Skocz do zawartości
Slabb

Volkswagen Arteon

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa telefony na pewno da się podłączyć w starym DP, jeżdżę tak od roku. Nie ma znaczenia jakie byle by obsługiwały BT. Musi tez być chyba wyłączony rSAP i podobne cuda. Dokładny opis jest w instrukcji. Co do braku pokrętła od głośności - można wziąć Discover Media w Arteonie i tam są pokrętła. Brak pokręteł jest tylko w nowym Discover Pro. No i na koniec - w Pasku teraz jest dokładnie tak samo. System multimedialny VW jest względnie dobry ale jeśli komuś zależy na wygodzie obsługi podczas jazdy to polecam coś co się obsługuje manipulatorem na tunelu centralnym, a nie dotykowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja coraz bardziej przybliżam się do zakupu Arteona w r line tylko mam problem z kolorem czy biały pure bądź biały oryx.... co sądzicie ?

Perła pięknie wyglada w pełnym słońcu w pochmurny dzień zamiast białego wpada w żółć... z kolei biały jak biały, może wy doradzacie.

Z góry dzięki za odp.

 

Gdzie tu widać żółć przy pochmurnej pogodzie?

 

IMG_6443.jpg

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ja coraz bardziej przybliżam się do zakupu Arteona w r line tylko mam problem z kolorem czy biały pure bądź biały oryx.... co sądzicie ?

Perła pięknie wyglada w pełnym słońcu w pochmurny dzień zamiast białego wpada w żółć... z kolei biały jak biały, może wy doradzacie.

Z góry dzięki za odp.

 

Wieczorem masz najlepszy efekt białej perły

 

IMG_3946.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę ale takie wrażenie odniosłem porównując do passata gte białego pure to była rażąca biel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już wklejałem ten link... ale w tym wypadku Arteon jest mało atrakcyjny :what

 

http://topgarage.com.pl/aktualnosci/kia-stinger-od-149-900-zl/glwm3w

 

A propos tego samochodu...

Byłem na Poznań Motor Show obejrzeć na żywo Arteona. Przy okazji zrobiłem takie zdjęcie. Nawet nie zauważyłem jakie to auto.

 

20170406_105335.jpg

 

Nie przesadzałbym więc z zachwytem nad tym modelem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sto razy piękniejsze od arteona, no i silnik v6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sto razy piękniejsze od arteona, no i silnik v6

I co z tego, że V6? Może być i nawet fałtysiąc, a optymalność tego będzie mizerna. Wystarczy spojrzeć na Optimę, która ma słabe osiągi, podobnie jak Insignia. Kia na żywo wygląda tragicznie, taka Optima z daleka wygląda jak Skoda. Tysiąc razy ładniejsza? Kwestia gustu.

Edytowane przez thr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I napęd na poprawną oś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I co z tego, że V6? Może być i nawet fałtysiąc, a optymalność tego będzie mizerna. Wystarczy spojrzeć na Optimę, która ma słabe osiągi, podobnie jak Insignia. Kia na żywo wygląda tragicznie, taka Optima z daleka wygląda jak Skoda. Tysiąc razy ładniejsza? Kwestia gustu.

Mam nadzieję, że piszecie o tych dziewczynach ze zdjęcia, a nie o aucie KIA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taka Optima z daleka wygląda jak Skoda

Pierwszy raz jak widziałem optimę, widząc tylko z boku to myślaem, że to jakieś BMW.

Chyba koledzy nie lubią koreańców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli cena bedzie konkurencja to wroze zukces KIi

Jedzilem arteonem wczoraj 280km i wrazenia na mnie nie zrobil. Oczywiscie jesli chodzi o stylistyke i wykonczenie, bo silnik jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I napęd na poprawną oś ;)

 

RWD jest lepsze od 4x4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy o wersjach podstawowych i nacechowanych "sportowo" to chyba RWD jest lepsze od FWD ;) Wiem, że w Arteonie można mieć 4Motion ale nie o to chodzi, bo wszystkim się nie dogodzi ;)

 

Wizualnie auto jest ładne, ciekawe tylko jak będzie z materiałami i cenami. Tak czy inaczej Arteon to większy Passat (fakt, że dużo ładniejszy i na żywo robi piorunujące wrażenie) ale to nadal VW i za tą cenę głęboko bym się zastanawiał nad gorzej wyposażonym A4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, A4 pewnie jest lepsze od Passata lub Arteona (ale jest mniejsze i droższe) a Kia Stinger to inna pozycja na rynku: pozycjonowanie i prestiż, jakość, cena, wyposażenie i inny nabywca.

Arteon bardzo ładny na zewnątrz (o wiele ładniejszy od B8) ale w środku to Passat B8 a skóra wygląda chyba gorzej niż w Passacie (może mylę się).

Arteon Elegance ma ładne listy alu (wewnętrzne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wewnątrz nie siedziałem więc nie zabiorę głosu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli mówimy o wersjach podstawowych i nacechowanych "sportowo" to chyba RWD jest lepsze od FWD Wiem, że w Arteonie można mieć 4Motion ale nie o to chodzi, bo wszystkim się nie dogodzi

 

Przypomnę tylko, że 4motion to taki zabawkowy 4x4, nie umywa się do prawdziwego quattro czy sawd (Subaru).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie zawsze quattro to prawdziwe quattro. Nie jestem pewien ale a4 ma chyba haldexa jak 4motion, a nie torsena. W subaru tez występują chyba 4 warianty sawd. Ale większość ludzi i tak tego nie odróżni. Lepszy jakikolwiek napęd na 4 koła niż żaden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przypomnę tylko, że 4motion to taki zabawkowy 4x4, nie umywa się do prawdziwego quattro czy sawd (Subaru).

Bez przesady.

W B8 2,0 280KM też jest zabawkowy? Nie. Jest stały napęd 4x4 z podziałem np. 95% przód i 5% tył (lub coś koło tego) i zmiennym rozdziałem przód / tył np. do 20-40% przód i odpowiednio tył.

 

 

No i nie zawsze quattro to prawdziwe quattro. Nie jestem pewien ale a4 ma chyba haldexa jak 4motion, a nie torsena. W subaru tez występują chyba 4 warianty sawd. Ale większość ludzi i tak tego nie odróżni. Lepszy jakikolwiek napęd na 4 koła niż żaden.

 

A4 nie ma Haldexa. Ma TorSena. A3 ma Haldexa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe Q5 ma dołączany tył, coś w stylu haldexa. A4 B9 ma chyba podobnie ale nie zagłębiałem się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że to co jest obecnie w passacie (haldex 5) wstawiają w niższych audi jako quattro ultra, jako stały napęd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności