Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A temat tyczy się...? Bo logi właściwie nie tycza się niczego.

Edytowane przez zwonko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje,pisałem na szybko.Passat 1.8 ADR sprawdzenie działania trzech pierwszych grup po wymianie pewnych elementów.Chcę sprawdzić czy prawidłowo działa np przepływomierz na początek,ogólnie czy wszystko jest okej w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten ADR nie ma czasem odcinki przy tak 6500 obrotów a nie przy 5200? bo logi robi się praktycznie do odcinki. Zwłaszcza jeśli chce się ocenić pracę przepływomierza. Skasuj błędy nawet jeśli nie ma (zaraz przed logiem) i zrób dynamiczny 002+007. Może gdzieś znajdę co te kody oznaczają. A wymieniłeś co poza przepływomierzem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem do odcinki bo nie wiedziałem o tym.dynamiczny 002 + 007 tzn te dwie grupy,a że dynamiczny to tzn taki jak robiłem z przepływką? Zmieniłem eżektor uruchomiłem siłownik klap kolektora bo miał ułamany uchwyt.Zmieniłem świece,przepływomierz przeczyściłem środkiem liqui moly.Wydaje mi się,że jak na 125 ps nie przyspiesza jak powinien ale może sie myle.Stąd robie pomiary,a przynajmniej staram się robić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do samego przepływomierza wystarczy 002 tak na prawdę, ale warto zobaczyć co pokazuje 007. Przed skasowaniem błędów możesz wrzucić screen lub wartości z grupy 008. Dynamiczny to but w podłodze od około 1500rpm praktycznie do odcinki, prosta droga itp. Czyste Pb czy z LPG? Logi się robi na Pb jak coś, a wcześniej (nie 10km przed logiem tylko chwileczkę przed) kasuje się błędy nawet jak ich nie ma.

Jak chcesz pi razy drzwi oszacować moc to musisz znaleźć grupę która pokazuje prędkość samochodu+np. 003 (obroty silnika muszą być) i użyć programu KPOWER.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

http://chomikuj.pl/xoslox - są tam wartosci dla ADR.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiTpd7-nojTAhWJHJoKHSfMBH0QFggzMAM&url=http%3A%2F%2Fwww.audi-club.ru%2Findex.php%3Fattachments%2Fadr-pdf.73174%2F&usg=AFQjCNE3aAxvNt1m5haxdAu-Gk3so6nHUg&sig2=xmMn28rMBdbw4Z5ECI56NA

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

http://workshop-manuals.com/audi/a4_mk1/power_unit/motronic_injection_and_ignition_system_(4_cyl.)06.96/self_diagnosis_v.a.g_inspection_service/motronic_self-diagnosis/display_groups_00_07/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pb,nie mam instalacji gazu.Czyli jakie grupy zrobić 003 007 i 008? Sonde jak sprawdzić albo paliwo wtryski itp.Logi robię tak:jakdę autem na jedynce powoli włączam start i za chwile od razu trójka i gaz w podłogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

008 jest quasi stałe z tym że restuje się po kasowaniu błędów i trzeba przejechać z 40km żeby się ustawiło. Wystarczą wartości jeśli nie kasowałeś ostatnio błędów.

002+007 pozwoli określić pracę przepływomierza i mieszankę paliwowo-powietrzną.

007 na wolnych (statyczny) pozwala ocenić czy sonda w miare działa.

003 dynamiczny oraz statyczny powinien posłużyć do analizy przepustnicy.

Do KPOWER wrzuca się log z grup które zawierają obroty (RPM) i prędkość, w których grupach jest u Ciebie prędkość to nie wiem. W 002 lub 003 są obroty. Wybierz jedną z nich, obojętne i drugą która ma prędkość.

Logi dynamiczne robi się na 3jce wciska w momencie około 1500 obrotów, może być 1800 nawet. Twoja metoda ostatecznie jest dobra ale powoduje frustracje osób czytających log bo trzeba "odseparować" część logu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super to wyjaśniłeś bo czasami na tym forum mam wrażenie,że ciężko się odpisuje na pytania.Wiem,że to wiedza,wiedza kosztuje itd ale chyba nie po to sie rejestrowali użytkownicy aby nie odpowiadać(pomagać) na problemy lub pomóc je rozwiązać.Także za to dziękuję.

Jeżeli piszesz o kasowaniu błędów to rozumiem,że masz na myśli te z zakładki Engine?Używam vag-com 409.Odseparować log tzn wyciąć co nie potrzebne?Tylko jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, te błędy które masz(lub nie masz ale skasować i tak możesz) w Engine się kasuje przed logami.

Ja kiedyś tak odseparowywałem. Otwierasz plik notatnikiem i kasujesz zbędne obroty. Albo excelem, tylko potem wtedy żeby wrzucić na vagcom trzeba zrobić jeden trik. Tj. plik csv excel po zmianach zapisuje jako oddzielany średnikami. Dla vaglog trzeba zmienić na przecinki (otworzyć notatnikiem i ctrl+h).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem logi ale wczoraj na forum wejść nie mogłem.Wrzcę je wieczorem.Czy można sprawdzić ciśnienie paliwa albo wtryskujące zawory czy są ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to są wtryskujące zawory ale ciśnienia paliwa i wtryskiwaczy Pb nie sprawdzisz VAGiem w benzynie. Wyniki logów można w jakiś sposób zinterpretować i stwierdzić że nie domagają ale to jest ciężkie i mało skuteczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam logi.Tak o wtryskiwacze mi chodziło.Nie wycinałem nic z nich,mam nadzieje,że nikt się nie wkurzy.Ten drugi log to zrobiłem z tych grup dwóch pierwszych bo nie wiedziałem czy się przydadzą czy nie.

http://vaglog.pl/log-002_003_007_N6dW34.html

http://vaglog.pl/log-004_006_013_ynxxs.html

Edytowane przez caparzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten przepływomierz wydaje się zawyżać, na bank do tego auta i oryginał jest? na wolnych jest deczko przylane co mogłoby świadczyć o wtryskiwaczach lub pompie (wypaplałeś :P ) ale może to być związek z przepływomierzem.

ten drugi log jest jakiś dziwny w ogóle. obroty się nie zmieniają mimo ze przyspieszasz, zwalniasz, bardziej, mniej.

Generalnie z takimi parametrami krzywdy raczej silnikowi nie zrobisz. Oczywiście ocena wszystkiego na tyle na ile można ocenić ADR.

P.S nie pokazywałeś 008 i nie kasowałeś błędów przed logiem.

Edytowane przez zwonko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasowałem błędy przed logiem.Zakładka silnik->błędy->kasuj błędy .Przepływka hitachi ale czy od tego to nie wiem.Jak to sprawdzić.Co do wtryskiwaczy to jak je sprawdzić? Pompa ta w zbiorniku? 008 chciałeś na statyczny ale na zimnym? Drugi log zrobiłem tak samo...bieg 3 i gaz do końca.Mi się wydaje,że trochę za bardzo czuć spalinami na zewnątrz tzn benzyna.

 

Teraz tak patrze i masz racje obroty tylko do 2500/min w drugim logu hmm muszę to poprawić bo chyba nie zapisało się poprawnie.

Edytowane przez caparzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może dlatego ze nie orginałka to coś nie tak wskazuje... no cóż... ja Ci jej nie zmienie... niestety praktyka mówi że tu sprawdzają się właściwie tylko orginały. starej co było? masz ją? jak jest nie orginalna to ja nie bardzo wiem jak sprawdzić. Numer orginalnej można znaleźć w carprog 2.0 (google).

ja nie umiem sprawdzić wtryskiwaczy, na pewno trzeba mieć do tego sprzęt. widziałem natomiast na necie sposoby ich czyszczenia i da się to zrobić w domowych warunkach. Co do pompy no to chyba innej nie ma ;) przez internet o zapachu się nie wypowiadam :)

008 jak wcześniej mówiłem jest quasi-stałe, nie trzeba nawet logu tylko wartości. Wcześniej trzeba przejechać z 40-50km bez kasowania błędów bo po kasowaniu wynoszą 0 i w miarę jazdy się ustawiają.

Nie kasowałeś błędów chyba że w ADR błędy nie kasują LTFT. Ewentualnie kasowałeś ale przejechałeś pare kilometrów, a skasowanie ma być dosłownie przed logiem. Sprawdź czy kasowanie zeruje LTFT. Po skasowaniu w 008 powinny być 0.

Wiem że mam racje :P tylko pytanie czemu nie zapisało obrotów :P no i z loga wynika że Twój "but w podłodze" został w pewnym momencie lekko puszczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwonko w tych passatach były montowane przepływki Hitachi :) pompą w baku już opisywałem w innym moim temacie tutaj ale nikt nie pomógł..ją słychać w środku w czasie kiedy auto na jałowym stoi i na zewnątrz też jak wyjdziesz z auta taki gwizd lekki ale czy nie powinna być całkiem cichutka? sprawdzę w etce i porównam numery za chwile.Kasowałem błędy jak kazałeś zaraz przed przejazdem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To coś dziwne te ADRy :P no ale w sumie takie to ustrojstwo jest... np. nie pokazuje czasu wtrysków powyżej 16.32, mimo że fizycznie czas może być dłuższy. Normalnie schodzi VAGom chwilę zanim zaczną ustawiać wartość w 008 (jedną z tych samych wartości masz w 006 i wynosi -5.5), ale może w ADR jest inaczej. No chyba że masz tak zalane w trupa że tak szybko przestawił <myśli>

i jeszcze te hitachi :) no nic ja się nie znam ja tylko czytam logi :P odnośnie pompy to wydaje mi się że powinna być cichutka ale nie opieraj się na moim osądzie, bo ja ADRa w życiu na oczy nie widziałem :) mojej pompy w AZJ nigdy nie słyszałem i mam nadzieje że nie usłyszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności