Komunikaty

Strona 23 z 24 PierwszyPierwszy ... 132021222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 474

Wątek: Volkswagen Arteon

Awatar d7d
    Imię
    kk
    Mieszka w
    wielkopolska
    Samochód
    B6 2.0TDI-PD 170KM (BMR) DSG, 2008
    Cytat Zamieszczone przez paolokos Zobacz posta
    najlepszy material jest w kieszeniach nowej 5, ktora oczywiscie chyba uwazacie za premium.
    I co tam możemy znaleźć ?
    Filc czy gąbka?

Awatar paolokos
    Imię
    pawel
    Mieszka w
    Niemcy
    Samochód
    B8 2.0 Bi-TDI 240KM DSG7 4x4, 2014
    po bokach nic, czyli goly plastik, na dole jakas guma.

Awatar d7d
    Imię
    kk
    Mieszka w
    wielkopolska
    Samochód
    Może to jest lepsze (??) niż jakiś kiepski materiał?
    Powtórzę wcześniejsze pytanie do Ciebie:
    Możesz wyjaśnić dlaczego ACC jest bardziej komfortowe z silnikiem diesla niż z silnikiem benzynowym.
    Masz na myśli konkretną konfigurację Passat Bi-Turbo 240 KM vs. 2,0 TSI 280KM czy to jest ogólne spostrzeżenie ?

Cytat Zamieszczone przez d7d Zobacz posta
    Wg mnie kosztuje za dużo
    W praktyce różnica w cenie między Arteonem a Passatem nie jest aż tak duża. Przy mojej konfiguracji wynosi ok. 8 tys. zł z tym, że w Passacie byłby silnik 1.8 TSI 180 KM a w Arteonie 2.0 TSI 190 KM. Ja konfigurowałem wersję Elegance a w przypadku wersji R-line ta różnica wynosi jeszcze mniej ok. 3-4 tys ponieważ R-line jest droższe od Elegance o ok. 3 tys. a w Passacie za pakiet R-line dopłata wynosi ponad 8 tys.

Awatar Fedwo
    Imię
    Wojciech
    Mieszka w
    Poznań
    Samochód
    Nie passat, 2012
    Podobnie jak w nowy Audi A4/A5. Też plastik a na dole guma. Guma tylko z przodu, z tyłu ordynarny plastik...
    W Pasacie B7 kieszenie były już ładnie wymoszczone. W B8 też jest OK, ale na ich tle A4 to dla mnie porażka...
    były B6, B7 a teraz B8 HL, A4 B9 i A5 FL

Imię
    Michał
    Mieszka w
    Wrocław
    Samochód
    B8 2.0 TSI 280KM DSG6, 2017
    To ile jest w Passacie 2,0 TSI 280KM na 6 biegu przy 240km/h?
    ~5300 obr/min ??
    A ile jest w Arteonie przy 7-biegowej DSG
    Nom passata ustrzeliles dobrze -> https://www.youtube.com/watch?v=vH-ZAg7MpRI

Jezeli chodzi o arteona to nie wiem, pewnie tyle samo co w nowym golfie R z dsg7 ale jak wygladaja obroty w golfie tez nie wiem.

Imię
    Piotr
    Mieszka w
    Szczecin
    Samochód
    B8 2.0 TSI 220KM DSG6, 2016
    Cytat Zamieszczone przez tom-998 Zobacz posta
    W praktyce różnica w cenie między Arteonem a Passatem nie jest aż tak duża. Przy mojej konfiguracji wynosi ok. 8 tys. zł z tym, że w Passacie byłby silnik 1.8 TSI 180 KM a w Arteonie 2.0 TSI 190 KM. Ja konfigurowałem wersję Elegance a w przypadku wersji R-line ta różnica wynosi jeszcze mniej ok. 3-4 tys ponieważ R-line jest droższe od Elegance o ok. 3 tys. a w Passacie za pakiet R-line dopłata wynosi ponad 8 tys.
    Jesteś pewien, że dobrze skonfigurowałeś? Moja konfiguracja w Arteonie to 208k (Passat 194), a brakuje w tej cenie jeszcze paru opcji (np. roletek, pakietu przeglądów). Moje auto jest o 16% mocniejsze (30KM) ale za to skrzynia jest starsza. Niemniej jednak Arteon wychodzi wyraźnie ponad 15k drożej.

Imię
    Maciej
    Mieszka w
    Warszawa
    Samochód
    Nie passat, 2011
    Rolet w Arteonie nie można zamówić... takie nadwozie wyklucza ta opcje wiec tego nie wliczaj.

Przy mojej konfiguracji tyle wychodzi passat na starcie kosztuje 135.000 a Arteon 156000. W Passacie dopłata do felg 18 to już + 4 tys. do tego Arteon ma teraz ciekawe Pakiety np. Drogowy Plus w Arteonie 2.2 tys w Passacie prawie 6 tys., System Area View w Passacie to 3,7 tys a Active Info Display 2.1 tys w Arteonie masz to w pakiecie za 2 tys. i tak różnica w cenie pomalutku mi się zmniejszała.

Imię
    Maciej
    Mieszka w
    Warszawa
    Samochód
    Nie passat, 2011
    Co tu się licytować każdy chwali swoje szczególnie na danym forum o konkretnym samochodzie i nowsze dziecko będzie zawsze be dopóki samemu się go nie nabędzie.

Awatar d7d
    Imię
    kk
    Mieszka w
    wielkopolska
    Samochód
    Cytat Zamieszczone przez dobry23 Zobacz posta

Jezeli chodzi o arteona to nie wiem, pewnie tyle samo co w nowym golfie R z dsg7 ale jak wygladaja obroty w golfie tez nie wiem.
    Dziękuję, tak z ciekawości wiesz ile to paliło przy tych 240 km/h ? 20 l/100km ?

Imię
    Piotr
    Mieszka w
    Szczecin
    Samochód
    B8 2.0 TSI 220KM DSG6, 2016
    U mnie różnica wróciła do pierwotnego poziomu bo w Arteonie trzeba dopłacić do DCC i XDS, a skóry kosztują niesamowicie dużo. Co do roletek to ja bym je wliczył wręcz podwójnie właśnie za to, że nie są dostępne. Superb to ten sam typ nadwozia, a rolety ma. A, że bezramkowe drzwi boczne? Trzeba było zrobić ramki i rolety to by było dobrze A tak na serio to ludzie na księżyc latają to i dadzą radę zrobić rolety w Arteonie jakby chcieli.

Imię
    Michał
    Mieszka w
    Wrocław
    Samochód
    B8 2.0 TSI 280KM DSG6, 2017
    Dziękuję, tak z ciekawości wiesz ile to paliło przy tych 240 km/h ? 20 l/100km ?
    Niestety nie mialem jeszcze okazji sprawdzic, ciezko w Polsce utrzymac dluzej taka predkosc . Ale wedlug mnie 20l wciagnie leciutko

Awatar d7d
    Imię
    kk
    Mieszka w
    wielkopolska
    Samochód
    Cytat Zamieszczone przez dobry23 Zobacz posta

A4 2,0 TFSI Quattro S-tronic przy 240 km/h ma ok. 3800 obr/min (1500 obr/min mniej !)

Imię
    Maciek
    Mieszka w
    Samochód
    B8 2.0 TDI 190KM DSG6, 2016
    Mnie trochę Arteon rozczarował.
    Nadwozie: faktycznie fajne, przetłoczenia ma bezkompromisowe.. Bezramkowe drzwi, wygoda liftbacka. To na plus.
    Minusów nie znajduję, ale np. tylnej kanapy w ogóle nie oglądałem bo mi to wisi. jednoosobowe w długie trasy mnie interesuje.
    Nie jest to auto które mnir zmotywowało do zmiany z obecnego. Wnętrze to samo (wiem, wiem - inne ale ja tego nie zauważyłem) a jedyna zmiana jest in minus - zamiast przycisków i pokręteł przy ekranie centralnym mamy pola dotykowe.
    Łądne i nie działające. Bezskuteczne dziobanie paluchami tych obszarów i natychmiastowe poszukiwanie chusteczki żeby to wytrzeć absolutnie dyskwalifikuje to auto. Ja potrzebuję prostych i bezproblemowych rozwiązań a nie telefon mi dzwoni a ja napieprzam 50 razy w znaczek na wyświetlaczu żeby radio sciszyć. Bo mam dwa telefony i nie da się ich naraz podłączyć do systemu.
    W Insigni miałem takie pola dotykowe i też nie działały.

Imię
    Mateusz
    Mieszka w
    Qtno
    Samochód
    B8 2.0 TDI 150KM, 2015
    W passacie w DM można mieć dwa telefony podłączone, więc w nowszej wersji będzie na pewno taka możliwość.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Imię
    Adam
    Mieszka w
    Poznań
    Samochód
    Nie passat, 2005
    Cytat Zamieszczone przez mac. Zobacz posta
    Mnie trochę Arteon rozczarował.
    Nadwozie: faktycznie fajne, przetłoczenia ma bezkompromisowe.. Bezramkowe drzwi, wygoda liftbacka. To na plus.
    Minusów nie znajduję, ale np. tylnej kanapy w ogóle nie oglądałem bo mi to wisi. jednoosobowe w długie trasy mnie interesuje.
    Nie jest to auto które mnir zmotywowało do zmiany z obecnego. Wnętrze to samo (wiem, wiem - inne ale ja tego nie zauważyłem) a jedyna zmiana jest in minus - zamiast przycisków i pokręteł przy ekranie centralnym mamy pola dotykowe.
    Łądne i nie działające. Bezskuteczne dziobanie paluchami tych obszarów i natychmiastowe poszukiwanie chusteczki żeby to wytrzeć absolutnie dyskwalifikuje to auto. Ja potrzebuję prostych i bezproblemowych rozwiązań a nie telefon mi dzwoni a ja napieprzam 50 razy w znaczek na wyświetlaczu żeby radio sciszyć. Bo mam dwa telefony i nie da się ich naraz podłączyć do systemu.
    W Insigni miałem takie pola dotykowe i też nie działały.
    Przecież wyciszyć możesz także z kierownicy zamiast nawalac po ekranie.

Imię
    Maciek
    Mieszka w
    Samochód
    B8 2.0 TDI 190KM DSG6, 2016
    Cytat Zamieszczone przez adamoz Zobacz posta
    Przecież wyciszyć możesz także z kierownicy zamiast nawalac po ekranie.
    tylko ta delikatna różnica: wielokrotne wciskanie przycisku a jeden szybki ruch gałką.
    Oczywiście to moje widzimisie tylko, każdy lubi co innego.
    BArdzo pozytywnie nastawiony do Arteona poszedłem oglądać a finalnie zostaję przy pasku. Ten panel dotykowy przesądził. Nie zamienię auta na takie samo tylko z opcją która mi się nie podoba

Cytat Zamieszczone przez mynthon Zobacz posta
    W passacie w DM można mieć dwa telefony podłączone, więc w nowszej wersji będzie na pewno taka możliwość.
    ?? Mnie się jeszcze nie udało dwóch telefonów naraz podłączyć, widać za słabo próbuję...
    Ostatnio edytowane przez mac. ; Wczoraj o 10:36 Powód: dopisek

Imię
    Mateusz
    Mieszka w
    Qtno
    Samochód
    B8 2.0 TDI 150KM, 2015
    Ja miałem Sony z3 i nokie e52, nie zrobię zdjęcia bo teraz mam dual sim i jeden telefon, ale działało dobrze. Pojawia się dodatkowa ikona do zamiany telefonu. Są oddzielne książki, także wszystko jest poprawne.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Awatar d7d
    Imię
    kk
    Mieszka w
    wielkopolska
    Samochód
    Dwa telefony jednocześnie podłączone ?

Uprawnienia umieszczania postów