Skocz do zawartości
misiek 19

[B5] Modyfikacja nastawnika pompy 1.9 TDI AFN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Postanowiłem przerobic nastawnik pompy żeby dało sie wlać wiecej paliwa w cylindry ..

 

Robil juz ktos taka operacje ? Moze jakies wskazówki ?

Narazie rozebralem nastawnik wyczyscilem i przypiłowalem ramie zeby dalej sie wychylał..

20170327_164859.jpg

Przed

20170327_164844.jpg

Po

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz sprawdź jakie złapie max napięcie,w tym celu nie zakładaj go na pompę,ale wtykę podepnij,zapnij vaga i sprawdź ile złapie kręcąc ośką.

Później trzeba przerobić mapę n146.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem dziś pozwala na 5.04 v .. z daronem juz gadałem poprawi to i owo w mapie..

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Tylko coś chyba zle poskladalem bo mam blad n146 .. nieprawidlowy sygnał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hee dla potomnych jak by ktos podpinal nastawnik pod wtyczkę w samochodzie nie zakładając na pompę to nie zapimnijcie o masie żeby nie spał błędami w vagu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc testowałem nastawnik dorzucił 5 km przy napieciu 4.85 , przy 3500 rpm

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

20170420_202911.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20170421_140649.jpg

Okazalo sie ze kąt wtrysku nie wyrabia od 3500 rpm .po ustawieniu pompy nastawnik robi robote..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastepny afn z modzonym nastawnikiem przed pompa slabo

20170425_203840.jpg

Po

20170425_203646.jpg

W aucie pompa 11 wtryski 230 , gtb 2056v reszta seria więc wynik spory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc po dorzuceniu fali 143 i nurnikow 107j okazuje sie ze pompa powyżej 4000 rpm sie zapowietrza... nie nadąża przeciągnąć paliwo przez filtr.. co teraz ? Pompa w zbiornik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej mało prawdopodobne,żeby zdrowa pompa nie nadążała z poborem paliwa,wydajność łopatkowej jest ogromna,nie do przepalenia nawet prze wtryski 0.400.

 

Zrób prosty eksperyment,puść paliwo bezpośrednio z butelki(powrót,zasilanie),pomijając filtr.

Jeżeli nurniki są sprawne,a sam takie mam,to żadna zdrowa pompa nie ma prawa łapać czkawki nawet przy 5krp uwierz mi.

Jak się okaże,że nadal będzie problem,to albo nurniki,albo łopatkowa/ciśnienie skontroluj,luknij też na zaworek regulacji ciśnienia,wykręć dziada i sprawdź.

 

Choć równie dobrze problem może tkwić gdzie indziej.

Edytowane przez sagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kąt wtrysku trzyma do kąca.. wiec raczej zdrowa lopatkowa jest .. po prostu sie zapowietrza .. jak zgasnie to musze wtryski popuscic zebt sie odpowietrzyl... wydaje mi sie ze to za mala przepustowość filtra ... tym bardziej ze nie zawsze to jest tylko po porządnym i dłuższym pizganiu powyżej 4 tyś rpm

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Założyłem dziś Nowy filtr Nowe przewody paliwa zobaczymy czy pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo się zwyczajnie rozpierniczył,mowa o filtrze.

Ja mówiąc szczerze pozbyłem się już jakiś czas temu tych wynalazków z podgrzewaniem paliwa i latam na filtrach od 1.6d kl41/43 knechta i pomimo tego,że to filtry od 1.6 dają radę.

Czytałem,że ładują filtry od 2.5 tdi z wyjściem/wejściem fi 10mm,ale moim zdaniem to już szczyt ... .

 

Wydajność pompki paliwowej przy max rpm to,jak dobrze pamiętam ponad 60l/godz,żaden silnik 1.9 nie zużyje takiej ilości paliwa,więc zdrowa musi ogarniać temat.

 

Sprawdź zaworek,bo mógł się podczas wbijania rozlecieć,bardzo często się to zdarza,a na przyszłość kup sobie nowy o numerach

F 00N 350 046,ten się już nie rozsypie.

 

Kilka tygodni jeździłem na rozsypanym zaworku,kąt i cała reszta była ok jedyne co,to były delikatne problemy z odpalaniem i to mnie zastanawiało.Gdyby nie to,jeździłbym tak znacznie dłużej.

Wydaje się to niemożliwe,a jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez myslam o takim filtrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sagon trochę racji miałeś patrz

20170530_122216.jpg

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

20170530_122216.jpg

Edytowane przez misiek 19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość tego typu uszczelnienia zawsze smaruj olejem,bądź smarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wkladaniu byl smarowany .. wiem ze troche sie z nim meczylem zeby załapać gwint.. dla pewnosci zamówiłem Nowy jak polecales .. bynajmniej naraziesie nie zapowietrza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sagon mam do Ciebie pytanie...

U mnie pojawiło sie szarpie przy 2500 zmieniłem nirniki na te seryjne 10 i jest ok

I teraz pytanie czu szukać takich od 107 j czy seryjne lepsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te od 107j dają wyższe ciśnienie na wyjściu,więc warto,ale niekoniecznie musisz takich szukać.

Jak coś,to mam komplecik od reni 983,mają ciut większe otworki,jak te od 107j,ale sporo mniejsze,niż w takiej 10tce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności