Skocz do zawartości
BIGjack

Turbina po regeneracji, dymi na niebiesko ATJ

Rekomendowane odpowiedzi

Prawie rok temu oddałem do regeneracji turbinę ponieważ dawała olej na dolot i szła niebieska zasłona dymna z wydechu.

Cały dolot był myty, wszystko pięknie zmontowane. Od jakiegoś czasu zauważyłem że bierze mi trochę więcej oleju no nic ma prawo bo najechane 225tysi. Prze ostatnie kilka dni dymił trochę ale myślałem że to przez pogodę bo wilgoć itp. Wreszcie stwierdziłem że to chyba za dużo i otworzyłem maskę. Wąż od filtra pow. na łączeniu z turbiną zaolejony, po rozłączeniu widać że stoi olej i odrobina wody. IC mocno spocony od spodu po rozpięciu węża zleciało jakieś 30ml oleju. Na wirniku turba nie wyczuwam luzu i kręci się w miarę swobodnie. Poprzednio luz był znaczny. Czy jest możliwe aby już poszedł uszczelniacz wirnika? Regenerowałem w turbinki.com z Gdyni. Przejechałem od tego czasu jakieś 12tys. Czy może być jakaś inna przyczyna czy turbo zdechło? Nie wiem czy to ma związek ale ostatnio na wolnych obrotach czuć było delikatne bujnięcie. Objaw ten z każdym dniem narastał aż przy odpalaniu muszę lekko przytrzymywać gaz by nie bujał przez pierwszy moment po dopaleniu. Uszczelka pod głowica robiona była tak z 2 lata temu.

16776681_1345250392209305_2035256494_o.jpg

16833120_1345250572209287_1284440810_o.jpg

Edytowane przez BIGjack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem puscilo uszczelnienie w strone dolotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z tym falowaniem na zimnym? to dlatego że olej szedł z powietrzem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno tak , jak byl zimny to wiecej oleju pilo , czym cieplejszy to metal sie rozszerzal i robil sie mniejszy luz na wirniku

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

na pewno tak , jak byl zimny to wiecej oleju pilo , czym cieplejszy to metal sie rozszerzal i robil sie mniejszy luz na wirniku

 

nie ryzykuj ,wyjmuj turbawke i regeneruj bo jak ci zassa porzadnie olej to po silniku , powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idę odkręcać. Boli tylko to że służyła niecały rok i wywalone 800zł chyba już czas przesiąść się na niewysiloną benzynę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Idę odkręcać. Boli tylko to że służyła niecały rok i wywalone 800zł chyba już czas przesiąść się na niewysiloną benzynę :(

 

Kolego na kazdym forum o tym trabia ze regenarcja turbiny to strata kasy. Albo uzywana, oryginalna w miare dobra albo nowa chyba ze chcesz robic turbo co roku max 2 lata jak ktos malo jezdzi. Olej w dolocie zawsze bedzie ja mam nowe turbo i olej stoi w dolocien Pochodzi z odmy i wynika to z konstrukcji silnika. Bedzie sucho ale trzeba odme odseparowac.

Edytowane przez piotrek24dm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego na kazdym forum o tym trabia ze regenarcja turbiny to strata kasy.

Jak mi padła w marcu ubiegłego roku to znalazłem tylko info gdzie kto i za ile regeneruje. Gdyby na każdym forum trąbili że to strata kasy to bym nie regenerował. Gdzie Ty byłeś jak szukałem informacji przed regeneracją ;) Zdaje sobie sprawę z tego że dolot może być zaolejony ale chyba nie powinien w nim stać olej a tym bardziej z wydechu nie powinny lecieć śmierdzące chmury niebieskich spalin. Cały tył samochodu jest w czarnych tłustych kropkach. Skąd nowe turbo i jaki to koszt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam osoby które jeżdżą na regenerowanych i nie narzekają, kwestia tego typu że nie każdy zakład potrafi zrobić to jak należy.

Ja osobiście zrobiłem na takiej już ponad 30 kkm, nie wiem ile było wcześniej. Mam nadzieję że potrzyma długo ale z regenerowanymi to loteria, tak jak pisałem zależy kto robi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo szukałem zakładu który coś tam potrafi w tej materii i wpadłem na pomysł że podpytam serwis no i mi powiedzieli co nieoficjalnie proponują klientom więc też tam oddałem. Zobaczymy co juro powiedzą aczkolwiek nie spodziewam się cudów :(

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Czy z odmy może iść tyle oleju że aż mocno dymi na niebiesko? Jeżeli tak to jaka może być tego przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem info że turbina nie puszcza oleju. Została jeszcze na maszynie na noc pod cieśnieniem oleju aby ostatecznie zweryfikować. Od czego zacząć poszukiwania po jej zamontowaniu? Jak uważacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odma leje. Zrób prosty myk. Odma w butelkę. Zaslep korkiem od wina przy dolocie. Pojezdzij. Wypal resztę pozostałości z oleju i patrz czy w butelce nie zbiera sie olej. Tylko sprawdzaj droznosc odmy żeby przy mrozie nie zamarzło. Najwięcej oleju w dolocie i niebieski dym jest z odmy. Nie potrzeba litra oleju żeby kopcil tylko opary a to idzie z odmy. Kropki oleju na tyle auta to jak dla mnie odma. Sorry za brak znaków pl , piszę z tel.

 

 

 

Przyczyną lania z odmy jest zawalony separator oleju. Było na forum o tym, poszukaj.

Edytowane przez lysy225
przebłysk pamięci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze masz zawalony intercooler olejem ?

sprawdz i wyczysc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a moze masz zawalony intercooler olejem ?

To są skutki a ja muszę znaleźć przyczynę.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Przyczyną lania z odmy jest zawalony separator oleju. Było na forum o tym, poszukaj.

Czy walczyłeś z tym separatorem? Bo na forum nie znalazłem rozwiązania problemu zapchanego separatora. Podobno jest to wada fabryczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo na forum nie znalazłem rozwiązania problemu zapchanego separatora. Podobno jest to wada fabryczna.

bo nie ma skutecznego rozwiązania, nawet wymiana całej pokrywy z separatorem na nowe pomaga tylko na jakiś czas i potem problem znowu powraca.

Odłącz odmę i puść w butelkę sam się przekonasz ile tam syfu idzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo nie ma skutecznego rozwiązania

Czy mam ściągać pokrywę i próbować wypłukać ten nieszczęsny separator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sobie domowym sposobem wepchalem tam troche czyscika od mycia garow zeby w nim sie skraplal olej i spowrotem zlatywal do silnika

 

u mnie pomoglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjętej pokrywie od środka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja sobie domowym sposobem wepchalem tam troche czyscika od mycia garow zeby w nim sie skraplal olej i spowrotem zlatywal do silnika

 

u mnie pomoglo

 

Na Twoim miejscu bym uważał,żeby Twój pomysł nie pociągnął za sobą rozszczelnienia silnika. Poprostu sprawdzam często stan rurki od odmy.

 

BIGjack

Jak jeździłem na 10w40 była lipa, gdy przeszedłem na 5w40 ponownie to nie mam większych problemów. Spróbuj jak mówiłem autu nie zaszkodzi. Odma jest wpięta w dolot aby właśnie te opary olejowe przepalał silnik. To ekologia. Niektórzy przerabiali pokrywy i separator. Ja tego nie robiłem.

Edytowane przez lysy225

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy takie ustrojstwo mogę zamontować czy otwory wystarczające?

Pojemność 0,5L otworki około 3mm

20170224_172144.jpg

20170224_172152.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności