Skocz do zawartości
adrianalex

Shiny garage Lime APC ktoś używał?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, używał ktoś z was produkt Shiny Garage Lime APC lub odpowiednik Pink APC jest do koncentrat do czyszczenia plastików itp. Dziś użyłem ten specyfik i kokpit mi wyblakł trochę pojawiły się takie białe naloty czy zrobiłem coś nie tak? rozcieńczyłem tak jak w instrukcji 1:10 i efekt wyszedł niezadowalający dla mnie. Najpierw rozprowadziłem pędzelkiem a poźniej wytarłem mokrą fibrą. Czy to może wina tapicerki w passacie b5? Co teraz moge z tym zrobić żeby znów przywroćić czerń kokpitowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1:10 to troche za bogato jak na passatowski kokpit, stosunek 1:30 w zupelnosci by wystarczyl i na 100% takiego efektu by nie bylo, takim stosunkiem to jedynie na plamy z oleju mozna by jechac 1:5 1:10

Edytowane przez Kojot121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1:10 na APC szczególnie SG to wcale nie jest jakoś bogato. Sam takim stężeniem myłem. Spróbuj jeszcze raz, tylko fibrę co chwila płukana w czyściej wodzie, tak żeby mieć pewność że na desce nic nie leży. A położyłeś coś na to? Jakiś dressing?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już powtarzałem zabieg z mniejszym stężeniem i co chwila plukalem fibre zeby nic nie zostalo na desce lecz jest to samo tak jakby został bialy osad w porach kokpitu. Na to polożylem dressing tez z SG plastic apple dressing po nalozeniu troche maskuje te biale "coś" lecz efekt nie jest zadowalający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A używałes jakiegoś pędzla / miękkiej szczotki do szorowania plastiku czy tylko "pomiziałes" jakąś fibra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używałem Shiny Garage lime APC do plastików zarówno w passku b5 i b6 w stężeniu około 1:10 i żadnych odbarwień nie zauważyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A używałes jakiegoś pędzla / miękkiej szczotki do szorowania plastiku czy tylko "pomiziałes" jakąś fibra?

Używałem pędzla którym to nakładałem i odrazu dokładnie nim rozprowadzałem po tym odrazu wycierając mokrą fibrą i po wyschnięciu został biały nalot. Juz kolejny raz nie chce czyscic tym Apc zeby nie bylo gorzej...

Poniżej zamieszcze zdjęcie, nie wiem czy coś bedzie widac (slaby aparat)

IMG_20170314_114807.jpg

Edytowane przez adrianalex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak:

stężenie 1:15, jakaś szczotka miękka, psikasz (najlepiej atomizerem z pianowniczką, cobyś pianką psiknął), szorujesz z wyczuciem szczotką, po czym zostawiasz na minutkę, możesz ponownie poszorować, po czym fibrą zbierasz to. Jeśli dalej to coś zostanie, to nie mam pojęcia, pozostaje użycie dressingu (może coś lepszego np z ADBL tudzież PB natural look - ten Aple dressing od SG jest jak dla mnie kiepski).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis zrobilem slabsze stezenie cos okolo 1:15 i zastosowalem na plastik pod fotelem kierowcy niestety efekt podobny powstaje bialy osad.. :( co to moze byc ? chyba plastiki w paasatach nie sa az tak kiepskiej jakosci... Słyszałem ze Meguiars natural shine jest dobrym produktem który moze po części przywroci dawny blask

Edit: Moge jeszcze miec Adbl interior wow lub poorboys natural look + ten z megsa i nie wiem na co sie zdecydowac bo ceny calkiem zblizone do siebie

Edytowane przez adrianalex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słyszałem ze Meguiars natural shine jest dobrym produktem który moze po części przywroci dawny blask

 

Mam tego Megsa i sobie chwale. Fajnie się rozprowadza, nie lepi się później. Kiedyś używałem w Passatach, teraz w Fordzie i nie zauważyłem żadnych plam. Tuszuje też drobne niedoskonałości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności