Skocz do zawartości
Slabb

Volkswagen Arteon

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie różnica wróciła do pierwotnego poziomu bo w Arteonie trzeba dopłacić do DCC i XDS, a skóry kosztują niesamowicie dużo. Co do roletek to ja bym je wliczył wręcz podwójnie właśnie za to, że nie są dostępne. Superb to ten sam typ nadwozia, a rolety ma. A, że bezramkowe drzwi boczne? Trzeba było zrobić ramki i rolety to by było dobrze ;-) A tak na serio to ludzie na księżyc latają to i dadzą radę zrobić rolety w Arteonie jakby chcieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję, tak z ciekawości wiesz ile to paliło przy tych 240 km/h ? 20 l/100km ?

 

Niestety nie mialem jeszcze okazji sprawdzic, ciezko w Polsce utrzymac dluzej taka predkosc ;). Ale wedlug mnie 20l wciagnie leciutko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nom passata ustrzeliles dobrze ->

 

Jezeli chodzi o arteona to nie wiem, pewnie tyle samo co w nowym golfie R z dsg7 ale jak wygladaja obroty w golfie tez nie wiem.

 

A4 2,0 TFSI Quattro S-tronic przy 240 km/h ma ok. 3800 obr/min (1500 obr/min mniej !)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie trochę Arteon rozczarował.

Nadwozie: faktycznie fajne, przetłoczenia ma bezkompromisowe.. Bezramkowe drzwi, wygoda liftbacka. To na plus.

Minusów nie znajduję, ale np. tylnej kanapy w ogóle nie oglądałem bo mi to wisi. jednoosobowe w długie trasy mnie interesuje.

Nie jest to auto które mnir zmotywowało do zmiany z obecnego. Wnętrze to samo (wiem, wiem - inne ale ja tego nie zauważyłem) a jedyna zmiana jest in minus - zamiast przycisków i pokręteł przy ekranie centralnym mamy pola dotykowe.

Łądne i nie działające. Bezskuteczne dziobanie paluchami tych obszarów i natychmiastowe poszukiwanie chusteczki żeby to wytrzeć absolutnie dyskwalifikuje to auto. Ja potrzebuję prostych i bezproblemowych rozwiązań a nie telefon mi dzwoni a ja napieprzam 50 razy w znaczek na wyświetlaczu żeby radio sciszyć. Bo mam dwa telefony i nie da się ich naraz podłączyć do systemu.

W Insigni miałem takie pola dotykowe i też nie działały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W passacie w DM można mieć dwa telefony podłączone, więc w nowszej wersji będzie na pewno taka możliwość.

 

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie trochę Arteon rozczarował.

Nadwozie: faktycznie fajne, przetłoczenia ma bezkompromisowe.. Bezramkowe drzwi, wygoda liftbacka. To na plus.

Minusów nie znajduję, ale np. tylnej kanapy w ogóle nie oglądałem bo mi to wisi. jednoosobowe w długie trasy mnie interesuje.

Nie jest to auto które mnir zmotywowało do zmiany z obecnego. Wnętrze to samo (wiem, wiem - inne ale ja tego nie zauważyłem) a jedyna zmiana jest in minus - zamiast przycisków i pokręteł przy ekranie centralnym mamy pola dotykowe.

Łądne i nie działające. Bezskuteczne dziobanie paluchami tych obszarów i natychmiastowe poszukiwanie chusteczki żeby to wytrzeć absolutnie dyskwalifikuje to auto. Ja potrzebuję prostych i bezproblemowych rozwiązań a nie telefon mi dzwoni a ja napieprzam 50 razy w znaczek na wyświetlaczu żeby radio sciszyć. Bo mam dwa telefony i nie da się ich naraz podłączyć do systemu.

W Insigni miałem takie pola dotykowe i też nie działały.

Przecież wyciszyć możesz także z kierownicy zamiast nawalac po ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież wyciszyć możesz także z kierownicy zamiast nawalac po ekranie.

 

tylko ta delikatna różnica: wielokrotne wciskanie przycisku a jeden szybki ruch gałką.

Oczywiście to moje widzimisie tylko, każdy lubi co innego.

BArdzo pozytywnie nastawiony do Arteona poszedłem oglądać a finalnie zostaję przy pasku. Ten panel dotykowy przesądził. Nie zamienię auta na takie samo tylko z opcją która mi się nie podoba :)

 

W passacie w DM można mieć dwa telefony podłączone, więc w nowszej wersji będzie na pewno taka możliwość.

 

?? Mnie się jeszcze nie udało dwóch telefonów naraz podłączyć, widać za słabo próbuję...

Edytowane przez mac.
dopisek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Sony z3 i nokie e52, nie zrobię zdjęcia bo teraz mam dual sim i jeden telefon, ale działało dobrze. Pojawia się dodatkowa ikona do zamiany telefonu. Są oddzielne książki, także wszystko jest poprawne.

 

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa telefony jednocześnie podłączone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dwa telefony jednocześnie podłączone ?

 

Tak. Bez żadnego problemu ... oczywiście nie możesz rozmawiać poprzez głośnomówiący z obydwóch na raz, ale są aktywnie podłączone do DM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale problem, zrob sobie przekierowanie z jednego na drugi i po klopocie. A po drugie biegasz z dwoma telefonami? Ja mam dual sim, to zalatwia sprawe.

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a opcja wyciszania radia lub słuchanej muzyki przy odbieraniu połączeń telefonicznych nie działa jak w innych mediach VAGa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie offtop się zrobił :) Ja akurat z dwoma telefonami chodzę, taką mam fantazję i już.

Możliwe że nie udaje mi się dwóch podłączyć bo oba iphone, z tym zawsze same problemy.

W Scirocco też się nie daje.

tak czy inaczej - chcę mieć gałę do sciszania i przyciski do przełączania i już, dlatego zostaje paseratti a Arteon przestał być brany pod uwagę :)

pewnie w kolejnym pasku też będzie dotykowo i będę kombinował ze zmianą.

No cóż... elektronika jest tańsza od mechaniki, także musimy się przyzwyczajać - za parę lat w imię nowoczesności już nawet paneli nie będzie, za to my będziemy jak idioci wymachiwać łąpami żeby system właściwie nasze gesty odebrał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam 2 telefony i da sie tak zyc :) a co do braku galek to dobre kryterium wyboru auta... chciałbym miec tylko takie problemy.

 

mozna zawsze wybrac DM z dwoma gałkami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja coraz bardziej przybliżam się do zakupu Arteona w r line tylko mam problem z kolorem czy biały pure bądź biały oryx.... co sądzicie ?

Perła pięknie wyglada w pełnym słońcu w pochmurny dzień zamiast białego wpada w żółć... z kolei biały jak biały, może wy doradzacie.

Z góry dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz taki dylemat to wez czerwony Rred.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie w kolejnym pasku też będzie dotykowo

 

Coś mi się zdaje, że już jest. W konfiguratorze w Passacie jest już nowe DM i DP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja coraz bardziej przybliżam się do zakupu Arteona w r line tylko mam problem z kolorem czy biały pure bądź biały oryx.... co sądzicie ?

Perła pięknie wyglada w pełnym słońcu w pochmurny dzień zamiast białego wpada w żółć... z kolei biały jak biały, może wy doradzacie.

Z góry dzięki za odp.

bierz perłę.

Ja mam pure, jest wprawdzie dosyć twardy i rysek wielu nie widać, za to po kamyczkach ślady bardzo widoczne się robią.

a do tego umyj to cholerstwo...

Gorszy jest niż czarne scirocco :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bierz perłę.

Ja mam pure, jest wprawdzie dosyć twardy i rysek wielu nie widać, za to po kamyczkach ślady bardzo widoczne się robią.

a do tego umyj to cholerstwo...

Gorszy jest niż czarne scirocco :(

 

Ok, dzięki za odp ale najbardziej zaleczy mi efekcie wizualnym lakieru, do tej pory zawsze czarny tylko ze Arteon w ciemnym dobrze wyglada w elegance a r line raczej tylko jasne lakiery i stad mój dylemat bo jeden i drugi ma zalety dla mnie wygląd najważniejsza sprawa ( oryx w pełnym świetle bomba ale w cieniu żółknie i nie ma tej ostrości)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy co sie komu podoba, jak mam jasny kolor, ale wlasnie jesli r-line to podoba mi sie bardziej w ciemnym kolorze, wtedy chromy lepiej sie prezentuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności