Skocz do zawartości
PiotrekPO

Odpadła zaślepka na spryskiwaczu reflektora

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczyłem rano że nie mam pokrywki na spryskiwacz.

Mogło samo odpaść? Dzień wcześniej dużo psikałem na szyby, co któryś raz chyba włącza się też spryskiwacz na reflektor.

 

Czy ten element da się dokupić czy jest to całość ze spryskiwaczem?

Czy ten element jest malowany?

 

20170402_141918.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie mogła odpaść sama (źle zamontowana, wada materiału...).

Jako część jest nie lakierowana:

- lewy: 3G0807937

- prawy: 3G0807938

 

Poszukaj - może znajdziesz w kolor nadwozia używaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedź do serwisu i powiedz, ze odpadła. Znają temat. Było wielokrotnie na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Inferno

Będę musiał na to uważać zerkać. Pytanie czy w ASO robią to w razie czego na gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, aby sama odpadła ta pokrywka. Trzyma się dość mocno.

U nas w firmie już dwa B8 zostały okradzione z tych pokrywek.

Widać jest zapotrzebowanie na rynku wtórnym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sama odpada to ludzie szukają na rynku wtórnym i jak popyt jest większy od podaży to się podaż uzupełnia elementami kradzionymi co nakręca popyt i tak w kółko :umm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj - może znajdziesz w kolor nadwozia używaną.

 

Pewnie kupi taką co "sama odpadła" w innym egzemplarzu :D

Ile kosztuje nowa? 15 PLN + malowanie - pewnie 200 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usługa będzie tu najdroższa. Lakier też kosztuje niestety. Sama zaślepka to w aso 50.52 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sama zaślepka to w aso 50.52 PLN

 

Nie ma wątpliwości, kim są ci, którzy kradną te zaślepki z aut, ale mam problem, jak nazwać tych, którzy ustalali tę bandycką cenę.

Ja wiem, że wolny rynek i takie tam, ale to jest zwykły kawałek plastiku!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzec ceny aut tez sa bandyckie w porownaniu z tym co ylo przed 2008r i kryzysem przyklad bmwx5 zamowione w lipcu 2008r tuz przed krysyzem 215tysiecy w momence odbioru pazdziernik cennik brzmial juz dobrze ponad 290... od tego czasu ceny wzrosly o kolejne 30tysiecy za to samo... podatki wzrosly nieznacznie a reszte zjada importer i producent...

 

i btw nie prosciej kupic zamiennik za jakies 20zl? Jakos ta sama tylko bez znaczka vwwybitego od srodka a i dosla do domu.:-)

Edytowane przez TFB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i btw nie prosciej kupic zamiennik za jakies 20zl?

 

A możesz podać źródło zakupu? Ja w tej chwili nie potrzebuję (i oby nigdy), ale może komuś się przyda.

 

Patrzyłem na allegro - mają dwa "używane" po 60 i 70zł, a u Chińczyka nic nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w intercars koedys widzialem, ale teraz sprawdzalem i nie moge znalezc ale czasami te ich posegregowanie to o dupe potluc... Mysle ze powinni miec w sumie maja od kija tych czesci, ze samchody mozna skladac jak sie ma rame...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował jednak pójść w oryginał. Procentowa różnica w cenie pomiędzy ORI a zamiennikiem faktycznie jest duża, ale już kwotowo 30zł można przeboleć. Tym bardziej mając na uwadze, że kwestia spasowania zaślepki ze zderzakiem jest mega istotna i później można się wkurzać, że zaślepka nie leży jak powinna, bo pewnie czymś minimalnie się różnić od ORI.

Jak wiemy zamienniki nie zawsze są 100% odwzorowaniem oryginału. O częściach blacharskich nawet nie wspominam (jest to oczywiste), ale również elementy plastikowe, np. kratka zderzaka do Audi A5 S-Line. Masakra, jej założenie i późniejsze trzymanie się zderzaka jest niemal niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cena Benepolu. Może na miejscu lub przez Getem d się taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tą samą sytuację. Zaślepkę straciłem podczas jazdy, to jest błąd konstrukcyjny jakiś. ASO wymieniło na nówkę w ramach gwarancji. Musiałem tylko grzecznie poczekać aż ją ściągą i polakierują. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi wymieniali (podklejali) spryskiwacz w 10/2015 teraz mam powtórkę z rozrywki ten sam sprysk. auto po gwarancji ale ASO bierze to na siebie i robi na swój koszt:hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straciłem drugą. Tym razem po przeciwnej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

po przejechaniu niespełna 5000 kilometrów straciłem zaślepkę spryskiwacza reflektora. Niestety po wizycie w ASO otrzymałem odmowę naprawy gwarancyjnej, chyba że dostarczę zaślepkę, która odpadła, co oczywiście jest niemożliwe. Z tego co wyczytałem na forum problem jest znany i naprawa dokonywana była w ramach gwarancji - czy możecie podać ASO w których udało Wam się usunąć tą usterkę w ramach gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja ostatnio również zgubiłem zaślepkę. Dzisiaj kupiłem oryginalną w ASO i póki czekam na lakier postanowiłem ją zamontować, żeby brudy podczas jazdy nie wpadały do środka. I tu niespodzianka bo nie do końca pasuje. Na zdjęciu jest pokazana pozycja, w której spryskiwacz się zatrzymuje. Mogę go wcisnąć do środka, no ale przy spryskiwaniu już nie wyjdzie, tylko trzeba podważać. Czy ktoś się z tym spotkał? Czy tam gdzieś się coś reguluje, żeby to do siebie spasować? Dzięki i pozdrawiam.

IMG_20190130_171041.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem doładnie to samo, też z nową oryginalną zaślepką. 

musiałem delikatnie nożykiem zeskrobać kawałek plastiku z zaślepki (oczywiście od wewnętrznej strony, przy mocowaniu zaślepki, więc nic nie widać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności