Skocz do zawartości
kris199

Passat B6 140KM DSG szarpie przy delikatnej jezdzie

Rekomendowane odpowiedzi

Prubowalem szukac po forum ale nie znalazlem nic podobnego. DSG zarowno w gore jak i w dol przezuca biegi plynnie I bez problemow, niestety przy delikatnej jezdzie na 2-gim, 3-cim, 4-tym i ostytatnio nawet na 5-tym biegu szarpie, natomiast pzry energicznej jezdzie nie ma tego problem. Dodam ze problem nasila sie np. jadac delikatnie pod gorke.

 

Nie jestem specjalista ale wydaje mi sie ze to nie skrzynia ale moge sie mylic.

 

Prosze o pomoc, czy ktos mnial cos podobnego?

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie przeguby wewnętrzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z Passatem B6 2005r 140km skrzynia manualna, a mianowicie szarpie na każdym biegu; powyżej 3000 obr. problem zanika.

dodatkowo kopci na niebiesko. Auto po wymienia dwumasy oraz pompowtrysków. Odpala bez problemów.

Prosze o pomoc, czy ktoś mnial cos podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie objawy identyczne, szrpanie autem na niskich obrotach tak do 2000 powyżej czuć jedynie i to co jakiś czas takie lekkie trzęsienie, na stojącym aucie z wyrzuconym biegiem też to było czuć pomimo stojącej idealnie w miejscu wskazówki obrotomierza - diagnoza walnięty wtryskiwacz problem opisałem w tym poście: https://forum.vw-passat.pl/threads/150480-Szarpanie-autem-2-0TSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z szarpaniem mogą być również spowodowane zużyciem sprzęgieł na dsg, ewentualnie zalaniem złego oleju do skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, poszarpywanie przy powolnej jeździe na drugim biegu. Pod górkę problem się nasila. Przy tym coraz mocniejsze szarpanie podczas ruszania a ostatnio ze dwa razy wskoczył mi na luz podczas jazdy tzn. Jade jade powinna być zmiana na bieg nr 3 i nagle obroty idą na 4 tys i po chwili "buch" trójka wskakuje i auto wręcz z piskiem kół rusza do przodu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś znalazł diagnozę. Mam podobno sytuacje jadądc na 3 lub 4 biegu tak do 2 tys obrotów czasem potrafi mi chwile poszarpać. Po dodaniu gazu telepanie ustępuje. Czy może być przyczyna to ze jak na 4-rce jadę na 1800 obrotach a na komputerku wyskakuje mi ze powinienem zredukować i wrzucić 3-jke? Może to być wina np. EGR ? Bo zauważyłem, że leje mi się z niego ?? Nie wiem może filtr paliwa wymienić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie przebiegi macie? Ja bym szukał przyczyny w układzie wtryskowym, chociaż w przypadku DSG może skrzynia padać.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam przebieg 280tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam przebieg 280tys

 

Masz DSG? Jeśli tak to szukałbym przyczyny właśnie w skrzyni. Niestety ale DSG nie mają dużej trwałości. Jeśli nie masz DSG to układ wtryskowy. Co to konkretnie musisz ty stwierdzi, bo przez internet to jedynie gdybanie co to może być.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety ale DSG nie mają dużej trwałości.

Tu bym się nie zgodził miałem B6 z 2007 i jak go sprzedawałem miał na blacie 350 tyś km i skrzynia DSG działała cały czas dobrze, problem tkwi w mechatronice, jest dużo firm które naprawiają ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mechatronika ma wadę - a dokładniej elektronika. Po jakimś czasie pękają połączenia spawane do płytki elektroniki i trzeba to zrobić.

Ale skrzynię uważam za trwałą pod warunkiem, że zmienia się olej co 70 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu bym się nie zgodził miałem B6 z 2007 i jak go sprzedawałem miał na blacie 350 tyś km i skrzynia DSG działała cały czas dobrze, problem tkwi w mechatronice, jest dużo firm które naprawiają ten problem.

 

Chodziło mi o to że przebieg powyżej 200k km i już trzeba się liczyć z wymianą mechatroniki.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam manualną skrzynie biegów. A co dokładnie w tej elektronice może wysiąść jakieś przykłady na co zwrócić uwagę ? Czy na kompie cos wyjdzie ??

 

Pisałem o DSG. Nie wiem, czy w manualnej jest sterownik - raczej nie.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Natomiast trzeba się liczyć że DSG będzie do wymiany mechatroniki bądź elektroniki, zależnie od wersji, są wersje w których wymienia się samą elektronikę a są takie w których się tak nie da.

 

Najczęściej w elektronice pada połączenie pomiędzy płytką sterownika a łączem wychodzącym z puszki.

Objawia się to przejściem skrzyni w tryb awaryjny - można jechać, żeby dojechać zostaje część tylko biegów do dyspozycji - albo inne zachowanie - zależnie od tego, które połączenie przerwało jako pierwsze.

W komputerze diagnostycznym mamy komunikat, że jest przerwa albo zwarcie do masy na którymś elektrozaworze. Może być, że raz błąd jest a raz nie ma.

Nie trzeba wymieniać zaworu, jak sugeruje komunikat. Nie trzeba wymieniać całej mechatroniki. Nie trzeba wymieniać elektroniki.

Trzeba odtworzyć/poprawić połączenia i to naprawdę porządnie, bo warunki tam panujące nie są przyjazne.

Edytowane przez atmosferyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności