Skocz do zawartości
Zdrowy_zab

prośba o małą analize 003 - 1.8T APU

Rekomendowane odpowiedzi

Co w tym logu ma być widać? bo nie widać kompletnie nic, zrób komplet prawidłowych logów na pb , kanały 002+033, 115+118, 003+020.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jak będę miał odpowiedni kabel to zrobię, myślałem, że z tego wynika że btdc jest za wysokie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelek przyszedł, więc przedstawiam logi. Silnik rozgrzany, skasowane błedy następnie zrobione 50km na benzynie po czym wykonane logi.

 

02+33 http://vaglog.pl/log-002_033_AR5yar5.html

03+20 http://vaglog.pl/log-003_020_345958.html

115+118 http://vaglog.pl/log-115_118_c0jVPY7.html

 

 

Przed logami ukazały mi się 2 błędy

 

2 Faults Found:

17833 - EVAP Purge Valve (N80)

P1425 - 35-10 - Short to Ground - Intermittent

17955 - Boost Pressure Regulation Valve (N75)

P1547 - 35-10 - Short to Ground - Intermittent

Readiness: 0000 0000

 

 

Po przejechaniu 80km żaden z nich nie powrócił.

 

Czekam na opinie :)

Edytowane przez Zdrowy_zab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były intermittent więc dobrze że nie wróciły. Trzeba się cieszyć i jeździć jak się nic nie dzieje :) czepiać się zawsze można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedziałem można się czepiać. Przepłwyka zakładając że to seria jest OK. Jest deczko ubogo. Możesz sprawdzić szczelnośc dolotu i wydechu (na moje oko nawet bardziej wydechu).

Stuki tez jakieś są, podejrzewam że przyczyną jest deczko uboga mieszanka, może układ zapłonowy. Turbo też mogłoby pewnie trochę szybciej osigać doładowanie (przy czym na turbo to sie znam prawie wcale) ale generalnie doładowanie zadane w miarę utrzymuje.

W poście chodziło mi o to że nie są to wartości przy których bałbym się że silnik wybuchnie. Na spokojnie jak masz czas i checi to możesz dłubać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...na wskazaniach czasu wtrysku się nie znam, ale na 115 widać, że jak zdejmujesz nogę z gazu to ciśnienie jeszcze na chwilę rośnie - zaworek DV do oglądnięcia, bo wygląda że jest przycięty (jeśli w ogóle działa)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie to wszystko. Widziałem Twoje logi na lpg-forum. Statyczny był max ubogo... i na Pb i na LPG. Jak zrobisz trasę na lpg to wrzuć 032+033 statyczny na LPG (nie kasuj błędów czyli nie resetuj korekt).

Teraz porównuje dynamiczne. Te logi z:

http://vaglog.pl/log-002_033_AR5yar5.html (Pb) i http://vaglog.pl/log-002_033_gcgVLw.html (pb). Każdy trochę inny ale generalnie ubogo i wydłużone czasy wtrysku. Na lpg czasy znacznie krótsze i mniej ubogo.

Tak jak mówiłem, wiesz, że masz nieszczelny wydech to trzeba to czymś zrobić, żeby wykluczyć wpływ dziury na to wszystko. Na razie wydaje się że albo na Pb ma problemy z dostarczeniem paliwa (pompa/filtr) albo na LPG jest sporo podlany i dlatego krótsze czasy. Skłaniałbym sie ku opcji z niewydajnym zasilaniem Pb, ale jeszcze raz powtórzę. Najpierw zajmuj się tym co najprostsze.

Nie wiem czy to podniesienie ciśnienia w 115 tez nie może być kwestią dziury w wydechu. DVkę możesz oglądnąć tak czy siak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...na wskazaniach czasu wtrysku się nie znam, ale na 115 widać, że jak zdejmujesz nogę z gazu to ciśnienie jeszcze na chwilę rośnie - zaworek DV do oglądnięcia, bo wygląda że jest przycięty (jeśli w ogóle działa)...

 

Trafiony :) sprawdziłem, dv nie trzymał ciśnienia. Nowy już zamówiony.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawór wymieniony, przy okazji filtr PB, wydech załatany (a przynajmniej to, co znalazłem). Spalanie na gazie wróciło do normy, tzn na trasie, wg dystrybutora wychodzi 12l - czyli ok, natomiast komputer pokazuje 11,5...

Dodatkowo nieszczelny okazał się wężyk od dv, wymieniłem również cały. Więcej nieszczelności nie zauważyłem, a jednak korekty (PB) na poziomie 12%, na lpg kilka % więcej..;)

Edytowane przez Zdrowy_zab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zepsuty czujnik temperatury cieczy może powodować uboga mieszankę? Na kompie pokazuje temperaturę dobrze niby 87-89. Zewnątrz jest lekko zniszczony upływem czasu a mechanik mówi, że na 90% to ten czujnik jest winowajca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwiedz chomika niejakuego xoslox to znajdziesz poradnik jak spr czujnik. Na internecie sa tez poradniki jak z zapodac my stała temperature.

Ja "myślę że watpie" żeby to był czujnik. Prędzej paliwo nie dochodzi albo sonda. Zapodaj plak do dolotu i sprawdź reakcje sondy. Później możesz nawet odpiac czujnik i zobaczyć reakcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapodaj plak do dolotu i sprawdź reakcje sondy.

Odrazu przed przepustnicą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dolotu przed filtr, tam gdzie wpada powietrze. Jak coś możesz zdemontowac filtr (na chwile wyciagnac z puszki) żeby go nuezapackac. Nie rozpinaj dolotu bo maf będzie klamal.

 

Czujnik co prawda by pasował do Twojego podwyższonego spalania (o ile wciąż jest) ale raczej widać kiedy on sypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalanie aktulnie jest raczej w normie. Martwią mnie tyko wysokie korekty. Wg komputera temperatura w normie, tj 87-89 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem wejdź do xoslox na chomika znajdziesz jak go sprawdzić dokładniej.

 

Skoro spalanie w normie, szczelny jest, to zostaje do sprawdzenia sonda i pompa paliwa.

Ja u siebie znalazłem ostatnio przyczynę korekt na plus (niby nie znaczący jakoś bo +6). U mnie do zmiany świec zdejmuje się kolektor. Przy zmianie gość nie zrobił uszczelek kolektora tylko wykorzystal stare + silicon. Po wymianie na nowe korekty poszły na - 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to zostaje do sprawdzenia sonda

 

Czy z poprzednich logów wstawianych przeze mnie nie widać aby coś dolegało sondzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no i cały czas mowie o pb. Bo lpg no to pewnie dawno nie ruszane i wyregulowane do starych korekt.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Coś jest nie tak ze wskazaniami sondy bo na bucie powinno to wyglądać inaczej. Niestety czasem ciężko określić czy to na 100% sonda. Podobne wskazania będą gdy jakimś cudem dostaje się lewe powietrze lub gdy paliwo nie dociera. Tu trzeba by zrobić jakieś nowe logi. Zwłaszcza że od tego czasu zrobiłeś dv.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Błędów brak? Bo uboga mieszanka lubi być czasem przyczyną evap...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności