżdżą na zwykłym on i układ paliwowy spokojnie wytrzymuje przebiegi ponad milion km. Na każdej stacji na wejściu lub przy kasie jest jak wół napisane ile rzepaku jest w on i to jest wyznacznik jakości paliwa

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów