Skocz do zawartości
bialy958

1.9 TDI AWX drgania silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam prosił bym o analize logów i pomoc w diagnozie co może być przyczyną takich wahań korekcji a co za tym idzie drgań i falowania obrotów podczas dogrzewania silnika. Po dłuższym posoju po odpaleniu chodzi równo dopiero po przejechaniu kawałka zaczyna drgać. Logi robione w ruchu miejskim zaraz po odpaleniu ponieważ tylko wtedy pojawia się problem. Korekcje od temp 56 stopni już tak nie wariują i silnik chodzi równo. Nie ma problemów z odpalaniem po nocy. Po ostudzeniu silnika i ponownym odpaleniu nie ma tego problemu.

 

http://vaglog.pl/log-004_007_013_89bfaJy.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób pełne logi 13.18.23

błędy jakieś ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z błędów turbina przeładowuje ale już jestem umówiony na czyszczenie a co do logów to gr.18 same zera są a gr.23 poniżej +/- 30 sprawdzane na wolnych obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załatw sprawe z turbem ,sprawdź podciśnienie i podmień przy okazji n75.

EGR możesz zaślepic jak jeszcze nie masz.Po tym wszystkim jeszcze raz zrób pełne logi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od miesiąca mam nowy egr na starym było to samo. Dodam jeszcze ze podczas tych drgań jak zgaszę silnik i odpale wszystko ustaje i pracuje równo. Turbo to geometria będzie na 100% bo po przedarciu i paru trybach awaryjnych chodzi dobrze pare dni aż znowu się nie zasyfi tak ze raczej w podciśnieniu nie ma co szukać ale przeglądałem węże i nie wyglądają nigdzie na uszkodzone. A tak sie jeszcze zapytam co ma turbo do szarpania silnikiem na wolnych obrotach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprecyzowałeś jednoznacznie kiedy masz te szarpania wcześniej oraz dodałeś problem z turbem.

Podczas szarpania jakie masz spalanie chwilowe?oraz dawkowanie pompowtrysków?

Uszczelnienia na pompowtryskach zmieniałeś?doginałeś piny w wtyczkach?

Może dwumasa siada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szarpanie jest tylko na zimnym tylko po nocnym staniu i nie od razu po odpaleniu tylko po przejechaniu jakiegoś małego kawałka i zatrzymaniu sie np w korku i w tedy na wolnych obrotach silnik drga. Na kompie wtedy chwilowe spalanie zwiększa się o 0.1-02 od normalnego i lekko przykopca na niebieskawo ale minimalnie poza tymi drganiami to kopcenia na żaden kolor nie zauważam. Jak zgasze auto podczas drgan i odpale wystko sie normuje i chodzi normalnie, a jak po rannym odpaleniu przejade wiekszy kawałek bez zatrzymywania to problemu nie ma. Jeszcze nic nie było ruszane dopiero orientuje się co może być przyczyną.

Edytowane przez bialy958

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania załączam logi z plusowej temperatury podczas jazdy.

http://vaglog.pl/log-013_018_023_1jIbJcX.html

 

Co może być przyczyna ze na minusowych temp. wariują tak korekcje przy rozgrzewaniu auta do ok 50 stopni a później sie wszystko normuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się podpiąć do tematu? Szukam szukam i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. W moim przypadku silnik druga tylko gdy nabierze temp 90°C, czasem jeszcze się zdarza przy jeździe pod górę w przedziale 1500-1700 obrotów na 4 i 5 biegu. Gdy temp jest poniżej optymalnej brak jakichkolwiek problemów. Od czego mam zacząć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności