Skocz do zawartości
Slabb

Volkswagen Arteon

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem na żywo i jestem zachwycony tym samochodem! Dla mnie pojazd idealny! Wieczorem wrzucę zdjęcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na przekonany, że ten Arteon to jest dokładnie ta sama sztuka, która była w Genewie i w Poznaniu. Po co mają marnować więcej aut na pokazy? Te auta kosztują całkiem sporo, a nawet jeśli targi są w tym samym czasie to zwykle na jednych z nich nie będzie auta ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tak jest jak mówisz jakby co tylko pytałem :umm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ten weekend w Krakowie był moto show i Arteon w kurkumie czy ktoś z forum był może i sprawdził jakie szyby miał zwykle czy dźwiękoszczelne ( przód i tyl ) ?

 

Nie zwróciłem uwagi na szyby :/ Do miesiąca mam mieć samochód do testów, także wtedy ogarnę temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba jeszcze te 2-3 tygodnie cierpliwie poczekać na pierwsze egzemplarze. Chyba niektóre salony VW w Europie już je dostają, bo np. tutaj:

wygląda na to, że w Rumunii już*mają egzemplarz u dealera (ale szyby standardowe niestety).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba trzeba jeszcze te 2-3 tygodnie cierpliwie poczekać na pierwsze egzemplarze. Chyba niektóre salony VW w Europie już je dostają, bo np. tutaj:

wygląda na to, że w Rumunii już*mają egzemplarz u dealera (ale szyby standardowe niestety).

Czyżby srebrny piryt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tu szyby przód tył normalne bez tego pakietu tak wiec narazie nic nowego to nie wnosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W konfiguratorze są już silniki 2,0 TSI 190 KM i 2,0 TDI 190 KM:hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 czerwca mają*być oficjalne testy prasowe Arteona. Możemy spodziewać się wówczas wysypu różnych recenzji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Arteon bardzo ładny ale np DLA w Passacie są w pakiecie Business a w Arteonie trzeba za to osobno dopłacić. Generalnie co najmniej 200k trzeba wydać. Trochę sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wg. mnie Arteon mógłby być nieco tańszy, bo zahacza o A4/A6 lub Volvo S90. Ale z drugiej strony musi też być różnica w stosunku do Passata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachar na FB podczas testu Arteona dowiedział się jak jest z szybami:

 

Było też pytanie o dźwiękoszczelne szyby. Przekazuję odpowiedź z VW: Otóż w Arteonie z tyłu szyby są tylko zwykłe, ponieważ z pomiarów wynikło, że nadwozie coupe nie generuje hałasu z tyłu, więc dźwiękoszczelne szyby nie są tam potrzebne. #volkswagen #arteon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zachar na FB podczas testu Arteona dowiedział się jak jest z szybami:

 

Było też pytanie o dźwiękoszczelne szyby. Przekazuję odpowiedź z VW: Otóż w Arteonie z tyłu szyby są tylko zwykłe, ponieważ z pomiarów wynikło, że nadwozie coupe nie generuje hałasu z tyłu, więc dźwiękoszczelne szyby nie są tam potrzebne. #volkswagen #arteon.

 

Zapewne jadący tir obok też nie generuje hałasu, dzięki temu że jedziemy coupe :D Co za bzdura...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie wiem czy faktycznie te z tylu coś dają trzeba będzie samemu się przekonać na plus Arteon ma dodatkowe wygłuszenie, w BMW wogole z tego co pamietam nie oferuje laminowanych ale może się mylę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno seria 7 F01 w standardzie podwójnych nie miała. Co nie zmienia faktu, że i tak było tam ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. nie ma co popadać*w rozpacz ;) Sam jestem maniakiem dobrego wyciszenia i odcięcia od świata zewnętrznego i sprawdzałem jak to wygląda w BMW. W serii 5 w ogóle nie ma bocznych, podwójnych/laminowanych szyb. W serii 7 chyba tylko w opcji, bo w salonie były normalne.

 

Tylna szyba w Arteonie wygląda mimo wszystko znacznie grubiej niż w B8 nawet przednie boczne (standardowe). Tak po zdjęciach to co najmniej o 30%. Bardziej mnie ciekawi jeszcze jaka jest szyba tylna (klapa). Ogólnie wyciszenie zależy od wielu czynników i same szyby nie są tu decydujące. Niedługo będziemy wiedzieć więcej, zwłaszcza po pierwszych jazdach testowych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachar już testował:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zachar już testował:)

 

fajny test i w sumie wszystko już wiemy ;) Wyciszenie podobno dobre, ale ciekawe jak na tle B8, którego też*wszędzie bardzo chwalili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się ten test bardzo nie podobał. Zabrakło na początku informacji o tym, że jest to materiał sponsorowany. Widać, że mu kazali za wszelką cenę udowodnić, że jest to klasa wyżej... Auto jest dokładnie tym dla Passata czym było CC czyli droższą i ładniejszą wersją (grand) Coupé. Nie sądziłem, że jakiś szanujący się recenzent będzie wmawiał widzom to co próbuje wmówić VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pierwsze testy 'na zaproszenia' zawsze mają ugrzeczniony charakter. Ale np. stwierdził, że komfort jazdy nie wydaje się odczuwalnie wyższy niż w Passacie. Generalnie mamy obraz Arteona jako Passata w nieco ładniejszej bryle, większą przestrzenią i 'liftingu' jeśli chodzi o niektóre bolączki (inne zawieszenie).

 

Dla mnie żałosny jest head-up z szybką. Jeśli chcieli pokazać, że to klasa wyżej niż B8 czy Tiguan to head-up powinien być prawdziwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności