Skocz do zawartości
glempex

Emulator Zmieniarki, złącze AUX dla MFD 2

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ,

Rozważam zakup emulatora zmieniarki fabrycznej, bądź złącza AUX do MFD 2. Proszę o podpowiedzi i sugestie w tej sprawie. Korzystałem kiedyś z transmitera ale złościły mnie zakłócenia.

Może jakieś urządzenie pozwalające na transmisję BT. proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MFD D i emulator zmieniarki, żadnych problemów nie ma, żadnych zakłóceń, wszystko dobrze działa. Muzykę lepiej nagrywać na sd ponieważ emulator szybciej ja ogarnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam MFD D i emulator zmieniarki, żadnych problemów nie ma, żadnych zakłóceń, wszystko dobrze działa. Muzykę lepiej nagrywać na sd ponieważ emulator szybciej ja ogarnia.

 

mógłbyś napisać jakiej firmy masz emulator zmieniarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yatour, konkretnego modelu nie pamietam. Zamawiany na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy używa ktoś złącza AUX widziałem na Allegro za kilkanaście złotych.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Kupiłem emulator , w jakich miejscach macie go zamontowanego ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w schowku pasażera na lewej jego ściance na rzepa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie w jakiś prosty sposób przeciągnąć okablowanie do schowka ? Oraz czy muszę i gdzie dołączyć masę ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeciągnąłem bez wyciągania schowka. Jakoś wyczułem jak to w schowku z tyłu jest i znalazłem miejsce kabla, że schowek się jednak zamyka.

Dopiero teraz niedawno ściągałem schowek z innej przyczyny i przy okazji pomyślałem, że może jakoś lepiej poprowadzę kabel ale okazało się, że wyszło "na ślepo" naprawdę optymalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniarka zamontowana , mam problem tylko z podłączeniem telefonu kablem. Telefon widzi tak jakby miał podłączone słuchawki. Ale nic nie słychać w głośnikach. Co włączyć w radiu ? Któraś płytę czy AUX ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmieniarka zamontowana , mam problem tylko z podłączeniem telefonu kablem. Telefon widzi tak jakby miał podłączone słuchawki. Ale nic nie słychać w głośnikach. Co włączyć w radiu ? Któraś płytę czy AUX ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Kolego i co udało Ci się podłączyć tą zmieniarkę? Masz wersję z bluetooth? Ja właśnie zakupiłem taką http://bit.ly/2pBQZ5W i mam problem z jej odpalaniem:/ Moje radio to RNS510 z 2009 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego i co udało Ci się podłączyć tą zmieniarkę? Masz wersję z bluetooth? Ja właśnie zakupiłem taką http://bit.ly/2pBQZ5W i mam problem z jej odpalaniem:/ Moje radio to RNS510 z 2009 r.

 

Ja z kolei tej nie chciałem brać, bo na oryginalną zmieniarkę trzeba przełączać się takim manualnym przełącznikiem.

A mam taką, że z poziomu radia/nawigacji przełączam między MP3 a 6CD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja z kolei tej nie chciałem brać, bo na oryginalną zmieniarkę trzeba przełączać się takim manualnym przełącznikiem.

A mam taką, że z poziomu radia/nawigacji przełączam między MP3 a 6CD.

 

A możesz podać nazwę lub linka do tej Twojej zmieniarki? Ja swoją dzisiaj odsyłam bo nie działa tak jak powinna z moim RNS510 - po wejściu w MEDIA, przycisk CD jest nieaktywny:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emulator zmieniarki XCarLink do VW (12 pin Fakra)

Tylko że ja do MFD2-DVD to podłączam.

Nie jestem w pełni z niej zadowolony, bo:

- przy głośniejszym słuchaniu jest cichy ale wyraźny gwizd zależny od obrotów silnika,

- przy starcie kolejnego utworu czasami - nie zawsze - potrafi taki głośny zgrzyt cyfrowy podać na głośniki - błędy w oprogramowaniu dekodowania MP3

- czasami potrafi się zawiesić - naprawdę bardzo rzadko - i nie pamiętam, kiedy ostatnio

- nie trzyma kolejności utworów - często dość przypadkowa i zależna od kolejności usuwania i kopiowania na pendrive niż kolejności, jaka powinna być (alfabetyczna) - to jest naprawdę wkurzające

 

Inne wady, które nie są problemem, to:

- obsługa systemu plików na pendrive tylko FAT

- obsługiwana pojemność pendrive zdaje się do 2GB

- niebieska dioda świecąca dużej jasności - urządzenie jest przyklejone w zamkniętym schowku pasażera, więc zasadniczo nie przeszkadza

 

Zalety:

- przełączanie pomiędzy zmieniarką cyfrową MP3 a oryginalną zmieniarką 6CD - jest z poziomu MFD2-DVD. Sprytnie to zrobione jest. Odbywa się to w ten sposób, że słuchając nagrania w pozycji CD - na chwilę zmieniamy na radio i za kilka sekund wracamy na CD - i tu już zmieniarka cyfrowa przełącza na drugie urządzenie

- wielkość - naprawdę małe wymiary

- oprócz gniazda USB na pendrive jest gniazdo na karty pamięci - pewnie kiedyś użyję

- gniazdo AUX na małego jacka - sprawdzałem, działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- nie trzyma kolejności utworów - często dość przypadkowa i zależna od kolejności usuwania i kopiowania na pendrive niż kolejności, jaka powinna być (alfabetyczna) - to jest naprawdę wkurzające

 

To dlatego, że odtwarza według daty zapisu, rozwiązaniem jest użycie mp3DirSorterE.exe

 

lub pod linuxem komendy fatsort

Edytowane przez lopezpb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To dlatego, że odtwarza według daty zapisu, rozwiązaniem jest użycie mp3DirSorterE.exe

 

O, to sprawdzę, jak ta data zapisu wygląda. Programów do jej zmiany jest więcej, na pewno sobie poradzę. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co modzić aby mieć zmieniarkę na płyty w czasach USB ? Może czegoś nie wiem ? Jaki jest teraz sens posiadania zmieniarki zasilanej przez płyty CD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co modzić aby mieć zmieniarkę na płyty w czasach USB ? Może czegoś nie wiem ? Jaki jest teraz sens posiadania zmieniarki zasilanej przez płyty CD?

 

Mi akurat tak pasuje. Zmieniarka 6CD akurat b.dobry sprzęt. Nie chciałem się jej pozbywać na rzecz nie wiadomo jakiej jakości pudełka z MP3. A skoro jest w samochodzie CD, to chcę, żeby działało.

Mam kilka płyt w zmieniarce CD i ich akurat często nie podmieniam.

A na Pendrive ciągle coś dogrywam, usuwam, zmieniam - audiobooki, muzykę... No i właśnie audiobooka wgrałem za jednym razem, czyli kolejność zapisu była właściwa, ale słuchanie było już wyzwaniem - nie bardzo pasowała mi kolejność zdarzeń - trochę się pogubiłem w fabule :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na wstępie powiem, że przejrzałem większość forum, niestety wątki są przeplatane i ciężko z nich coś wyciągnąć.

Otóż Passat B5 FL, chciałbym wyciągnąć sobie aux w kostce:image.png.180ba5f479e641d8ac708ac404d0288a.png jak na podanym zdjęciu z filmiku na YT: https://www.youtube.com/watch?v=cAaGTixroSg

Pytanie co potrzebuję kupić i gdzie, żeby w prosty sposób wyciągając radio podłączyć sobie taką kostkę z wyjściem aux i żeby to rzeczywiście działało. Pytanie czy te aukcje wszystkie po 5-10 zł z wejściem AUX będą działać? Czy trzeba coś więcej no i czy ktoś zna sklep, żeby kupić taką ładną gotową kostkę jak na zdjęciu.

Edytowane przez sieniak7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego podepnę się pod Twój temat może ktoś pomorze.  Cyfrowa zmieniarek powiedzmy Yatour chciałbym podpiąć w kufrze zamiast oryginalnej  zmieniarki, tylko potrzebna jest przejściówka, czy ktoś posiada wiedzę jak ona wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś może mi doradzić który emulator Yatour będzie współpracował z MFD wersja D ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności