Skocz do zawartości
viper1986

Silnik 2E.. nagły klekot i koniec z jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Auto spisywało się bez zarzutu..wracałem do domu, usłyszałem dziwny klekot, który niestety pozostał po zgaszeniu..temperatura silnika cały czas 90, oleju z mfa około 130max.. olej w silniku w normie, tak samo płyn chłodzący. poniżej film jak to teraz wygląda. Może ktoś ma pomysł co się stało?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panewka lub przytarty tłok. Zobacz czy masz przedmuch podczas pracy silnika (podnieś bagnet).

Tak czy inaczej układ korbowotłokowy dostał po 4-ech literach.

 

Olej zapewne półsyntetyk lub mineralny? Ciśnienie oleju się nie paliło? Odłącz czujniki ciśnienia i sprawdź czy zegar w ogóle reaguje na zaniki ciśnienia, bo może z tym jest problem.

 

Miska w dół i sprawdzić luzy na stopkach korbowodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panewka lub przytarty tłok. Zobacz czy masz przedmuch podczas pracy silnika (podnieś bagnet).

Tak czy inaczej układ korbowotłokowy dostał po 4-ech literach.

 

Olej zapewne półsyntetyk lub mineralny? Ciśnienie oleju się nie paliło? Odłącz czujniki ciśnienia i sprawdź czy zegar w ogóle reaguje na zaniki ciśnienia, bo może z tym jest problem.

 

Miska w dół i sprawdzić luzy na stopkach korbowodów.

 

Czujnik sprawny, kontrolka od ciśnienia nie zapalała się także pompa oleju pracowała do końca. Czy mógł przeskoczyć rozrząd i narobić takiego spustoszenia? No bo innej odpowiedzi nie mam..auto w tym samym dniu zrobiło około 80km bez żadnych problemów (praca silnika cicha, 90stopni temp wody, moc i przyśpieszenie idealnie) Potem nagły klekot i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić rozrząd - sprawdź czy jest na ustawione na znakach, bo to nic nie kosztuje.

Obawiam się jednak, że to stuk z "dołu" silnika ale obym się mylił. Zrzucenie miski w 2E to raptem kilkanaście minut więc to też można sprawdzić (o ile ma się "kanał").

 

Może być jednak z olejem inny problem, w drugą stronę - może masz za duże ciśnienie i podwiesiło Ci zawory (co się w silnikach w B4 może zdarzyć). Warto więc sprawdzić ciśnienie oleju po obrotach. Nie może być niższe jak 2 bar i wyższe jak 7 (piszę z głowy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to góra stuka. Miałem taki odgłos jak napinacz puścił (też nagle), obyło się bez strat, czego i tobie życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Dziś będę wiedział co tak naprawdę się stało. Pasek od rozrządu wygląda ok, ale nie wiem czy nie przeskoczył. Wyjdzie wszystko po rozebraniu. Dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na panewki i sworzeń tłokowy, aby szybko sprawdzić to jest taki sposób aby po kolei odłączać pojedynczo świece.

Po odpięciu świecy na odpowiednim cylindrze stukot gwałtownie zmaleje.

Mam nadzieję tylko że padł popychacz hydrauliczny, trzeba wałek wyjąć.

W nowszych VW popychacze wycierają się aż dziura sie w nich robi, wtedy też krzywkę na wałku szybko zjada.

Gorzej jak się popychacz rozsypał i poharatał szklankę popychacza...

Jak się okaże że głowica ucierpiała to mam sprawną z resztą nie sprawanego silnika (panewka, wał i korbowód) za....flaszkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na panewki i sworzeń tłokowy, aby szybko sprawdzić to jest taki sposób aby po kolei odłączać pojedynczo świece.

Po odpięciu świecy na odpowiednim cylindrze stukot gwałtownie zmaleje.

Mam nadzieję tylko że padł popychacz hydrauliczny, trzeba wałek wyjąć.

W nowszych VW popychacze wycierają się aż dziura sie w nich robi, wtedy też krzywkę na wałku szybko zjada.

Gorzej jak się popychacz rozsypał i poharatał szklankę popychacza...

Jak się okaże że głowica ucierpiała to mam sprawną z resztą nie sprawanego silnika (panewka, wał i korbowód) za....flaszkę :)

 

Niestety..głowica jest cała, wszystko z nią w porządku. Silnik umarł bo na pierwszym cylindrze obróciła się panewka. Tak jak wcześniej wspominałem: pracował do samego końca bez żadnych objawów. nagle stukot i koniec. Po zdjęciu miski olejowej okazało się że panewki jak poniżej na zdjęciu. Na razie nie wiem co zrobię z nim dalej. Dbałem o auto, wiele rzeczy zrobionych i szkoda złomować. Z drugiej strony skąd znaleźć sprawny dół na wymianę. Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

 

IMG_20170331_140825.jpg

Edytowane przez viper1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fatalnie. No popatrz, jak u mnie panewka poszła to od razu silnik stracił ciśnienie smarowania.

Szukaj silnika, to już unikaty ale jeszcze tanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wał mocno dostał, bo zdjęcie nie ostre?

 

Jak będzie się decydował na zmianę przeszukam ETKĘ z czego podpasuje blok, bo coś mi się kojarzy, że z nowszych wstecz pasuje ale na odwrót (z uwagi na czujnik położenia wału) już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wał mocno dostał, bo zdjęcie nie ostre?

 

Jak będzie się decydował na zmianę przeszukam ETKĘ z czego podpasuje blok, bo coś mi się kojarzy, że z nowszych wstecz pasuje ale na odwrót (z uwagi na czujnik położenia wału) już nie.

 

Jeśli szukał bym samego dołu to na co zwrócić uwagę? Wiem że ze sprzęgłem może być różnie (u siebie mam nowe sprzęgło założone jakieś 5 miesięcy temu).. Mam na złomie dwa silniki: jeden siedzi w golfie 3 i jest to AGG, a drugi jest z Seata Toledo.. Po których numerach sprawdzać?

 

Wał dostał na tym jednym korbowodzie...cała reszta wygląda ok, ale rozłożę dokładnie w tym tygodniu gdy wyjmę silnik z auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności