Skocz do zawartości
RaffyXXX

jakie formaty video obsługuje DM PRO?

Rekomendowane odpowiedzi

i dlaczego część plików .avi odtwarza a część nie? jest jakaś lista (kryteria) jakie pliki video są obsługiwane.

przerzuciłem kartę SD z audi a6 (c7) i połowy bajek nie odtwarza (.avi) pokazuje obok pliku przekreśloną nutkę... nie mam pojęcia gdzie szukać informacji na ten temat.

 

Wysłane z mojego SM-T585 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne problemy z avi...

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

avi to nie format tylko rozszerzenie pliku, zwykle zgodne z kontenerem. kontener avi jak widać jest obsługiwany przez Passata. MP4 albo matroska są aktualnie najlepsze ale ten drugi nie jest obsługiwany. Tutaj znalazłem ciekawy opis: http://golf7discoverpro.blogspot.com ale wydaje mi się, że przynajmniej MIB II, który mam u siebie działa tu lepiej bo moje filmy są enkodowane w H.264 w profilu 4.0 (kontener MP4), a tam człowiek pisał, że działały mu max 3.0. Instrukcję mam w aucie, więc niestety do niej teraz nie zajrzę ale coś tam powinno być na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mp4 nie idzie... dlatego teledyski z YT konwertowałem na avi i UWAGA wszystkie...a jest ich ze 250 szt działają. tak jak piszesz być może chodzi o standart kodowania...

 

Wysłane z mojego SM-T585 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, problem może być związany z kodowaniem lub rozdzielczością. Avi to format obrazu zakodowany za pomocą kodeka np. xVid lub innego. Jeśli urządzenie nie obsługuje tego kodeka to nie. Z tego co czytałem w instrukcji filmy są odtwarzane tylko do określonej rozdzielczości ekranu - więc jeśli plik ma zbyt dużą rozdzielczość np. HS to też nie pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

DPro odtwarza bez problemu MP4 z kompresją H.264, pod warunkiem spełnienia kilku warunków z których ten oczywisty to max rozdzielczość w poziomie (szerokość) na 720px, a ten mniej oczywisty to złożoność kodowania, czyli profil kodeka. DP radzi sobie tylko do poziomu baseline (co pewnie wynika z szybkości procesora, ale nie przeszkadza bo jakościowo daje bardzo ładny obraz bez pixelozy i czarną czerń).

W praktyce filmy przeznaczone na DPro trzeba przekodować. Testowane wielokrotnie na różnych źródłach w tym plikach 720p ściąganych z YT.

Ja sobie to załatwiłem skryptem, który dodatkowo mi zanurza w obrazie napisy w formacie SRT jeśli mam taką potrzebę (na przykład tytuły utworów w koncertach)...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.11.2017 o 21:39, grus napisał:

Witajcie,

DPro odtwarza bez problemu MP4 z kompresją H.264, pod warunkiem spełnienia kilku warunków z których ten oczywisty to max rozdzielczość w poziomie (szerokość) na 720px, a ten mniej oczywisty to złożoność kodowania, czyli profil kodeka. DP radzi sobie tylko do poziomu baseline (co pewnie wynika z szybkości procesora, ale nie przeszkadza bo jakościowo daje bardzo ładny obraz bez pixelozy i czarną czerń).

W praktyce filmy przeznaczone na DPro trzeba przekodować. Testowane wielokrotnie na różnych źródłach w tym plikach 720p ściąganych z YT.

Ja sobie to załatwiłem skryptem, który dodatkowo mi zanurza w obrazie napisy w formacie SRT jeśli mam taką potrzebę (na przykład tytuły utworów w koncertach)...

możesz ewentualnie opisać jakim programem zrobić konwersję - chodzi o bajki dzieciaki mnie męczą -

koncerty generalnie mam na DVD więc z tym  nie mam problemu

Edytowane przez RaffyXXX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RaffyXXX,

Według mojego rozeznania najwygodniej zrobisz to aplikacją HandBrake. Jest freeware, większość konwersji robi automatycznie, masz wersje na Linux, Windoze i Mac, a dla skrypciarzy jest HandbrakeCLI. Co ciekawe, z jakiegoś powodu nie można mieć obu jednocześnie.

Najwygodniej zrobić sobie skrypt, który zawsze będzie pamiętał ustawienia docelowe, ale jak chcesz robić wersją z interfejsem GUI, to możesz zdefiniować preset i na jedno wyjdzie. Skrypt jest wygodniejszy i szybszy przy konwersji wielu plików jednocześnie.

Moje ustawienia pod DPro (kluczowe pogrubione):

VIDEOOPTIONS="--optimize --encoder x264 --encoder-preset fast --encoder-tune film --encoder-profile baseline --encoder-level 3.0 --quality 20.0"

AUDIOOPTIONS="--audio-lang-list pol,eng,und --first-audio --audio-copy-mask aac,ac3,mp3 --audio-fallback ac3 --ab 160 --mixdown stereo"

PICTUREOPTIONS="--maxWidth 720 --keep-display-aspect --modulus 2 --non-anamorphic"

 

Miłej zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisal @grus.
 

Tylko jeszcze trzeba pamietac o max 25 klatek/s  .   

Troche spędziłem czasu zanim do tego doszedłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2018 o 21:44, RafalWro napisał:

Tak jak napisal @grus.
 

Tylko jeszcze trzeba pamietac o max 25 klatek/s  .   

Troche spędziłem czasu zanim do tego doszedłem :)

ja znalazłem to i poszło od strzała 

http://golf7discoverpro.blogspot.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności