Skocz do zawartości
robak2103

guzik DCC - potrzebna pomoc przy schemacie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Potrzebuję pomocy przy uaktywnieniu podświetlenia SPORT oraz Comfort w guziku DCC. Czy ktoś może wie które piny sterują tymi światełkami?

- pin 3 i 6 to podświetlenie ogólne guzika, nie wiem jak połączyć pozostałe aby zadziałało podświetlenie napisów. W innych guzikach pin 1 i 2 odpowiada za to podświetlenie ale w tym mamy dwie opcje więc pewnie schemat zapalania jest inny.

 

Będę wdzięczny za podpowiedź.

 

DCC-font-b-Button-b-font-Switch-For-VW-Golf-6-GTI-font-b-JETTA-b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycisk DCC.PNG

 

E387 - przycisk regulacji tłumienia amortyzatorów

J250 - sterownik elektronicznie regulowanego tłumienia amortyzatorów

K189 - lampka kontrolna regulacji tłumienia amortyzatorów

L76 - żarówka oświetlenia przycisków

T6db - złącze 6-stykowe, czerwone

T47a - złącze 47-stykowe

51 - punkt masy w bagażniku, strona prawa

397 - połączenie 32 z masą w głównej wiązce przewodów

687 - punkt masy 1 na tunelu środkowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Mam ogarnięte podświetlenie. Zostaje mi pin 1, 2, 4 i 5.

Gdzieś musi być wpięty + i - aby zadziałały lampki. Jeśli do pinu 1 i 4 wepnę PLUS, a na pin 2 i 5 puszczę MINUS to zapali się SPORT i Comfort - pewnie na przemian, po każdym wciśnięciu przeskoczy na inną lampkę. Czy dobrze to interpretuję?

 

Guzik chcę wykorzystać do sterowania innym urządzeniem dlatego tak kombinuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ze schematu wynika co innego. Może sobie odpuść. Bez czytania schematów ze zrozumienie będzie naprawdę trudno. Jaki zakres elektroniki ogarniasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ze schematu wynika co innego. Może sobie odpuść. Bez czytania schematów ze zrozumienie będzie naprawdę trudno. Jaki zakres elektroniki ogarniasz?

 

Słabo, ale jakieś podstawowe zasady chyba znam. Podpowiedz proszę jak to ogarnąć bo nie chcę spalić guzika. Byłoby mi łatwiej gdybym wiedział gdzie idzie masa, a gdzie plus. Oczywiście pin 3 i 6 mam ogarnięty, w innych guzikach (np od park-tronik) za podświetlenie odpowiada pin 1 i 2, a 4 i 5 jest sterowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzieś musi być wpięty + i - aby zadziałały lampki. Jeśli do pinu 1 i 4 wepnę PLUS, a na pin 2 i 5 puszczę MINUS to zapali się SPORT i Comfort - pewnie na przemian, po każdym wciśnięciu przeskoczy na inną lampkę. Czy dobrze to interpretuję?

 

Guzik chcę wykorzystać do sterowania innym urządzeniem dlatego tak kombinuję.

To nie włącznik decyduje która opcja(SPORT, czy KOMFORT) zostaje podświetlona,.Inaczej- włącznik nie podaje bezpośrednio napięć na poszczególne podświetlenia opcji. To sterownik podaje napięcie na pin 1 lub 4 włącznika w zależności od jego(włącznika) stanu (pin 5).

 

Bartek ma rację, sorry.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomasz, właśnie o takie potwierdzenie mi chodziło. Porostu zastosuję przekaźnik lub dwa do wysterowania podświetleń, a resztę podepnę według pierwotnej koncepcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie najprościej byłoby wykorzystać w tej sytuacji oryginalny sterownik od zawieszenia a w miejsce zaworów przy amortyzatorach, które są nim sterowane podpiąć dowolne inne urządzenie. Wówczas miałbyś i wysterowane urządzenie i odpowiednią kontrolkę. Ale to już inna bajka.

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Tomasz, właśnie o takie potwierdzenie mi chodziło. Porostu zastosuję przekaźnik lub dwa do wysterowania podświetleń, a resztę podepnę według pierwotnej koncepcji.

 

Tylko z mojej strony taka osobista prośba: Ostrożnie, nie spal auta! Też mam takie i byłoby smutno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko z mojej strony taka osobista prośba: Ostrożnie, nie spal auta! Też mam takie i byłoby smutno.

 

Postaram się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności