Skocz do zawartości
RogalPraga

Przegląd na 30.000 km w ASO VW, Zakres prac? Cena?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie bo się zbliża powoli w 2.0 TDI 150KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie, zbliża się, na 15.000 tysi zrobiłem sam oliwe i filtr ale teraz na wiosne zawsze w innych skorupach robiłem inne filtry. 30.000 tysi jak dobrze pójdzie to będzie około czerwca/lipca i dlatego zastanawiam się czy coś robić? bo się może okazać że powiedzą że trzeba to zrobić jeszcze raz po niedużym przebiegu....bo np gwarancja tego wymaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po 30 tyś. km zapłaciłem 890 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja po 30 tyś. km zapłaciłem 890 zł.

 

No i dzięki za odp. o to właśnie chodziło! A może napiszesz materiały jakie wymieniłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe wiecie może czy jakbym wymienił sobie filtr paliwa na własną rękę to czy będzie o to problem przy serwisie czy nie stracę gwarancji? bo mam 70 tys a w książce nie mam odhaczonego filtra paliwa a pasowało by wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to jest cześć eksploatacyjna, możesz wymienić i nie mają wiele do gadania. Jak jeszcze kupiłbyś ORI, to zupełnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba tak zrobię bo nie jestem pewien czy był wymieniany a najlepiej kupię oryginalny i się na pewno nie kapną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadzwon do aso i zapytaj, powinni chyba wymienic na 60 tys. jak tego nie zrobili to niech zrobia, to nie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i dzięki za odp. o to właśnie chodziło! A może napiszesz materiały jakie wymieniłeś?

Dzisiaj pytałem o cenę przglądu po 30 tys.

Zakładając, że wymienią wszystkie filtry (włącznie z filtrem paliwa - a tego procedura podobno nie obejmuje) - cena razem 1200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

goalabek dokłądnie tak bym postąpił. Nie wiem jak jest akurat w Pasacie, bo nie przerabiałem, więc lepiej sprawdzić, ale czasem jest jakiś patent na odpowietrzenie potrzebny... Polecam się dowiedzieć żebyś nie został stać w oczekiwaniu na lawete do serwisu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w common rail układ sam się przepompuje i nic nie trzeba odpowietrzać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 dni po pierwszym przeglądzie.

 

Mój Motul reszta serwisu 415 zł w Krotoski Szczecin.

Tylne zawieszenie stuki - VIN i bez sprawdzania do wymiany tuleje.

Boczki drzwi kierowca i pasazer do wymiany - pęknięcie.

Czujnik otwierania bagażnika (nogą) do wymiany.

Automatyczny hak do rozebrania i niwelacji luzów, jak nie będzie poprawy do wymiany całość.

Prawy spryskiwacz świateł - zestaw naprawczy.

 

Reszta - bez uwag

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni po pierwszym przeglądzie na 30 tyś u Zasady na Grochowskiej, wcześniej po 10 wymieniałem tylko olej i filtr to samo ASO.

Filtry oleju, kabinowy i paliwa miałem swoje + olej, całość 450 PLN.

Dodatkowo na gwarancji wymieniony wirnik/odpowietrznik skrzyni biegów, stukało przy start/stop oraz zmianie biegu na niższy.

Smarowanie tuleji wachaczy, trochę lepiej ale dupy nie urywa. Doradca serwisowy propouje pojeździć a jak nie będzię poprawy wymianę wszystkicj tuleji.

 

Auto w większosci eksploatowane na autostradzie, bierze ok 1,5 l oleju na 10 tyś km.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

2 dni po pierwszym przeglądzie.

 

Mój Motul reszta serwisu 415 zł w Krotoski Szczecin.

Tylne zawieszenie stuki - VIN i bez sprawdzania do wymiany tuleje.

Boczki drzwi kierowca i pasazer do wymiany - pęknięcie.

Czujnik otwierania bagażnika (nogą) do wymiany.

Automatyczny hak do rozebrania i niwelacji luzów, jak nie będzie poprawy do wymiany całość.

Prawy spryskiwacz świateł - zestaw naprawczy.

 

Reszta - bez uwag

Tomek

 

Czy zauważyłeś różnicę na Motul ? jeżdzę jeszcze na Castrol i olej się grzeje przy prędkościach autostradowych, 106-110C w wskazań elektronicznych, oczywiście w ASO mówią to normlane ale olej nie trzyma parametrów lepkości i znika ok 1,5l na 10 000 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważyłeś różnicę na Motul ? jeżdzę jeszcze na Castrol i olej się grzeje przy prędkościach autostradowych, 106-110C w wskazań elektronicznych, oczywiście w ASO mówią to normlane ale olej nie trzyma parametrów lepkości i znika ok 1,5l na 10 000 km.

 

Pierwsze 16 tys. przejeździłem na oleju serwisowym dolewka 0,8 l. Międzyprzegląd Motul Specyfic, filtr - poza Aso i do wizyty 30 (gwarancyjnej) bez dolewek.

W moim poprzednim aucie wycofałem się z Castrola ja trzeba było dolewać.

Większość dłuższych wyjazdów obecnie jeżdzę na autostradach niemieckich, tempo max 160 i w razie potrzeby więcej. Na Motulu Sp. (połówka serwisowego przebiegu) nie było potrzeby dolewek, temperatura w normie.

 

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co kolega rozumie poprzez predkosci autostradowe, ale u mnie na Motul przy predkosciach okolo 200 km/h temepratura jakies 110 stopni, przy normalnej jezdzie utrzymuje sie okolo 93-105. Teraz mam od ostatniej wymiany jakies 13000 km i na bagnecie pare mm ubylo, takze jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki TomeC i paolokos,

Prędkość autostradowa 160 km/h

Spórbuję MOtul Specyfic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegląd 30.000 w ASO VW Chylińscy na Modlińskiej w W-wce 550zł z moim olejem MOTUL Specific 5 w 30, 504.00, 507.00

Wymienili :

- filtr pow. kabiny

- filtr pow. silnika

- filtr oleju

- olej /mój/

Przejrzeli : niby wszystko po łebkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś się zastanawia nad Audi A6 (2.0tdi 190KM) jako alternatywa dla passata i zastanawiają go koszty serwisu to służę informacją: jestem właśnie po przeglądzie w ASO (Krotoski Wolica) na 60tyś km.

Zrobili przegląd zgodnie z przebiegiem i wymienili:

- olej (dałem swój LM 4200 5W30 LongLife)

- filtr oleju silnikowego

- olej w skrzyni biegów (S-Tronic),

- filtr paliwa

- filtr kabinowy

- duperelki typu korki spustowe oleju w skrzyni i silniku

 

Wszystko na częściach oryginalnych.

 

Koszty: w serwisie około 2100PLN + 280PLN wydałem na olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duży udział w kosztach miał pewnie olej do DSG, pewnie z 800 PLN ?

Warto dostarczyć własny olej do DSG i do silnika. Reszta części (filtry) to mała różnica w cenach.

Jaki olej kupiłeś do silnika a jaki wlali do DSG (i ile) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności