Skocz do zawartości
kbc85

Mamy jakiego pracownika ZUS na pokładzie? odszkodowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej koledzy.

 

PZU nie ZUS :)

 

Mam pytanie o wypłatę odszkodowania za operację. W ostatnim czasie miałem operację usunięcia pęcherzyka żółciowego - cholecystektomia. Operacji nie dało się zrobić laparoskopowo i musiała być wykonana metodą klasyczną czyli cięcie. W trakcie tej operacji okazało się że trzeba usunąć jeszcze zrosty wewnątrz otrzewnowe co wiązało się rozszerzeniem operacji praktycznie do takiego stadium jak bym miał zapalenie otrzewnej. Była to bardzo ciężka operacja dla chirurgów jak i dla mojego organizmu.

 

Za ten zabieg otrzymałem 500zł odszkodowania bo tak PZU kwalifikuje "cholecystektomię". Proszę o jakąś wiedzę w tej kwestii czy jest jakieś rozróżnienie tej operacji między laparoskopią a cięciem klasycznym. Laparoskopia to kilka otworów i kilka szwów. Ja mam rozcięty brzuch na ponad 15cm i szwów pełno na nim i w środku. Powrót do zdrowia też jest o wiele dłuższy niż po laparoskopii. Czy jest szansa odwołania się od tej decyzji i wypłaty tak małej kwoty? W wykazie operacji jest podana cholecystektomia i jej kategoria III ale nic nie pisze jakim sposobem musi ona być wykonana by zakwalifikować ją do w/w III kategorii.

 

Każda porada mile widziana.

Edytowane przez kbc85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek nie chcę Cię martwić ale na wysokość odszkodowania może mieć wpływ (i to znaczący)wysokość składki płaconej na ubezpieczenie. Odwoływać się możesz zawsze ale ja bym zaczął od przestudiowania warunków ubezpieczenia i znalezienia tam np. stawki za 1% uszczerbku na zdrowiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płacę najwyższą składkę jaka była możliwa do opłaty. Jestem na grupowym ubezpieczeniu. Opłacam się przy żonie w jej zakładzie pracy jakim jest Szpital w Krakowie. W jednej wypłacie przelali mi 2200zł z czego 400zł to 8 dni pobytu w szpitalu, 500zł za operację i 1300zł bo żona urodziła córkę i należy mi się właśnie z tego tytułu taka kwota. Trochę to chore bo praktycznie za free dali 1300zł a za moje męki przyznali 500zł. Jeszcze muszę się skontaktować ze szpitalem żeby mi przesłali warunki na jakich zawarto to grupowe ubezpieczenie. Ogólnie jest tak że I grupa to 2500zł, II grupa 1500zł i III grupa to 500zł i tak przyznają wypłaty za wykonane zabiegi.

 

Znalazłem w tabeli norm oceniania uszczerbku na zdrowiu PZU takie coś.

 

72.  Uszkodzenie wątroby i przewodówżółciowych, pęcherzyka żółciowego lubtrzustki – w zależności od powikłańi zaburzeń funkcji:

a)  bez zaburzeń funkcjonalnych, utratapęcherzyka żółciowego 1–5

 

I to chyba tyczy się mnie. Tutaj podają że jest to od 1% do 5% czyli muszę się chyba skontaktować pisemnie z PZU o podanie jaki % uznali mi. Znając życie dali 1% i każą się cieszyć.

Edytowane przez kbc85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
400zł to 8 dni pobytu w szpitalu, 500zł za operację

Czyli faktycznie dostałeś za siebie 9 stów, choć z własnego doświadczenia wiem, że to nie mecyje. Też płacę grupowe u żony (70 zł) a za 3 szwy na czole dostałem 7 stów, więc chyba bym się ruszył za tym na twoim miejscu, bo trzy szwy to nie rozpruty brzuch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem ci że 900zł z czego 400 tak jak pisałem jest za pobyt w szpitalu który jest liczony powyżej 3 dni gdzie za dzień pobytu dają 50zł czyli 400zł dali. Ruszę się tym bardziej że to co piszesz jest dodatkowym bodźcem dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kbc85, jeśli nie zgadzasz się z wysokością przyznanego świadczenia, oczywiście możesz się odwołać od tej decyzji. Wystarczy na maila [email protected], przesłać dodatkową dokumentację medyczną, wraz z prośbą o ponowne przeanalizowanie zgłoszenia. Zespół ekspertów PZU, ponownie przyjrzy się sprawie i prześle nową decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@kbc85, jeśli nie zgadzasz się z wysokością przyznanego świadczenia, oczywiście możesz się odwołać od tej decyzji. Wystarczy na maila [email protected], przesłać dodatkową dokumentację medyczną, wraz z prośbą o ponowne przeanalizowanie zgłoszenia. Zespół ekspertów PZU, ponownie przyjrzy się sprawie i prześle nową decyzję.

 

Nie chcę pisać na priv bo może komuś przyda się ta wiedza. Kolego co masz na myśli pisząc dodatkową dokumentację? Ogólnie pani w PZU zrobiła ksero wypisu gdzie było napisane co było robione w trakcie pobytu.

 

 

Złożyłem odwołanie. Zobaczymy jak się sprawa potoczy. Mam nadzieję że pozytywnie dla mnie.

Edytowane przez kbc85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kbc85, jeśli złożyłeś odwołanie, to nasi pracownicy na pewno zapoznają się z jego treścią, a potem jeszcze raz przyjrzą się sprawie i przekażą Ci decyzję. Pisząc o dokumentach miałem na myśli to, że możesz przesłać nam takie, których jeszcze nie przesłałeś albo otrzymałeś w czasie obsługi zgłoszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co miałem ze szpitala dostarczyłem za pierwszym razem na wizycie w PZU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności