Skocz do zawartości
Slabb

Volkswagen Arteon

Rekomendowane odpowiedzi

To, ze ty zwiększajac głośność radia zagłuszasz wady auta nie oznacza, ze wszyscy tak robią.

 

Bardzo często jeżdżę bez radia. A jak jest włączone to zazwyczaj słucham podcastów, a nie muzyki. Nawet muzyka jest rożna, niektóra brzmi o wiele lepiej w ciszy. Wyciszenie auta jest wiec bardzo istotne. Podwójne szyby w pasku pomagają szczególnie w mieście bo odcinają od hałasów pojazdów obok i można spokojnie słuchać podcastów/muzyki i się relaksować.

 

Dokładnie, dla mnie ważny jest efekt odcięcia od ulicznych hałasów, cholernie denerwuje mnie świst przejeżdżających obok aut, klekotów silników na światłach itd. Muzyki lepiej słucha się jak wystarczy dać np. 40% głośności, a nie 60% (aby zagłuszyć szumy). Zauważcie o ile lepiej brzmią radia samochodowe jak sobie puścimy coś na postoju, przy zgaszonym silniku niż na autostradzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że wszystkie (Zachar, Marek, Pertyn, Autogefuhl, carwow, ...) te pierwsze "recenzje" są opłacone przez VW. W każdym, bez wyjątku jest mowa, że tylko się wydaje że to nowy CC, albo że się wydaje, że to tylko Passat lepszą bryłą, bo tak na prawdę to "zupełnie inny samochód". Co za stek bzur, marketingowy bełkot, wciśnięty im wszystkim w usta w zamian za kilka szelki.

 

Toż to Passat jak się patrzy. Ciut dłuższy liftback i ładniejszy kształ. Na tym się różnice kończą. Co z tego, że ma kilka systemów nowszych, skoro to są tak kosmetyczne zmiany, że do liftu Passata planują je wprowadzić. Wnętrze to kalka. Bebechy te same.

 

Jaki to nowy/inny samochód...? Ładniejszy Passat. Tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w Arteonie nie ma już chromowanych nakładek na przyciski, sterujące szybami? Na filmikach z recenzjami trochę te przyciski wyglądają*tandetnie i o klasę niżej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Tak samo nie ma też przeszyć na drzwiach jak w Passacie HL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma. Tak samo nie ma też przeszyć na drzwiach jak w Passacie HL.

 

to faktycznie 'krok w stronę klasy premium...'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowym HL tez juz nie ma. Ostatnio widzialem je w Audi. Moze to nowe rozroznienie pomiedzy premium, a srednia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem okazje trochę pojeździć 2.0 280 w R-linie

 

Z wyposażenia oprócz tego co w podstawie to zauważyłem:

- pełna elektryka siedzeń

- skóra Nappa

- Discovery Pro

- AID

- HeadUp

- AreaView

- EasyOpen

- Panorama i chyba tyle z bajerow

 

Nie było Drogowego + wiec nie udało mi się przetestować jazdy w korkach i Emergency.

 

Jednostka znana z VAGa i trochę jak dla mnie ospała względem mojego 2.0 300 w B8

Przy prędkościach 160+ wrażenie jakby motor puchnał, pewnie po wrzuceniu boxa/chipa jechało by bardziej sensownie. DCC wyraźnie miększe nawet w najbardziej "sportowym" ustawieniu. Na zakrętach pływa jeszcze bardziej jak Passat. Plus za 20" felgę której w ogóle nie czuć.

Spalanie 140 aktywny tempomat na autostradzie 8.6 wiec jak dla mnie akceptowalne. Na 7 biegu przy 140km/h obroty trochę powyżej 2500rpm. Idiotyczny Buczek mający imitować jazdę sportowa na szczęście można wyłączyć w profilu Indywidual. Ogólne wrażenia bardzo zbliżone do B8.

 

Jeśli chodzi o HeadUp to bardzo tandetnie wyglada i od razu go schowałem. DiscoveryPro graficznie bardzo ładnie, jednak brak pokręteł to porażka, szczególnie gdy obsługa gestami jest "upośledzona". Ciekawa grafika AID jednak moja w MY2016 wydaje mi się bardziej przejrzysta.

Co do systemów bezpieczeństwa to chciałem sprawdzić D+, ale LaneAssist i ACC 210 w zupełności wystarczają.

 

No i teraz najlepsze na koniec. Cena Demo katalogowo.... 250k [emoji43][emoji43][emoji43] tak twierdził sprzedawca u którego podpisywałem użyczenie, zweryfikuje to jeszcze u zaprzyjaźnionej sprzedawczyni u której kupowaliśmy inne VAGi w tym B8.

Za to co jest maksymalnie dałbym 200k. 50 w opcjach których tak naprawdę nie ma trochę przegięcie.

No i jeszcze na koniec taka drobna uwaga na temat ledow. Świecą tylko zewnętrzne paski i zewnętrzne soczewki i trochę to wyglada jak w gorszych wersjach golfa.

 

aa778635c07d3fc4bc40b0ea99f42ce9.jpgcb63a97377bb426c8ba82b37ef6cde56.jpg7aeec2d7cf140672aed3c766475047ed.jpg

 

Jeszcze zdjęcia BiTDi w Elegancie

308c0c62af4833de42146d72e926e82c.jpg6490f7c5a18b3b98214ad3938a350621.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Goły" R-Line 2,0 TSI 280 KM 4MOTION kosztuje 202.590 PLN + lakier + dodatki (~40-50) da w sumie ~250.000 PLN.

Może będzie można uzyskać 20% rabatu?

Jakiej jakości jest skóra? , alcantara jest średnia.

AID jest inny niż w B8 ?

Masz 2,0 TSI 220 KM wzmocnione do 300 KM ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z wyposażenia oprócz tego co w podstawie to zauważyłem:

- pełna elektryka siedzeń

- skóra Nappa

- Discovery Pro

- AID

- HeadUp

- AreaView

- EasyOpen

- Panorama i chyba tyle z bajerow

 

Z tego co pamiętam to ma jeszcze Dynaudio, te felgi i przyciemniane szyby to niestety również wyposażenie dodatkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu skóra w Arteonie R-Line wyraźnie gorsza niż Nappa w B8.

 

AID jest takie samo, a różni się tylko skórką. Podobna sytuacja jest w Tiguanie, Golfie, a nawet różnych rocznikach modelowych Passata.

 

Niestety nie wierzę w te 20% rabatu na Arteona, jest aktualnie zbyt świeży i za bardzo chodliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim odczuciu skóra w Arteonie R-Line wyraźnie gorsza niż Nappa w B8..

 

Tak jak oglądałem rózne recenzje to skóra na siedzeniach w Arteonie wyglądała już nieciekawie, mocno pomarszczona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skóra w pasku fatalna. po 10 tyś wygląda ja kw polonezie - bynajmniej u mnie. po lewej stronie u kierowcy widać przez nią mate grzewczą - takie. jakość vw bardzo spadła. gdzie te niezniszczalne paski nie skrzypiące nawet po 100tys...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skóra w pasku fatalna. po 10 tyś wygląda ja kw polonezie - bynajmniej u mnie. po lewej stronie u kierowcy widać przez nią mate grzewczą - takie. jakość vw bardzo spadła. gdzie te niezniszczalne paski nie skrzypiące nawet po 100tys...

 

Masz Nappę czy Viennę z Alcantarą? Jeśli Nappę to wentylowaną? U mnie jest czarna wentylowana Nappa i nie mam ze skórą żadnych problemów, a auto ma już rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dylemat będę wybierać Arteona tylko mam problem co do jednostki napędowej świetny kompromis byłby 2.0 tfsi ale z 4 motion jednak VW nie przewiduje takiego połączenia :/ a w grę wchodzi tylko 4x4, jeździłem 2.0 tfsi 280 i 2.0 bitdi, benzyna przyspieszenie dźwięk itd znacznie lepsze vs diesel tylko spalanie sporo większe i benzynę trEba kręcić a diesel idzie od dołu co bardziej mi pasuje, co do 2.0 bitdi super wyciszone w środku praktycznie nie słychać diesla dopiero po otwarciu drzwi klasyczny tyrkot, bardziej chodzi mi o spalanie i koszty eksploatacji, rocznie bede robić 15-20 tys km + codzienne dojazdy do pracy na terenie Warszawy i 2-4 trasy dalsze w ciągu roku, co wy sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do jazdy po miescie to chyba polo gti byloby lepsze, a za zaoszczedzone pieniadze te trasy co robisz to polecisz samolotem:), a tak na powaznie ja wole diesla bo robie wiekszosc tras, a na autostradzie na ACC jednak komfort podrozowania jest zasadniczi lepszy niz w benzynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wyjaśnić dlaczego ACC jest bardziej komfortowe z silnikiem diesla niż z silnikiem benzynowym.

Masz na myśli konkretną konfigurację Passat Bi-Turbo 240 KM vs. 2,0 TSI 280KM czy to jest ogólne spostrzeżenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o cenę 280 jest droższa około chyba 5 tys ale jak patrzyłem na testy zachara np skoda superb 280 przy 140 km/h średnio ponad 11,2litrów a passat 2.0 bitdi 7.4-7.0 litra. Co do diesla idzie od dołu nie trzeba tak redukować kręcić go aby wykorzystać moc, benzyna lubi wysokie obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności